WYSTAWY ZA SIEDZIBĄ MUZEUM.

WYSTAWY GOŚCINNE ZA SIEDZIBĄ MUZEUM:

ZA DOMINIAK AH™.

. 

ZA / DOMINIAK AH™ Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

ZA / DOMINIAK AH™

.

POZA stałą siedziba Muzeum / w Parku Radziwiłłowskim - Biała Podlaska 13 i 14 czerwca 2015 r.

ZA / stałą siedziba Muzeum / w Parku Radziwiłłowskim – Biała Podlaska 13 i 14 czerwca 2015 r.

.

POZA / 20170110_091024-nr-r-287521-dominiak-ah-dominiak-henryk-jan

ZA / 20170110 – 091024 NR R.287521 DOMINIAK AH™

.

LOGO MUZEUM INFORMACJA NIUS DOMINIAK AH™

ZA / IKONA

.

INFO Muzeum udogodnienia dla niepełnosprawnych

Brak problemów.

.

POWIADOMIENIE Muzeum parking dla rowerów

Inwitacja.

.

NOTA Muzeum możliwość fotografowania eksponatów

Zaakceptowanie.

.

ZA KLUCZE:

Wystawa Gościnna.

Wystawa Czasowa.

Ekspozycja Przyjazna.

Galeria Serdeczna.

Prezentacja pełna wdzięku.

Zbiór przeuroczy.

Kolekcja reprezentacyjna.

Tychy.

Polska.

.

ZA MUZEUM REPREZENTOWANE JEST PRZEZ $ DZIAŁY:

Dział Malarstwa, Rysunku i Grafiki.

Dział Rzeźby i Ceramiki.

Dział Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki.

Dział Broni Białej.

Znaczek turystyczny NR 589.

.

ZA / POKAZ GOŚCINNY KOLEKCJI POZA STAŁĄ SIEDZIBĄ Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w przestrzeni miasta Tychy, terenie parków i innych instytucjach kultury w Polsce:

.

I – 13 czerwca – 30 czerwca 2013 – Galeria „Pod Dachem”, ul. Bohaterów Warszawy 26 Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

.

II – 12 lipca – 31 sierpnia 2013 – Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej, ul. Żubrów 151 Jankowice – centrum reprezentuje Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

.

III – 7 sierpnia 2013 godzina 9,00 – 21,00 – Pomnik Walki i Pracy „Żyrafa” – Wojskowy piknik w Tychach na terenie Parku Miejskiego – Wojewódzkie Obchody Święta WP – Tychy.

.

IV – 31 października – 14 listopada 2013 – Galeria „13”, ul. Bednarska 13 – Pszczyńskie Centrum Kultury – Pszczyna.

.

V – 01 lutego – 31 marca 2014 – Muzeum – Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla Kamiennego – ul. Obozowa 4 Nowa Ruda.

.

VI – 26-27 lipca 2014 (sobota – niedziela) – Dni Jeżowego – Muzeum – Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem (dawna plebania), właścicielem jest Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Jeżowe województwo podkarpackie. Wystawa pod nazwą „Weekend z miniaturową sztuką”.

.

VII – 6 sierpnia 2014 godzina 9,00 – 20,00 (środa) – Pomnik Walki i Pracy „Żyrafa” – „Święto WP z miniaturową sztuką” – Tychy na terenie Parku Miejskiego „Pod Żyrafą”. Obchody Święta WP – zorganizowane przy udziale WKU Tychy i Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

.

VIII – 30/31 sierpnia 2014 godzina 9,00 – 19.00 (sobota i niedziela) – koniec wakacji przy ulicy Żwakowskiej. Tychy (działka 4549/26 – należąca do Gminy Tychy – obok parkingu miejskiego) oraz część działki nr 4830/26 – Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy ul. Żwakowskiej 14-16-18. Wystawa pt. „SZTUKA NA ULICY”. Podczas wystawy PORTAL 112Tychy Tyskie Służby Ratownicze oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka OSP Czarnuchowice zademonstrowały pokaz udzielania pierwszej pomocy. Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. wystawiła działania performance nastawione na interakcje z ludźmi. Muzeum Techniki Militarnej i Użytkowej w Bytomiu zaprezentowało samochód terenowy produkcji radzieckiej marki UAZ 469.

