17 lutego, 2021

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka

ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oc urazowe uszkodzenie umiejętność pracy w zespole ubranie robocze autor Henryk Jan Dominiak

eksponat reprezentuje

w Dział Falerystyki Weksylologii Heraldyki Symboliki Emblematyki

w Tychach, ulica Żwakowska 8/66

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka.

Prezentacja eksponatu.

Awers Analiza
Ustka herb
Nr eksponatu HER69
Rok powstania używany do początku XXI wieku – do nadal
Gabaryt 1,30 x 1,54 cm wraz ze szpilką 3,19 cm
Rok darowania sierpień 2019
Przekaziciel Niewiasta reprezentująca województwo śląskie
Własność Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

Tychach ul. Żwakowska 8/66

Terytorium wystawy Dział Falerystyki Weksylologii Heraldyki Symboliki Emblematyki
Model eksponatu Pins doczepiany do ubrania wierzchniego – pozwalający zaświadczyć o  nierozłączności z określonym miastem lub gminą.

W krajoznawstwie i usługach turystycznych typowy identyfikator poświadczający zwiedzanie danego miejsca. Zwyczajowo dopinany do nakrycia głowy lub pasków spodni turystycznych. Spotykany również jako trofeum w gablotach kolekcjonerskich.

Parametry Cymelium
Interpretacja awers W górnej części metalowej o kolorze srebrnym tarczy wyprofilowanej na kształt trapezu równoramiennego z osią symetrii o zaokrąglonych kątach, na wklęsłym czerwonym polu objaśnienie: USTKA.

Pod spodem: dwa pola wgłębione rozdzielone poziomą, wypuczoną falistą linią. Górne pole to jasnobłękitne niebo z wybrzuszonym srebrnym żaglowcem trójmasztowym, na którego masztach powiewają proporce. Dolny obszar tarczy o barwie jasnoniebieskiej to faliste morze z wydatną syreną, która skupiać rybę (łososia) w prawym ręku.

Herb wykreował w 1922 roku autochtoniczny artysta malarza Wilhelm Granzow (1885 – 1945).

Interpretacja rewers Kopułowaty tekst MET.

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka – karty sugerowane:

Pełna energii, powiatowa należąca do istotnych ulic urbanizacji miejskiej na Osiedlu Dorota – linia samochodowa Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Tychach.

Znajdująca się na całej swojej długości we wschodniej części miasta w dzielnicy: Jaroszowice, Urbanowice, Wygorzele – jezdnia Fabryczna.

Powiatowa droga charakteryzująca się dwiema jezdniami (rozdzielonymi pasem zieleni) – Aleja Jana Pawła II.

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka – stopień:

258. 263. 285. 304. 319. 323.

HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka Starykoń polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019.