Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy

11 czerwca, 2020

Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy

Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy to co prawda kompozycja rysownika i malarza. Bądź co bądź zaliczana do jednych z wielu interesujących i w najwyższym stopniu zachwycających opisywanego zbioru.
Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach oczywiście w radosnym nastroju i wielką przyjemnością wita zwiedzających. Jednym słowem z gigantyczną satysfakcją przybliża Państwu filigranowy rysuneczek. Należy pamiętać, iż przytoczone cudeńko jest unikatem stabilnej prezentacji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Oprócz tego arcydzieło mieści się na zdigitalizowanej platformie szczebla internetowego Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji stronicy internetowej: 2020-06-11.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-08-19.

Status pod względem zgodności z ustawą

Status pod względem zgodności z ustawą: W konsekwencji ten właśnie blankiet sieciowy z deklarowaną ruchomością muzealną jest częściowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 2019-04-04. To znaczy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Przez to definiowany punkt widzenia geniusza jest niezrównanym owocem jego kreatywności. Tym samymi wyrokuje o fenomenie miejsca manifestującego całokształt kultury ogólnej. Tak czy owak koronkowa robota jest akademicko zainstalowana na trójnogu (sztaluga) przygotowanym ze standardowych zapałek aranżowanych przez uniwersalną industrializację zapałczaną. W podsumowaniu przybliżona cecha charakterystyczna koncepcyjności mieści się pod spodem:

Ryba – autor Wojtek Łuka

 1. opis i fot. rysunku Henryk Jan Dominiak, 2020-06-15: Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy Ryba rysunek tuszem 4,65 cm x 3,40 cm autor Wojtek Łuka 2015.
 2. sygnatura: RYS121.
 3. nazwa rysunku: „Ryba”.
 4. odnośnik do strony elektronicznej artysty: Wojtek Łuka.
 5. rozmiar dzieła: 4,65 cm x 3,4 cm / 15,81 cm².
 6. technologia dzieła: tusz, papier – miniatura.
 7. termin utworzenia: 2015-06-09.
 8. termin trwałego ofiarowania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2015-06-10.

Kontynuacja opisu rysunku

 1. ponad wszystko osoba ofiarowująca: Wojtek Łuka.
 2. autor o rysunku: brak informacji. Tychy, godzina ??:?? SMS: 2015-??-??.
 3. regularne miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2015-06-10, gablota 2020-05-03.
 4. wystawienie na pokaz w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
 5. ponad wszystko strona informatyczna o Wojciechu Łuce: Wojtek Łuka o mnie nowości prace kontakt szkoła sklep.
 6. centrum pracowni artysty: Tychy – wbrew pozorom nowoczesne miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie śląskim.
 7. terytorium stałego pobytu artysty: Tychy, Katowice, Polska (Poland).
 8. genealogia narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
 9. jednorazowy znak zodiaku: „Ryba”.

Dopowiedzenie unaocznienia

 1. Wojciech Łuka – Tychy, Katowice – artysta grafik, rysownik, malarz. W latach 1991 – 2011 zatrudniony w tyskim magistracie jako plastyk miejski Wydziału Architektury. Od 1994 współtwórca i członek kolegium redakcyjnego, a także kierownik Działu Graficznego miesięcznika „Śląsk”.
 2. Wystawy indywidualne:
 3. maj – czerwiec 2015 – 30-lecie pracy twórczej – Miejska Galeria Sztuki „Obok” – Tychy, pl. Baczyńskiego 2.
 4. Wystawy zbiorowe:
 5. X Międzynarodowe Biennale Grafiki w Krakowie.
 6. Ogólnopolska Wystawa Sztuki „Arsenal”.
 7. Wystawa w galerii „Fra Angelico” Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach – luty 2000 r – grafiki i rysunki.
 8. Pokaz w galerii „Fra Angelico” Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach – luty 2006 r – Sny akwarele i rysunki.
 9. Zademonstrowanie w galerii „Na żywo” w Katowicach – styczeń 2011 – Jabłka – wystawa malarstwa.