.

IX – 24 maja 2015 (niedziela) plenerowa wystawa prac „I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego – Biegniemy dla Antka”. Miejsce – Dzika Plaża Paprocany, Tychy ul. Nad Jeziorem. Organizator Parafia Ewangelicko-Augsburska św. ap Piotra i Pawła w Tychach i WKU.

.

X – 13/14 czerwca 2015 (sobota/niedziela) – Park Sztuki – pokaz – działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim organizator Bialskie Centrum Kultury i Galeria Podlaska – Biała Podlaska w województwie lubelskim.

.

XI – 08 czerwca 2015, godzina 18,00 (środa) – WERNISAŻ WYSTAWY AGATÓW Dr Jana Rzymełki, ul. Bohaterów Warszawy 26 Miejskie Centrum Kultury (MCK) w Tychach. Wystawa agatów do oglądania od 2 lipca do 31 sierpnia 2015 r. w siedzibie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak (Tychy, ul. Żwakowska 8/66).

.

XII – 05 sierpnia 2015, środa – Dzień Wojska Polskiego – pokaz na Placu pod Żyrafą – Tychy.

.

ZA DOROBEK Z JAKIM KONESER MISTERNEGO ARTYZMU ZDA SIĘ ZAPOZNAĆ W TRAKCIE EKSPOZYCJI:.

.

ZA MALARSTWO:. 

.

PEJZAŻ nr 1 – 11.

SZTYGARKOWE PEJZAŻE nr 11 i 12 z cyklu CARBON.

SYNAGOGA W ŁĘCZNEJ.

DZWONNICA W ŁĘCZNEJ.

ULICA NOWOKOŚCIELNA W ŁĘCZNEJ.

POLE nr 1 – 2.

KOŚCIÓŁ W ŁĘCZNEJ.

PAINTING 1 – 2 – 3 – Rio de Janeiro – Copacabana.

AKT nr 1 – 2 – 3.

ZMYSŁY IV.

BLACK LABEL.

Z cyklu WSPOMNIENIA Z KRETY IX.

KAPLICZKA w ŁĘCZNEJ.

MŁYN w ŁĘCZNEJ.

DOM ZAJEZDNY.

JESIENNE KOLORY nr 1 – 2.

OBOJĘTNOŚĆ.

SAMOTNOŚĆ.

W CENTRUM UWAGI.

POLNE MAKI.

SZUWARY.

MOCZARY.

WIATR JESIENNY.

SZTORM.

SZUWARY O ZACHODZIE SŁOŃCA.

KWIATY NA ŁĄCE.

STEPY AKERMAŃSKIE.

PRZED BURZĄ.

WIEJSKA ZABUDOWA.

CAŁUN CARBONIFEROUS.

NEUROPTERIS CARBONIFEROUS.

ATOM WĘGLA.

GLOBALNA ŚREDNIA KONCENTRACJA CO₂.

TOPNIENIE LODÓW.

SPUTNIK.

OBCY.

AGAT LOKALIZACJA RÓŻANA (około 270 mln lat temu).

AGAT SZCZELINOWY LOKALIZACJA PRZEŹDZIEDZA.

AGAT W PORFIRZE LOKALIZACJA NOWY KOŚCIÓŁ.

WIDOK Z DĄBROWY – GŁÓWNA ULICA Z 1899 ROKU.

DĄBROWA KOPALNIA IGNACY W ZAGÓRZU I HUTA PAULINA ZIMĄ P. XX W.

DWORZEC WIEDEŃSKI POCZĄTEK XX W.

SOLIDARNOŚĆ.

.

ZA RYSUNEK:

.

RYSUNEK nr 1 – 8.

Z GUSTAWEM.

Z MODELEM.

Z PSAMI.

CZAPLA nr 1.

CZARNY ŁABĘDŹ nr 1 – 4.

MAGENTA nr 1 – 9.

GREEN nr 1.

KEY nr 1 – 13.

RED – BLUE nr 1.

AUTOPORTRET – karykatura nr 1.

DZIECIŃSTWO nr 1.

LUSTRO nr 1.

KOZAK nr 1.

ANIOŁY nr 1.

TEATR nr 1.

PEGAZ nr 1.

KLĘCZĄCE ANIOŁY nr 2.

KOGUT nr 1.

JASKÓŁKA nr 1.

DZIEWICA nr 1.

DLACZEGO JA? nr 1.

DROGA KRZYŻOWA nr 1.

ANNA nr I.

NOSTALGIA nr II.

PORTRET BRATA nr IV.

POZYCJA WERTYKALNA I HORYZONTALNA nr V.

BUKIET nr VI.

ALEKSANDRA nr VII.

PROFIL KOBIETY nr VIII.

PORTRET CHŁOPCA nr IX.

KOBIETA nr X.

EKSTAZA II nr XII.

SMUTEK nr XII.

KOBIETA Z PEJCZEM.

RODZINNE ŚNIADANIE.

JESIENNY SPACER.

MARYNARZ.

DEMON – UPADŁY ANIOŁ.

NIEBIESKI PRZYJACIEL.

KŁOS.

OBWARZANEK KRAKOWSKI.

DIALOG ZAJĄCA.

MACZUGA HERKULESA.

POLSKIE DROGI.

W ŻŁOBIE LEŻY.

ODPOCZYNEK.

W OKNIE.

ROŚLINY SADOWNICZE.

ZIOŁA NA PARAPECIE.

ORKA.

WIERZBY PŁACZĄCE.

KĄPIĄCA SIĘ.

KURTYZANA.

STANICA KRESOWA.

POPIERSIE SAMURAJA.

TAJEMNICZA POSTAĆ.

DUKT LEŚNY.

DZBAN nr 1 – 2.

ELOKWENCJA.

KOKO.

FORMUŁA KOCHANIA.

KASZTANOWIEC.

WAŻKA – ORIENTALNE SNY.

ĆMA – SENNE MARZENIA.

KOŁYSANKA O KONIU NA BIEGUNACH.

PAPIEROWE SNY.

NOCNE LATAWCE.

ZA RZEŹBA czytaj dalej:

.

ZA DODATKOWE INFO:

.

ZA NOWA RUDA.

Miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Aglomeracja w obniżeniu między Górami Stołowymi i Górami Sowimi. Praw miejskich dosłużyła się przed 1352 rokiem. Kilkakrotnie ulegała destrukcji wywołanej pożarami i działaniami wojennymi. Od 1742 roku wchodziła w skład Prus. W 2 poł. XVIII w. dobrze notowany ośrodek sukiennictwa i płóciennictwa, funkcjonujący na eksport. Od poł. XIX w. eksploatowano tu węgiel kamienny i miedzi, od 1873 roku – łupki ogniotrwałe. Nowa Ruda jest również otoczona kultem zakładu przemysłu jedwabniczego, browaru, wytwórni mebli i wyrobów z kartonu. Legitymuje się barokowymi kamienicami z XVII-XVIII w. Na Górze św. Anny kaplicą barokową z XVII w.

.

ZA KOPALNIA.

Przedsiębiorstwo górnicze dokonujące wybierania z ziemi surowców użytecznych. Wyodrębnia się rezerwy podziemne (głębinowe). W nich działalność górnicza sterowana jest w głębi ziemi. I zapasy naziemne (odkrywkowe). W tych obszarach kopaliny eksploatuje się z powierzchni ziemi, po wcześniejszej eliminacji nadkładu skał płonnych. W kopalniach podziemnych urabia się m.in. węgiel (kamienny, brunatny), rudy, sole, niektóre łupki i glinki ogniotrwałe. Ponadto ropę naftową i gaz ziemny, wydobywane ze złóż za pomocą otworów wiertniczych (– wiertnictwo). W kopalniach naziemnych – węgiel brunatny, siarkę, wapienie, surowce ceramiczne, kamienie budowlane i in. Eksploatacja kopalin użytecznych poprzedzana jest poszukiwaniami i badaniami geologicznymi. Na podstawie tych dociekań opracowuje się koncepcję definiującą model kopalni. Eksploatacja kopalni również zwiastowana jest robotami upowszechniającymi złoże i działaniami wstępnymi (– górnictwo). W wyniku tych robót w kopalni podziemnej kształtuje się fundamentalny szkielet kopalni. Obejmuje on pionowe, poziome i pochyłe wyrobiska górnicze. W wyniku tego szkieletu uruchamiane są oddziały produkcyjne kopalni eksploatujące kopalnię użyteczną (– wybierania kopalni użytecznej). Ze względu na rzeczywiste pod ziemią ciśnienie – górotworu jak też ze względów technicznych i systematyzujących, udostępniony pokład nie może być wybierany jednocześnie we wszystkich punktach kopalni. Kategoryzuje się je więc na indywidualne zakresy (bloki), które następnie wybierane są kolejno przez stadium istnienia kopalni. Za pośrednictwem płaszczyzn poziomych wydziela się poziomy kopalniane (spajające się z szybem przekopami). Poziomy zaś systematyzuje się na kondygnacje. W granicach pięter przygotowuje się przestrzeń wybierania, w skład której wchodzą brygady wydobywcze (produkcyjne) kopalni i oddziały pomocnicze. Jednostki wydobywcze stanowią grupy przodków (– przodek), w których wydobywa się kopalinę i sporządza do eksploatacji następne partie złoża. Oddziały te konsolidują się z istotnym trzonem kopalni przy użyciu chodników odstawczych urobku oraz chodników tranzytowy i wentylacyjnych. Odstawa urobku z przodków realizacyjnych odbywa się za sprawą transporterów taśmowych lub stalowych. Z nich urobek przesypywany jest do wozów kopalnianych, transportowanych następnie pod szyb główny. W kopalniach węgla odcinki dróg przewozowych dobiegają do kilkudziesięciu km. W szybie urobek wyciągany jest w wozach umieszczonych w klatce szybowej lub przesypywany do osobliwych urządzeń zwanych skipami. Obecnie w kopalni podziemnej podstawowe procesy produkcyjne, jak urabianie, napełnianie i transport, są w znacznym stopniu maszynowe i zautomatyzowane. W podziemnych kopalniach węgla w szerokiej tematyce użytkowane są urabiające i ładujące maszyny górnicze. Roboty górnicze w kopalni odkrywkowej prowadzi się inaczej niż w kopalni podziemnej. W miejscu zalegania złoża usuwa się nadkład skał płonnych, a następnie urabia się i przemieszcza kopalinę użyteczną. W dużych kopalniach odkrywkowych likwidowaniem nadkładu i wydobywaniem kopaliny steruje się na paru poziomach. Zbiorowa wysokość frontu urabiania dochodzi do kilkudziesięciu i więcej metrów. Roboty górnicze są niejednokrotnie w pełni zmechanizowane dzięki zastosowaniu koparek i zwałowarek. Odstawa urobku realizowana jest zwykle przenośnikami taśmowymi lub wózkami. W przypadku intensywnego zawodnienia złoża stosuje się zespoły pomp, niekiedy nawet szyby i chodniki odwadniające. Kopalnia odkrywkowa, w której eksploatuje się kamienie użytkowe (np. budowlane, drogowe) zwie się kamieniołomem.

.

ZA BIAŁA PODLASKA.

Miasto na prawach powiatu, w województwie lubelskim. Na początku XVII w. wzniesiono tu reprezentacyjną rezydencję Radziwiłłów. Uniknęły zniszczeniu tylko fragmenty. Skrzydła zach. i pn. z wieżami, wieża wjazdowa i kaplica z fragmentami polichromii z XVIII w. Korpus gł. pałacu – późnorenesansowa budowla z 3–arkadową loggią w fasadzie i 6 wieżami w narożach – został zburzony w 1870 roku. Renesansowy kościół farny św. Anny, wymurowany w 1572 r. jako zbór ariański, przebudowany w latach 1596–1603 i 1700. Barokowy klasztor i Dom Boży reformatów (św. Antoniego) z XVII w. Barokowy klasztor i kościół bazylianów z 1690 r., zreorganizowany 1747–49 r. Kościoły mają bogate wyposażenie wnętrz, głównie z XVIII w. Miasto zaprojektowane w XV w., od połowy XVI w. było własnością Radziwiłłów. W XVII w. mieściła się w Białej Podlaskiej filia Akademii Krakowskiej. Od 1750 roku znane są pieczęcie municypalne Białej Podlaskiej. W XVIII w. miasto słynęło z fabrykowania sukna, kobierców i naczyń fajansowych (farfurnia założona w 1738 r.). W czasie II wojny światowej doznało poważnych zniszczeń (została zburzona m.in. fabryka samolotów wybudowana w okresie międzywojennym).

.

.

ZA DOMINIAK AH™ .

To polska marka – znak towarowy słowno-graficzny, na który Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił PRAWA OCHRONNEGO na rzecz HENRYK JAN DOMINIAK, Tychy, Polska.

Dane bibliograficzne: R.287521:

Numer zgłoszenia, data zgłoszenia: Z.455632 , 2016-04-27.

Numer ochrony, data rejestracji: R.287521 , 2016-11-10.

Kategoria prawa: Znak towarowy.

Znak towarowy przeznaczony jest do oznaczenia towarów i usług klasyfikacji nicejskiej: 14 16 41 – klasyfikacji wiedeńskiej: 24.01.05 24.01.15 27.05.01 .

.

ZA WYKAZ TOWARÓW LUB USŁUG:

.

Klasa, wykaz towarów: 14:.

biżuteria, artystyczne zawieszki dekoracyjne. dzieła sztuki z metali szlachetnych. figurki z metali szlachetnych, kolczyki. medale, medaliony, monety, naszyjniki. kamienie szlachetne, kamienie półszlachetne, spinki do krawatów. srebro nieprzetworzone lub kute. stopy metali szlachetnych, sztabki metali szlachetnych zegarki na rękę. zegary słoneczne, złoto nieprzetworzone lub kute, żetony miedziane.

.

Klasa, zestawienie towarów: 16:.

afisze, plakaty z papieru lub kartonu. akwaforty, akwarele jako obrazy. albumy, broszury. chorągiewki papierowe, czasopisma, periodyki, etykiety nie z materiału tekstylnego. formy do gliny modelarskiej. fotografie, gazety. globusy ziemskie, kalendarze, kalkomania, kartki z życzeniami, karty pocztowe. katalogi, koperty, książki, litografie, mapy, obrazy. materiały drukowane, materiały piśmienne, modele i makiety architektoniczne. notatniki, noże do papieru, pieczęcie, stemple. okładki do dokumentów, podstawki do długopisów i ołówków, portrety. publikacje na nośniku papierowym, reprodukcje graficzne. rysunki, ryciny, serwetki stołowe papierowe, sztychy, ryty. szyldy z papieru lub kartonu. torebki do pakowania z papieru lub tworzyw sztucznych. wydruki graficzne, zakładki do książek, znaczki pocztowe.

.

Klasa, specyfikacja towarów: 41:.

doradztwo zawodowe, porady w zakresie edukacji lub kształcenia. edukacja, nauczanie, fotoreportaże. informacja o imprezach rozrywkowych, informacja o rekreacji, komputerowe przygotowanie materiałów do publikacji. organizowanie i obsługa konferencji. organizowanie i obsługa konkursów. publikowanie książek, kształcenie praktyczne, usługi muzeów i wystaw. komputerowe przygotowywanie obrazowych prelekcji. zajęć i konspektów; organizowanie balów. organizowanie i prowadzenie zjazdów, organizowanie przyjęć. usługi parku rozrywki, pisanie i publikowanie tekstów innych niż reklamowe, produkcja programów radiowych i telewizyjnych. prowadzenie koncertów, publikacje elektroniczne on-line książek i periodyków. usługi reporterskie, rozrywka. organizowanie i wystawianie spektakli i hapeningów; usługi kaligrafii. kursy edukacyjne dotyczące projektowania artystycznego i projektowania wnętrz. organizowanie wystaw związanych z kulturą lub edukacją. usługi w zakresie produkcji filmów.

.

Czas ujawnienia: 2016-05-13 .

Moment ogłoszenia, numer BUP, kod publikacji: 2016-07-18, 15/2016, P006 – Zgłoszenia znaków towarowych (od 15.04.2016r.).

Termin wygaśnięcia: 2026-04-27 .

.

POZA POJĘCIE ZNAKU TOWAROWEGO.

Znak towarowy jest to wszelkie świadectwo, które zezwala  na zobrazowanie w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do wyodrębnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym może być w szczególności wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania, a także melodia i inny sygnał dźwiękowy (art. 120 ust. 1 i 2 p.w.p.).

.

Doniosłość znaków towarowych.

Kompleks konwencjonalnych oddziaływań znaku towarowego na konsumentów definiuje się mianem „funkcji godła”. W literaturze przedmiotu wyróżnia się:

.

Obciążenia służbowe oznaczenia pochodzenia.

Tytułowana tudzież funkcją wyróżniającą lub funkcją dystynktywną. Z prawideł znaku towarowego ujawnia się, że jego fundamentalną funkcją jest sygnalizowanie reflektantów o genezie artykułu. Funkcja ta zezwala na hierarchizowanie danych towarów od towarów tej samej kategorii. Znak krystalizuje w sposób bezpretensjonalny, że dany towar wywodzi się z przedsiębiorstwa używającego dany znak, nie raportuje o fizycznym pochodzeniu, ale o komercyjnym rodowodzie towaru.

.

Dostojeństwo jakościowe.

Nazwana czasami funkcją ochrony zaufania lub gwarancyjną. Urzeczywistniana jest w manewrze ekonomicznym przez emisję interesantom wytworu, komunikatu o atrybutach kwalitatywnych fabrykatu. Stanowi, że ze stadium wyjściowego towaru ze zdefiniowanego przedsiębiorstwa jednoczy wzięte przez chętnych walory tego towaru lub przynajmniej subiektywne, lecz powszechne przekonanie o ich dobrze rozwiniętej wartości. Funkcja jakościowa oznacza, że odbiorca osiąga komunikat, iż suma towaru oznaczonego tym wyróżnikiem reprezentuje taką samą intensywność cech gatunkowości.

.

Ranga reklamowa.

Obwoływana sugestywną, manifestuje w autentycznych możliwościach wykorzystania znaku towarowego jako środka reklamy i instrumentu manipulującego procesami produkcyjno-dystrybucyjnymi. Istotność ta ma na celu przytrzymanie dotychczasowej i zjednanie sobie nowej klienteli. Funkcja reklamowa oznaczenia pobudza potencjalnych nabywców do selekcji towaru lub usługi oznaczonej danym identyfikatorem towarowym.

.

Przełomowość informacyjna.

Określana mianem funkcji ochrony zaufania, jest medium wyobrażeń, jakie reflektant scala zarówno z produktem, jak i z jego przemysłowcem.

Niektóre znaki fabryczne mogą ponadto piastować funkcje estetyczne i funkcjonalne. Odnosi się to nade wszystko do totemów graficznych i przestrzennych.

.

ZA / mienie, przymiot, bogactwo, pieniądze, cecha charakterystyczna, swoistość.  DOMINIAK AH® Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak 1 DOMINIAK AH™, rzecz własna, inwentarz, atut, dobra strona, plusy.