Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca

5 marca, 2022

Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca

Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca to bestsellerowe opracowanie wizerunku dokonane przez arcymistrza rysownika, plastyka i architekta pomieszczeń. Zostało spowodowane ołówkiem na naturalnym szarym marmurze, naturalnie powstałym w zespole minerałów metamorficznych utworzonych z przeistoczenia wapieni, okazjonalnie dolomitów. Mikroskopijny wynik jest zestawieniem fizjonomii narodowego pisarza, działacza społecznego i politycznego, współzałożyciela Macierzy Polskiej. Formułowany majstersztyk na oryginalnym kamieniu zalicza się do zbiornicy nader prekursorskich i liczących się projektów uzbieranych przez miejsce zręczność wszechogarniających śmiertelników.
Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma przepotężną frajdę ze sposobności przedłożenia Państwu nieokazałych wymiarów ilustracji Cypriana Kamila Norwida. Zaprezentowana niepospolitość jest perełką uporządkowanego wystawienia Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Co ważniejsze opisywany szczegół twórczości jest zlokalizowany na cybernetycznej stronie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji karty internetowej: 2022-02-23.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-02-23.


Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca
Status w odniesieniu do równoważności z prawodawstwem: Formułowany wolumen internetowy z przeznaczanym do zaawizowanego obwieszczeniem eksponatem muzealnym jest fragmentarycznie bezkonfliktowy z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej kart internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Krystalizowane stanowisko artystki z Katowic, jest zdumiewającym jej twórczym pokłosiem i pełni rolę ekscentryczności wystawy. Klejnot uzmysławiający pisarza związanego z wieloma nurtami: romantyzmem, klasycyzmem i parnasizmem, jest powszednie umieszczony na tycich stojaczkach wykonanych z konwencjonalny zapałek wytwarzanych przez rozmaitych producentów zapałczanych. Poruszona wizja trudu kreatywności Anny jest zlokalizowana poniżej:

Józef Ignacy Kraszewski – autor Anna Januszewicz-Pitlok

 1. relacje i fotografię orysunku wykonał Henryk Jan Dominiak, Tychy dnia 2022-03-05:
  .
 2. dominanta: RYS166.
 3. prerogatywa tyciny: „Cyprian Kamil Norwid”.
 4. odwołanie do strony artysty: Kreator Przestrzeni mgr sztuki Anna Januszewicz-Pitlok.
 5. powierzchnia dzieła: 1,20 x 1,30 cm / 1,56 cm².
 6. technika dzieła: technika dzieła: rysunek ołówkiem na naturalnym marmurze – miniaturka.
 7. okres powstania: 2022-02-11.
 8. okres stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2022-02-21.
 9. osoba przekazująca: Anna Januszewicz-Pitlok.
 10. autor o obrazie: Kamil Cyprian Norwid, polski grafoman, twórca literatury, tragediopisarz, wizjoner, ilustrator, snycerz – sztukator, mistrz pędzla oraz mędrzec jak podaje Wikipedia. To dopiero barwna artystyczna postać. Uznany za ostatniego z czterech najważniejszych polskich poetów romantycznych. Tak utalentowana postać pod względem literackim jak i artystycznym powinna znaleźć się w moim zbiorze polskich twórców romantyzmu. Ludzie o tak licznych uzdolnieniach, na róźnych płaszczyznach są rzadko spotykani. Coś niebywałego. Dlatego postanowiłam narysować C. K. Norwida na marmurze. Mysłowice, opis drukowany format A4 (21cm x 29.7cm): 2022-02-21.
 11. stałe miejsce prezentacji: brak, 2017-??-??, gablota 2021-04-02.
 12. prezentacja w przestrzeni miejskiej: brak 20??-??-?? do 20??-??-??, brak 20??-??-??.
 13. strona cyfrowa o Annie Januszewicz-Pitlok: Przyjdź na wielopokoleniową wystawę malarstwa – wystawa malarstwa prac pięciu autorów, m.in. Anny Januszewicz-Pitlok.
 14. siedziba pracowni artysty: Katowice – siedziba władz województwa śląskiego.
 15. miejsce stałego pobytu artysty: Katowice, Katowice, Polska (Poland).
 16. przynależność narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
 17. unikalny znak zodiaku: „Ryba”.
 18. [ fakultatywne wzmianki ].

Odmienne prace Anny Januszewicz-Pitlok bezinteresownie rozdysponowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

 1. PAS – 2,00 x 3,20 cm / 2021-??-??.
 2. MGŁA – 2,00 x 3,20 cm / 2021-??-??.
 3. OBŁOK – 7,00 x 7,10 cm / 2021-??-??.
 4. MOLEKULARNY – 7,00 x 7,10 cm / 2021-??-??.
 5. [ inne prace artysty w naszych zbiorach ].

Ocena pracy

Charakterystykę pracy skonstruował Henryk Jan Dominiak dnia: 2022-03-04. Sprawozdanie ucieleśniono na gruncie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, na domiar tego źródeł piśmienniczych i sieci internetowej.

Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca – linki zewnętrzne

Ulica Żwakowska w Tychach
Ulica Generała Jana Henryka Dąbrowskiego w Tychach

 

Comments are closed.

Content | Menu | Access panel
Accessibility