Łuka pokazy gościnne

 1. Wystawy objazdowe:
 2. Wojciech Łuka prezentował swoją twórczość artystyczną w ramach przeglądów we Francji, USA, Kanadzie i w Niemczech.
 3. Prace w muzeach, zbiorach osób prywatnych o instytucjach:
 4. Dzieła Wojtka Łuki zasilają zbiory Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach i paletę Muzeum Beskidzkiego w Wiśle będącego obecnie oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego.
 5. Prace artysty stanowią również wspaniałe dopełnienie zbiorów dzieł sztuki w galeriach osób prywatnych i instytucji we Włoszech, Holandii, Niemczech, Japonii, Szwajcarii, Kanadzie i USA.
 6. Nagrody i wyróżnienia:
 7. Grafik, malarz, ilustrator Wojciech Łuka za swoją pracę twórczą w 1985 roku uzyskał stypendium ministra kultury i sztuki i nagrodę im. J. Gielniaka. Natomiast w 2007 wyróżniono go Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego” nadaną przez Marszałka Województwa. Rok 2010 przyniósł artyście Złotą Odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Złotą Odznakę honorową „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.
 8. [ alternatywne wzmianki do karty Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy ].

Inne prace Wojtka Łuki nieodpłatnie darowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

 1. Król.
 2. Królowa.
 3. [ inne prace artysty w naszej kolekcji ].

Protokół na temat pracy opracował Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-06-11. Analizę urzeczywistniono na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, jak też źródeł wydawniczych (Wielka Encyklopedia Powszechna PWN) i sieci globalnej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W wypadku rozporządzania doniosłą ciekawostką w sprawie przedmiotowego układu plastycznego prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Przesyłać wiadomość można także telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W identyczny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz wnosić żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności wszyscy mają prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanych wyżej formalności można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich


Ryba

 1. RYBY, Pisces, kręgowce wodne obejmujące ok. 20 tys. gatunków współczesnych, z których w Polsce występuje 57 gatunków słodkowodnych i 39 morskich. Znacznie zróżnicowane pod względem budowy i trybu życia, co w połączeniu ze zjawiskami konwergencji wynikającymi z bytowania w podobnych typach środowisk wodnych sprawia, że systematyka ryb nastręcza jeszcze obecnie wiele trudności.
 2. Ze względów praktycznych i tradycyjnych ryby są traktowane w klasyfikacji ogólnej kręgowców jako gromada, jednak w gruncie rzeczy obejmują kilka gromad, różniących się istotnie. Z cech, które je łączą należy wymienić: wodny tryb życia, oddychanie z reguły przez całe życie skrzelami, obecność szczęk, trzy kanały półkoliste w błędniku, kończyny w postaci płetw parzystych, brak błon płodowych w rozwoju zarodkowym.
 3. Większość ryb ma ciało wrzecionowate, opływowe, znamionujące dobrych pływaków toni wodnej. Niektóre gatunki, żyjące np. w strefie przybrzeżnej, wśród raf, na dnie, w głębinach oraz w wodach o bystrym prądzie, mają ciało spłaszczone, wężowate, prawie kuliste, co jest wynikiem przystosowania. Nierzadko występują też u nich przydatki (kolce, wyrostki skórne), jak również przemieszczenia i przekształcenia różnych narządów, np. oczu, płetw, części ogonowej.
 4. Ciało ryb okrywa skóra, w której znajdują się liczne jednokomórkowe gruczoły śluzowe, ponadto komórki pigmentowe (chromatofory) warunkujące barwę. Srebrzysty połysk łusek oraz niektórych narządów wew. (np. pęcherza pławnego, otrzewnej) powoduje gwanina. U niektórych gatunków występują także gruczoły jadowe, umieszczone zwykle u nasady ostrych promieni płetw lub u podstawy kolców pokrywy skrzelowej. Wiele ryb głębinowych ma narządy świetlne. Wytworem skóry są łuski – czasem drobne, ukryte w skórze (np. u węgorza), czasem przekształcone np. w płytki lub tarczki, niekiedy zanikłe (np. u suma). Szkielet ryb jest chrzęstny albo skostniały częściowo lub całkowicie. Struna grzbietowa zachowuje się przez całe życie tylko w gromadzie chrzęstnoszkieletowych, w rzędzie jesiotrokształtnych, u ryb dwudysznych i trzonopłetwych. U innych grup zachowują się jedynie jej resztki między kręgami.

Kontynuacja o rybach

 1. Czaszkę ryb charakteryzuje silny rozwój trzewioczaszki, utworzonej z 5–7 łuków skrzelowych, opatrzonej w szczęki (szczękowce). Powstały one z jednego łuku skrzelowego, przy czym łuski plakoidalne występujące na krawędzi łuku przekształciły się w zęby, wykazujące duże zróżnicowanie w zależności od specjalizacji pokarmowej. Wytworzenie się szczęk, służących do aktywnego zdobywania i niekiedy rozdrabniania pokarmu, dało rybom przewagę w konkurencji z bezszczękowcami, a tym samym umożliwiło im im dalszy rozwój ewolucyjny. Kręgi tworzące kręgosłup łączą się w okolicy tułowiowej z żebrami, które na stronie brzusznej nie schodzą się, gdyż ryby nie mają mostka.
 2. Płetwy parzyste, osadzone na pasie barkowym i miednicznym, funkcjonują jako stery i stateczniki. Płetwy nieparzyste, podparte promieniami, wykazują wielką rozmaitość zmian przystosowawczych – niektóre przekształciły się w przyssawki (babki, podnawki), palczaste wyrostki (kurki, rybka sargassowa), wabiki (wędkarze), narządy kopulacyjne (spodouste). Narządem napędowym jest ogon, zakończony rozmaicie ukształtowaną płetwą. W umięśnieniu ryb wyróżnia się silnie rozwinięte mięśnie boczne, podzielone zygzakowatymi mioseptami na miomery, ponadto mięśnie głowy, skrzeli i płetw. U niektórych gatunków pewne mięśnie ulegają przekształceniu w narządy elektryczne.
 3. Mózg ryb jest stosunkowo mały, chociaż w porównaniu z krągłoustymi znacznie lepiej rozwinięty. Oczy są przystosowane do widzenia z bliska, narządem węchu są 2 jamy węchowe, otwierające się parą nozdrzy na stronie dolnej (ryby chrzęstnoszkieletowe) lub górnej (ryby kostnoszkieletowe). Narząd zmysłu smaku mieści się w kubkowatych pęczkach smakowych, np. na wąsach, w jamie gębowej, płetwach, podobnie jak i zmysł dotyku. Narząd słuchu i równowagi stanowi błędnik z otolitami i trzema kanałami półkolistymi. Swoistym narządem informującym o kierunku i nasileniu prądów jest linia boczna.

ciekawostek o rybach ciąg dalszy

 1. Istnieje 20 000 gatunków ryb. Mimo różnorodnego wyglądu, zarówno pod względem kształtu, koloru jak i rozmiarów. Są one zgrupowane pod wspólną nazwą. Niektóre ryby są olbrzymie. Jak choćby rekin wielorybi. Jego długość może dochodzić prawie do 20 metrów. Inne z kolei są miniaturowe. Takie jak schindleria, nie przekraczające 2 cm. Jednak wszystkie ryby są wyjątkowo dobrze przystosowane do życia w wodach słodkich lub morskich.
 2. Kilka bardzo rzadkich okazów ryb ma oprócz skrzeli także płuca. Pozwalają one im oddychać na wolnym powietrzu. Wyjęty z wody prapłetwiec, inaczej zwany kamongo, może w ten sposób przetrwać okres suszy.
 3. Ryby są kręgowcami. Mają wewnętrzny szkielet spojony kręgosłupem. Podobnie jak wszystkie kręgowce mają dwie pary kończyn przystosowanych do poruszania się w wodzie. Płetwy piersiowe z tyłu głowy i płetwy brzuszne. Oprócz tego płetwa ogonowa i – w zależności od gatunku – jedna lub dwie płetwy grzbietowe. Oraz płetwa odbytowa (na brzuchy). Ze względu na szkielet ryby dzielimy na dwie grupy. Chrzęstnoszkieletowe, reprezentowane przez płaszczki i rekiny. Kostnoszkieletowe, czyli wszystkie pozostałe – zdecydowanie bardziej liczne.
 4. Rekiny – Rekiny pływają w wodach morskich od setek milionów lat.

