Oko

Listopad 10, 2015

OKO

z wielką ufnością i spokojem prezentujemy Państwu

nasz wpis

OKO – wnętrze i kamera – kontrola wizyjna 

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

OKO – wpis umożliwia Państwu wirtualne przebywanie w pomieszczeniach Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Zezwala również śledzi otoczenie instytucji w dzień i w nocy o każdej porze roku.

OKO Logo Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak.

OKO

spacer po muzeum 


.

43-100 Tychy, ulica Żwakowska 8/66

..

nazwa skrócona MMSPHJD

OKO

GIODO 


.

ZGŁOSZONY do GIODO Nr ref. WWW 158160714 – obowiązek ustawowy posiadania monitoringu Muzeum – ustawa z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (DZ. U. z 2012 r. poz. 987); ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. Nr 162, poz. 1568, z późniejszymi zmianami)): 

.

OKO – obiektyw – w celu oglądania obrazu z kamer należy zainstalować program NETSurveillance WEB dla Internet Explorer.

Na ekranie logowania w polu „Użytkownik” należy wpisać „www”. Dostęp do kamer nie jest chroniony hasłem.

 

.

OKO

o placówce 


Muzeum gromadzi eksponaty powstałe współcześnie. Jest jednym z najmniejszych obiektów instytucji kultury nowoczesnej na świecie.
.
Jego stała siedziba mieści się na parterze budynku (wieżowca), którym zarządza Wspólnota Mieszkaniowa Żwakowska 8 – 10 – 12 i Kopernika 10 – 12. Wspólnota należy do najbardziej znanych wspólnot mieszkaniowych w Polsce.
W jej obejściu znajduje się Mini Park Raj z miniaturami znanych obiektów architektonicznych: Wieży Eiffla i Piramidy Cheopsa. Jednak główną atrakcją jest tyski rubinowy zegar słoneczny, do którego obliczeń dokonał dr Lucjan Pajdzik z Oxfordu. Tu również można obejrzeć Kamienny ogród japoński i kamień pamiątkowy – PAMIĘTAMY 10. 04. 2010.
.
Projektantem i wykonawcą wszystkich dzieł sztuki ustawionych na terenie mini parku jest Henryk Jan Dominiak artysta rzeźbiarz, złotnik, grafik, malarz, dyrektor muzeum.
.
Od niedawna powstał również Ogród wiedeński, którego autorem jest Wojciech Tomaszewski reprezentujący Zarząd Wspólnoty.
.
Budynek jest jednym z najładniejszych obiektów miasta i gminy. Wewnątrz są zamontowane nowoczesne wykonane se stali nierdzewnej windy z nadzorem.
.
Uszkodzenie przez niezidentyfikowanego sprawcę zegara słonecznego w nocy z 05 na 06 października 2012 roku spowodowało zamontowanie profesjonalnego monitorowania na terenie obiektu wspólnoty.
Obecnie budynek monitorowany jest przez 16 kamer rejestrujących całodobowo wydarzenia wokół i wewnątrz posesji.

Oko

ciekawostki o zegarze 


 „Bruce Lee powiedziałby, że gnomon nie oddaje ciosów”.
Pod osłoną nocy 12 kwietnia 2015 roku o godzinie 2.29 grupa tyskich ninja w ilości 5 karateków napadła na bezbronny zegar słoneczny przy ulicy Żwakowskiej 8. Jeden z „wspaniałych wojowników” kilkoma kopnięciami złamał gnomon bezsilnej atrakcji turystycznej miasta. Następnie eksperci specjalizujących się w zamachach i sztukach walki na nieporadnych udali się w kierunku stacji paliw.
.
Jest to już drugie zniszczenie zegara – pierwsze miało miejsce w nocy z 05 na 06 października 2012 roku – kiedy to nieznany sprawca uszkodził zegar. Od dnia 25 listopada 2012 autor zegara założył profesjonalne patrolowanie z całodobowym nagrywaniem.

Oko

kategoria 


.

obserwacja obiektu.
ochrona dóbr kultury.
Ustawa o Muzeach.

Oko

Co warto pamiętać? 


.

24 marca 1794 r. przysięga Kościuszki na Rynku krakowskim, początek powstania kościuszkowskiego.
03 marca 1921 r. układ polsko-rumuński.
17 marca 1921 r. uchwalenie konstytucji marcowej.
18 marca 1921 r. podpisanie traktatu ryskiego kończącego wojnę o granicę wschodnią.
20 marca 1921 r. przegrany przez Polskę plebiscyt na Górnym Śląsku.
.
07 marca 1936 r. remilitaryzacja Nadrenii.
19 marca 1938 r. rząd litewski przyjął żądania Polski i nawiązał stosunki dyplomatyczne.
.
15-16 marca 1939 r. zajęcie Czechosłowacji przez wojska niemieckie.
22 marca 1939 r. zajęcie Kłajpedy przez wojska niemieckie.
.
05 marca 1953 r. zmarł jeden z największych zbrodniarzy XX wieku Józef Stalin – Kuncewo k. Moskwy.
.
08 marca 1968 r. protesty studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Oko

