GAD

Luty 10, 2016

HASŁO / GAD.

GAD / HASŁO — G — 11, A — 1, D — 6 LITERA ALFABETU POLSKIEGO.

GAD / 12 h / 12:00 Dzień Wolnej Sztuki 2016

GAD / 12 h / 12:00 Dzień Wolnej Sztuki 2016

GAD / Strona prezentuje chronologiczny wykaz wyrazów na litery „GAD”, zebrany przez Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak Tychy, ulica Żwakowska 8/66, Poland, Europe.

GAD / Malarstwo, Rysunek, Grafika.

GAD / Rzeźba, Ceramika.

GAD / Falerystyka, Weksylologia, Heraldyka, Symbolika i Emblematyka.

G A D / Broń Biała.

G A D / Kompendium.

G A D / CHIL.

⋅ GAD / Abecadło G — A — D.

• Gambia to mały kraj na zachodnim wybrzeżu Afryki, rozciągający się wzdłuż rzeki o tej samej nazwie i otoczony z trzech stron przez Senegal. Rzeka dominuje nad krajem, na którego krajobraz składa się szeroka dolina rzeki (często zalewana i w części bagienna) ograniczona przez niskie wzgórza, w znacznej mierze przystosowana do potrzeb rolnictwa, oraz piaszczyste płaskowyże. Gambia posiada niewielkie złoża mineralne; większość ludności zatrudniona jest w rolnictwie i rybołówstwie zaspokajającym podstawowe potrzeby. Ponad połowa dochodu z eksportu kraju pochodzi ze sprzedaży orzeszków ziemnych i ziaren palmy oleistej. Przemysł ogranicza się do przetwórstwa lokalnych produktów rolnych.

• Grecja jest najstarszym centrum kultury europejskiej. Około 2000 wysp stanowi jedną piątą całej powierzchni kraju, co czyni z żeglugi handlowej podstawową dziedzinę gospodarki. 1820 r. Grecja — główny port wyspy Milos, w okolicach teatru na terenie akropolu w Adamas grecki wieśniak Jorgos znajduje najsłynniejszą rzeźbę bogini Afrodyty, wykonaną z marmuru paryjskiego przez anonimowego twórcę ze szkoły rodyjskiej z około 150 – 125 r. p.n.e. — Wenus z Milo nazywanej również Afrodytą z Melos.

GAD / Przesłane opinie o Muzeum: 

• „W lipcu 2015 w czasie urlopu u rodziny odwiedziłem Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak założonego i prowadzonego przez P. Dominiaka. Muszę powiedzieć, że mi się bardzo podobało. Muzeum znajduje się w mieszkaniu P. Dominiaka i pomimo relatywnie nie za dużych pomieszczeń, jest pomysłowo i profesjonalnie zorganizowane. P. Dominiak prowadzi je z wielkim zapałem i wielkim sercem do tej sztuki. Nie często można spotkać tak intensywne zaangażowanie. Polecam z przekonaniem odwiedzić to Muzeum bo jest naprawdę warte zobaczenia. Szczerze Jarosław Raban Stuttgart. Region: Bundesland: Baden-Württemberg Land: Deutschland”,

A — Ą — B — C — Ć — D — E — Ę — F — G — H — I — J — K — L — Ł — M — N — Ń — O — Ó — P — R — S — Ś — T — U — W — Y — Z — Ź — Ż.

⋅ GAD / Strony polecane.

Henryk Jan Dominiak

Comments are closed.