ryba ciąg dalszy

 1. Rekinek psi – (Somniosus microcephalus) – do XIX wieku rybacy z zachodnich wybrzeży Norwegii i Szwecji pozyskiwali olej z wątroby rekina grenlandzkiego. Stosowano go jako środek przeciwdziałający ogólnemu osłabieniu, podrażnieniu dróg oddechowych, niestrawności i przyśpieszający gojenie się ran. Tłuszcze, zidentyfikowane jako aktywne składniki, otrzymywane są obecnie z rekina psiego. Powszechnie występuje w wodach arktycznych, dostarcza też mięso.
 2. Małż olbrzymi – Haliotis gigantea – uchokształtne muszle tego mięczaka żyjącego w ciepłych morzach znane są z kolorowej, perłowej wyściółki, często używanej w wyrobach jubilerskich. Miękkawe i rozciągliwe ciało małża jest jadalne. Małż olbrzymi przywiera do skał za pomocą umięśnionej nogi. Wymianę gazową umożliwiają mu rzędy otworów w muszli.
 3. Muszle ostryg – Concha ostrea – występujące niemal we wszystkich morzach strefy ciepłej i umiarkowanej ostrygi mają muszlę szarawą z zewnątrz i białawą wewnątrz. Ściśle biorąc tak samo jak muszle innych morskich mięczaków, z których część ma podobne zastosowanie, muszle ostryg zbudowane są głównie z soli wapnia. W rzeczy samej używa się ich zarówno jako dodatkowego źródła wapnia jak i przy różnych schorzeniach.
 4. [ podziel się dodatkową wiedzą o rybie. ]

Aplikacje mobilne dla stronicy Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta Tychy

 1. [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu. ]

Linki związane se stronicą Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta Tychy

 1. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
 2. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
 3. UL
 4. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
 5. FILM
 6. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do owej stronicy. ]

Kategoria dla karty Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta Tychy

 1. Indeks zmasowanych rysunków
 2. Nade wszystko sztuka województwa śląskiego
 3. Obrazy nowoczesne
 4. Prace rysownika
 5. Rysunek wszechobejmującym układem kresek na uwidocznionej powierzchni
 6. Zestaw nazbieranego malarstwa
 7. Zbiory obiektów muzealnych
 8. Sztuka związana z Kościołem katolickim
 9. Autoryzacja wobec stempelka R
 10. Ryby
 11. Temat Lis
 12. Punkt niebieski
 13. Udział w konkursach
 14. Sztuka polska
 15. Ilustracja tuszem
 16. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do stronicy Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy. ]

Linki zewnętrzne dla karty Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta Tychy

 1. Dom Lux Tychy
 2. BIURO RACHUNKOWE STOKŁOSA – MAŁGORZATA STOKŁOSA właściciel firmy Małgorzata Stokłosa
 3. W podobny sposób ABC KOMPRESORY
 4. Pszczyna miasto w Polsce historia i teraźniejszość
 5. W odróżnieniu Ulica generała Władysława Sikorskiego w Tychach ulica imienia Władysława Sikorskiego
 6. Ulica Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Tychach ulica imienia Henryka Jana Dąbrowskiego
 7. W rzeczy samej Ulica Tulipanów w Tychach
 8. Ulica Główna w Tychach
 9. Formy do gliny modelarskiej projektu Henryka Jana Dominiak
 10. Świerczyniec w województwie śląskim
 11. [ masz prawo propozycji linku zewnętrznego w odniesieniu do stronicy Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy. ]

Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy Lis, Mzura polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„Lis, Mzura” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-24. Wewnątrzkrajowy herb możnowładczy, spotykany na wstępie u rodzin osiadłych na Śląsku i w zach. Małopolsce. Najstarszy wizerunek – na pieczęci z 1226-??-??. Spośród ok. 200 rodzin pieczętujących się Lisem największą rolę odgrywali: Starzeńscy i Zalescy. Na Litwie, gdzie Lisa przeniesiono podczas unii w Horodle 1413-??-??Narbuttowie, Sapiehowie, Świrscy,
Wańkowiczowie.

15 Responses to Ryba czarny tusz kompozycja artysty miasta na prawach powiatu Tychy

 1. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:00

  PRZYKŁADOWE DŁUGOŚCI RYB scharakteryzowane w cm – 0,01 m

  długość 200-1500 cm:

  Rekin olbrzymi 300-1500.
  Rekin długoszpar 800-1200.
  Ryba piła 700.
  Manta – diabeł morski 499,9-600.
  Lis morski – rekin, który zabija uderzeniem ogona 500,2.
  Miecznik (Włócznik) – dł. 200,2-500,1.
  Sum (Sum europejski) 200,1-500.
  Jesiotr ostronosy (Jesiotr atlantyck) 250-400,1.
  Samogłów (Mola mola) 220-400.
  Arapaima (Arapaima gigas) – piraruku (ryba czerwona) 200-390.
  Żarłacz śledziowy, lamna 350,2.
  Konger 300.
  Strętwa (Electrophorus electricus, Węgorz elektryczny) 40,3-250 cm.
  Anioł morski 90-240 cm.
  Żabnica (Nawęda) 100-200 cm.

 2. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:05

  długość 100-200 cm:

  Prapłetwiec abisyński 130-199,9 cm.
  Przeraza (Chimera pospolita) 150,3 cm.
  Nelma (Stenodus nelma) 150,2 cm.
  Buławik czarny 150,1 cm.
  Łosoś (Łosoś szlachetny, Atlantic salmon) 50.2-150 cm.
  Zębacz pasiasty – zębacz pospolity – zębacz smugowy (Anarhichas lupus) 50,1-149,9 cm.
  Sandacz pospolity (Sander lucioperca) 100-130 cm.
  Szczupak (Szczupak pospolity) 30-150,2 cm.
  Latimeria 150,1 cm.
  Mustel siwy, siwosz 150,01.
  Amur biały (Ctenopharyngodon idella) 150 cm.
  Szczur pancerny 149,9 cm.
  Barrakuda wielka, barakuda wielka (Sphyraena barracuda) 140 cm.
  Czarniak (Pollachius virens) 60-130 cm.
  Boleń 50-120 cm.
  Miętus 30-120 cm.
  Podnawka 66-110 cm.
  Widlak biały 60-110 cm.
  Labraks (Dicentrarchus labrax) 100,2 cm.
  Pstrąg śródziemnomorski 80-100,1 cm.
  Troć wędrowna (Salmo trutta m. trutta) 100 cm.

 3. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:15

  długość 70-100 cm:

  Belona 60-99,99 cm.
  Dorsz (Dorsz atlantycki) 50,1-99,98 cm.
  Skarp – turbot (Scophthalmus maximus) 50-99,97 cm.
  Bass wielkogębowy (Micropterus salmoides) 35-97 cm.
  Belona pospolita 93.
  Murena smocza – murena hawajska (Enchelycore pardalis) 92 cm.
  Brosma 40-90 cm.
  Krąp 85 cm.
  Leszcz (Abramis brama) 82 cm.
  Plamiak – łupacz – wątłusz srebrzysty (Melanogrammus aeglefinus) 60-80 cm.
  Jaź (Leuciscus idus) 40-79,99 cm.
  Rozdymka tygrysia (Takifugu rubripes) 40-79,98 cm.
  Kleń (Klonek) 30-79,97 cm.
  Mintaj (Rdzawiec pacyficzny) 40-75 cm.
  Karp (Cyprinus carpio) 30-75 cm.
  Dorada (Sparus złotogłowy) 50-70,07 cm.
  Witlinek (Merlangius merlangus) 40-70,06 cm.
  Ryba pilot 35-70,05 cm.
  Lin (Tinca tinca) 30-70,04 cm.
  Sola (Sola zwyczajna) 20-70,03 cm.
  Raja gwiaździsta 70,02 cm.
  Kulbak czarny 70.

 4. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:23

  długość 50-70 cm cm:

  Zbrojnik lamparci – gibiceps 40-60,3 cm.
  Tasza – zając morski (Cyclopterus lumpus) 30-60,2 cm.
  Morszczuk 60,12 cm.
  Okoń 60,1 cm.
  Kulbin 40-60 cm.
  Cefal morski 59,9 cm.
  Motela śródziemnomorska 25-59,3 cm.
  Ciosa 24,8-58,5 cm.
  Certa (Vimba vimba) 30-50,1 cm.
  Nototenia marmurkowa (Notothenia rossii) 48,9 cm.
  Karaś pospolity (Carassius carassius) 40-49,2 cm.
  Płoć 30-50 cm.
  Pirania 25-50 cm.
  Flądra (płastuga) 25-50 cm.
  Makrelosz 50 cm.

 5. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:29

  długość 30-50 cm cm:

  Sieja 35-45 cm.
  Ptaszor (Ptaszor jaskółczy) 30-45 cm.
  Sielawa europejska – sielawa bałtycka (Coregonus albula) 30-45 cm.
  Śledź (Śledź oceaniczny) 30-45 cm.
  Ognica pstra – skrzydlica ognista – ryba motyl (Pterois volitans) 45 cm.
  Kur diabeł 35-40 cm.
  Ostrobok 40 cm.
  Barwena 39,99.
  Kurek pręgopłetwy (Trigloporus lastoviza) 30-39,98.
  Zimnica (Limanda limanda) 30-39,97.
  Wzdręga grecka 25-39,96.
  Tilapia mariae (Cichlidae) 17-39 cm.
  Wargacz zielony 27-38 cm.
  Bersz, Sekret 25-35 cm.
  Klepiec, Sapa 20,2-34,9 cm.
  Wężynka 25-30,2 cm.
  Wyślizg brodaty 30,11 cm.
  Ostropłetwiec 20,1-30,1 cm.
  Dobijak 20-30 cm.

 6. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:32

  długość 15-30 cm cm:

  Szrecer 15-29,99 cm.
  Bass słoneczny, Słonecznica pstra 15,1-29,98.
  Trawianka (Perccottus glenii) 25 cm.
  Jazgarz (Gymnocephalus cernua) 15-25 cm.
  Jelec Turskiego 14,9-24,9 cm.
  Babka śniadogłowa – babka kamienna (Neogobius melanostomus) 24,5 cm.
  Tobiasz 23 cm.
  Szczecioząb (Szczecioząb pasiasty) 22 cm.
  Czop francuski 15- 22 cm.
  Sirotka 12-21.
  Welon (Złota rybka) 18-20 cm.
  Ateryna Boyera 19,9.
  Paletka dyskowiec – dyskowiec właściwy (Symphysodon discus) 18-20.
  Świnka dalmatyńska 15-20,2 cm.
  Szprot 10-20,13 cm.
  Pielęgnica zebra (Amatitlania nigrofasciata) 10-20,1 cm.
  Gromadnik 20.
  Skalar (Żaglowiec skalar) dł. 15-18 cm, wys. 25-30 cm.
  Mieczyk Hellera – mieczyk zielony 3,5-18 cm.
  Iglik 17 cm.
  Głowacz białopłetwy 10,2-17,9.
  Akara błękitna 10-16.
  Kaprosz 15,9.
  Teleskop – złota rybka 15.

 7. Lena Poretko says:

  2020-06-11, godzina: 04:37

  długość 01-15 cm cm:

  Dennik 14,99.
  Gurami dwuplamisty – gurami niebieski (Trichopodus trichopterus) 12,5-14,98.
  Apogon 10-14,97.
  Piłczyk 13.
  Garra Rufa (Cyprinidae) 10-12.
  Ciernik 11.
  Wielkopłetw wspaniały (Wielkopłetw chiński) 7-9.
  Amfiprion – ryba ukwiałowa – błazenek (Amphiprion percula) 8.
  Gębacz wielobarwny (Pseudocrenilabrus multicolor) 7,99.
  Walencja hiszpańska 6-7,98.
  Koza wenecka 5-7,97.
  Karpieńczyk pręgowany 5,5-6.
  Pawie oczko – gupik 2,99-6.
  Garbatka – molinezja pręgowana 2,991-6.
  Bojownik wspaniały (Bojownik syjamski) 3.9-5.1.
  Tetra czerwona – Bystrzyk czerwony – bystrzyk z Rio (Hyphessobrycon flammeus) 1-3,88.
  Neon Innesa (Bystrzyk neonowy) 1-4.
  Drobniczka jednodniówka 2-3,5.

 8. admin says:

  2020-06-11, godzina: 19:16

  naruszenie chronionego znaku towarowego R.287521

  dowód DOMINIAK AH.
  UWAGA – naruszenie chronionego znaku towarowego R.287521. własność Henryk Jan Dominiak wymieniony posiada Świadectwo Ochronne na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 r., poz. 1410.

 9. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:17

  Niektóre ryby:

  Ryby wybrane potrafią zlewać się z otoczeniem i w ten sposób przepływać niezauważone. Zjawisko to nosi nazwę mimetyzmu. Sola, turbot, flądra i inne płaskie ryby przybierają barwę dna, na którym spoczywają. Iglicznia, krewna konika morskiego, nie jest widoczna wśród glonów. Ryba liść z Amazonki pływa po powierzchni. Przypomina zwiędły liść zdany na łaskę losu. W ten sposób łatwo zbliża się do swoich ofiar. Szczupak wykorzystuje pstrokaty „strój”. Ukrywa się pośród roślin wodnych, gdzie czyha, by rzucić się na zdobycz.

 10. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:18

  Dopisek:

  1). Oleum jacoris aselli (olej z wątroby dorsza) o leczniczych właściwościach rybiej wątroby wiedziano dużo wcześniej, zanim zidentyfikowano ją jako najbogatsze źródło witaminy A i D. Są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania systemu immunologicznego człowieka oraz odpowiedzialne za przyswajanie wapnia przy powstawaniu tkanki kostnej i zębiny. Na północy, gdzie u ludzi często występuje niedobór witaminy D, olej z wątroby dorsza i halibuta go uzupełnia. Ostatnio wykryto właściwości przeciwzapalne rybiego oleju.
  2). Hippocampus kelloggi i H. coronatus (konik morski) – u tych przepięknych ryb samiec inkubuje w swym ciele jaja złożone tam przez samicę i przechowuje młode po wylęgu. Różne gatunki koników morskich są charakterystyczne dla określonych części świata. Konik morski jest częstym składnikiem chińskich mieszanek wzmacniających i w leczeniu chorób układu moczowego. Wyciąg alkoholowy używany jest przez Chińczyków do pobudzania aktywności hormonalnej.
  3). Kamienie zodiakalnej RYBY (19 lutego – 20 marca): akwamaryn, ametyst, chryzolit, fluoryt, heliotrop, kamień księżycowy, koral, oliwin, perły, sardonyks, turkus.

 11. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:18

  Sygnał:

  Nowoczesna sztuka to wciąż biała plama na kulturalnej mapie Polski.

 12. admin says:

  2020-06-11, godzina: 19:18

  Sensacyjna wiadomość:

  Indeks zawodowy według kodu Grup Zawodowych – Sztuka, kultura i muzea.

 13. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:19

  Napomknienie:

  Odmienne, okazjonalnie dokumentnie zdezaktualizowane mianownictwo bolenia to: bielec. bolonek, fat, fatynka, rap dodatkowo rapa.

 14. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:19

  Ciekawostka:

  Argentyna smukła – łuski owego gatunku są wespół z łuskami śledzi i sardynek eksploatowane do działalności produkcyjnej esencji perłowej, wykorzystywane do fabrykowania fałszywy pereł takoż lakierów do paznokci.

 15. Ewelina Jenik says:

  2020-06-11, godzina: 19:19

  Interesujący szczegół:

  Amarel karmi się w głównej mierze robakami i skorupiakami.
  Dorszyk polarny, sajka dokarmia się organizmami planktonowymi, mieści się jako fundamentalny składnik pokarmu fok, dorszy, arktycznych waleni (zębowców) co więcej morskich ptaków.
  Skabera w pierwszej kolejności spożywa male ryby i krewetki.
  Szyp biesiaduje posilając się bezkręgowymi zwierzętami dennymi (konstytutywnie mięczakami jak też przydennymi rybami).
  Wstęgor polarny zakąsza mięczaki, małże, łódkonogi w dodatku niewielkie ryby.
  Żarłacz biały odżywia się rybami (priorytetowo odmiennym zbiorem rekinów i tuńczyków), ubóstwia żółwie morskie i delfiny, a ponadto foki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Content | Menu | Access panel
Accessibility