wskazane jest wiedzieć 


 Austria jest krajem górzystym bez dostępu do morza, położonym w sercu Europy. Graniczy z ośmioma krajami: Czechami, Słowacją, Węgrami, Słowenią, Niemcami, Liechtensteinem, Szwajcarią i Włochami. To usytuowanie w centrum Europy pozwoliło Austrii na odegranie ważnej roli w handlu i na przekształcenie – w obecnym stuleciu – gospodarki opartej na rolnictwie w nowoczesną gospodarkę przemysłową.
.
Wspaniała sceneria alpejska czyni ją jednym z głównych centrów turystycznych – przede wszystkim sportów zimowych. Główne zasoby tego kraju to rudy żelaza, drewno, węgiel kamienny, energia wodna, rudy miedzi, aluminium, ropa naftowa.
 Albania to górzysty kraj Europy Południowo-Wschodniej. W dużej mierze rolniczy, otoczony przez nową Jugosławię z północy i północnego wschodu. Ukształtowanie terenu – niedostępne bagna i góry – przyczyniło się do ekonomicznej i politycznej izolacji Albanii. W początku lat dziewięćdziesiątych jej twardolinijny rząd komunistyczny jako ostatni w Europie otworzył drogę do reform.
.
Wkrótce po upadku reżimu komunistycznego nastąpił gwałtowny kryzys ekonomiczny, pogłębiony napływem fal uchodźców muzułmańskich, uciekających przed wojną w byłej Jugosławii. Kraj nękają także braki żywności. Albanii brakuje infrastruktury umożliwiającej rozwój gospodarki rynkowej. 
 Liberia, usytuowana na zachodnim wybrzeżu Afryki, jest najstarszą republiką kontynentu. W 1822 r. grupa wyzwolonych niewolników, po powrocie z Afryki, założyła w tym regionie osadę, a w 1847 r. Liberia uznana została przez społeczność międzynarodową za niepodległe państwo. Gospodarka opierała się na eksporcie kauczuku; amerykańska kompania Firestone Tire and Rubber dokonała w Liberii w latach dwudziestych dużych inwestycji i liberyjski kauczuk przyczynił się do zwycięstwa aliantów w czasie II wojny światowej.
.
Obecnie rudy żelaza stanowią główny produkt eksportu; ważnym źródłem dochodów jest także drewno z wilgotnych lasów równikowych. Wojna domowa, która toczy się od 1990 r. przyczyniła się do pogorszenia stanu gospodarki i znacznego odpływu kapitału.
 Republika Jemenu została utworzona w 1990 r. poprzez zjednoczenie Jemenu Południowego nad Morzem Czerwonym i Jemenu Północnego nad Zatoką Adeńską. Jemen jest krajem pustynnym. W ostatnim okresie na terytorium kraju dokonano odkrycia złóż ropy naftowej. Dominuje rolnictwo naturalne w połączeniu z uprawami przemysłowymi kawy i bawełny. Niewiele jest dróg o twardej nawierzchni, brak linii kolejowych i ograniczona jest telekomunikacja. 
.
 Włochy są jednym z najpóźniej zjednoczonych państw europejskich; każdy region tego kraju posiada długą, bogatą kulturowo historię. Produkty eksportowe Włoch, jak owoce, oliwki i wino znajdują uznanie na rynku; kwitnie sektor wytwórczy. 
.
 Oman jest jednym z największych państw leżących nad Zatoką Perską. Jego gospodarka znajduje się w stadium rozwoju. Głównym źródłem dochodów są produkty przemysłu naftowego, od lat osiemdziesiątych rozwijany jest także sektor turystyczny. Sułtan Kabus ibn-Said jest – w porównaniu z innymi przywódcami regionu – władcą stosunkowo liberalnym i chociaż media pozostają pod kontrolą państwa, oświata i sytuacja kobiet uległy poprawie. 
.
 Pakistan powstał w 1947 r., wyodrębniając się z terytorium Indii, które wcześniej znajdowały się pod panowaniem brytyjskim; od 1956 r. republika. Spory terytorialne stały się przyczyną trzech konfliktów zbrojnych z Indiami. W związku z nimi Pakistan rozwinął technologię produkcji bomby jądrowej. W 1993 r. armia wymusiła na prezydencie i na premierze podanie się do dymisji; premier Benazir Bhutto, została powtórnie wybrana na stanowisko w demokratycznych wyborach.
.
Notuje się szybki wzrost gospodarczy przy jednoczesnym znacznym wzroście demograficznym, co sprawia, że większość mieszkańców kraju żyje w biedzie. Pakistan otrzymuje znaczną pomoc zagraniczną. 
 Republika Nikaragui – środkowoamerykańskie państwo Nikaragua leży pomiędzy Hondurasem na północnym zachodzie a Kostaryką na południu. Wschodnie równiny są otoczone przez laguny i bagna, w centrum dominują wyżyny, przeradzające się na zachodzie w dwa pasma wulkanów (niektóre z nich nadal aktywna).
.
W zapadlisku leży wielkie jezioro Nikaragua. Region często nawiedzają trzęsienia ziemi i huragany. Wojna domowa lat osiemdziesiątych spowodowała długotrwałe zniszczenia w gospodarce, jednak program stabilizacji, prowadzony od 1991 r. zmniejszył inflację i przyciągnął inwestorów zagranicznych. Główne uprawy przemysłowe to bawełna i kawa; prowadzone jest także intensywne wydobycie złota i miedzi.
.

Oko

polecane 


.

Jesteśmy widoczni na mapach Tychów i świata


.

.

One Response to Oko

 1. admin says:

  Utworzone w roku 2013 reprezentuje znawstwo nowoczesnego warsztatu mistrzostwa estetyki.

  Opowieści wzbogacone legendami o eksponatach wkalkulowane w cenę wartości biletu wstępu.

  Honorujemy oficjalną Kartę Turystyczną Miejską i Kartę Dużej Rodziny.

  Praktykowana jest możliwość filmowania i fotografowania eksponatów również sal ekspozycyjnych.

  Łatwo dostępny, dobrze widoczny i oznakowany parking dla pojazdów i rowerów.

  Elementem domu są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

  Uprawnieni do specjalnych ulg są grupy, dzieci, studenci, rodziny oraz osoby w podeszłym wieku.

  Do obiektu wystawowego zwierzętom wstęp wzbroniony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *