Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających

13 listopada, 2020

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających logo Muzeum DOMINIAK

LOGO LAUREATA - ORŁY ROZRYWKI 2019 (1) ORŁY ROZRYWKI laureat konkursu plebiscyt branżowy gold LOGO LAUREATA - ORŁY ROZRYWKI 2020 (1)

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających dla

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak

w Tychach

Orły Rozrywki 2019 ozdoba graficzna tekstu okresowe spotkania w muzeum ornament w książce autor Henryk Jan Dominiak

Orły Rozrywki 2019 osiągnięcie statusu laureata w mieście Tychy,

a następnie uzyskanie tytułu „Złotych Orłów Rozrywki 2019″ w Polsce, 

Orły Rozrywki 2020 osiągnięcie statusu 1 miejsce w mieście Tychy

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – na terenie państwa unitarnego zlokalizowanego w Europie Środkowej, muzeum wyprzedziło ponad 53 511 firm z branży – data skanowania: 20.12.2019 – recenzja 9,1/10 punktów. Dnia 19.02.2020 – orzeczenie 10/10 pozycji. Konkurs dopięła na ostatni guzik firma Beautiful Company.

To podnoszące rangę wyróżnienie przyjęliśmy z dumą i dobrą perspektywą dla dalszych wspólnych działań na mapie kulturalnej Polski i spotkań muzealnych z naszymi gośćmi i partnerami. Sztandarowym celem jest podniesienie standardów obsługi i poprawa jakości pracy personelu placówki.

W dniu 11.08.2020 placówka doczekała się statuetki oraz dyplomu poświadczającego członkostwo w gronie mistrzowskich organizatorów inicjatyw artystycznych. W ocenie gości zwiedzających, uczniów, studentów, rodziców z dziećmi i turystów urzeczywistnionej przez kapitułę „Orłów Rozrywki”, muzeum uzyskało ocenę 9,1 na 10. Osiągnięty wynik zezwala kolekcji dzieł aplikować status „Złotych Orłów Rozrywki 2019”. Do tego korpusu zakwalifikowało się w Polsce nie więcej niż 6,05% opiniowanych jednostek odskoczni życiowych.

Przesyłamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy wyrażają się o naszym muzeum z uznaniem i zapewniamy, iż sprężymy się, aby w tym szlachetnym poczcie harmonii pozostać przez długi czas.

.

Dysponujemy CERTYFIKATEM :

Z dniem 20.08.2020:

Muzeum Dominiak Certyfikat ISO 9001 PN-EN ISO 90012015-10 ISO 9001 2020 -1 1). Placówka posiada wdrożony System Zarządzania Jakością w oparciu o normę PN-EN ISO 9001:2015-10. Numer certyfikatu: 20/08/2020/TS/WA/749/05.

Muzeum Dominiak CERTYFIKAT JAKOŚCI - Europejska Gwiazda Obiekt Historyczny EG 2020 (1)-1 2). CERTYFIKAT JAKOŚCI – Europejska Gwiazda Obiekt Historyczny – Departament Weryfikacji Jakości Licencja nr WA-20082020-EG-018.

21.08.2020:

Muzeum Dominiak CERTYFIKAT JAKOŚCI – EUROPEJSKI LIDER JAKOŚCI- ELJ 2020-1 1). CERTYFIKAT JAKOŚCI – EUROPEJSKI LIDER JAKOŚCI – Departament Weryfikacji Jakości Licencja nr WA-21082020-ELJ-3003.

08.09.2020:

Muzeum Dominiak - CERTYFIKAT EUROPEJSKA GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI - EGNJ 2020 -1 1). CERTYFIKAT EUROPEJSKA GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI – Licencja nr WA-08092020-EGNJ-1348.

Muzeum Dominiak - CERTYFIKAT POLSKA GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI - PGNJ 2020 -1 2). CERTYFIKAT POLSKA GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI – Licencja nr WA-08092020-PGNJ-034.

.

Nasze NAGRODY:

10.09.2020.

PLATYNOWY LEW BIZNESU.

.

11.08.2020.

LAUREAT ZŁOTE ORŁY ROZRYWKI 2019 Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach

.

20.12.2019.

LAUREAT ORŁY ROZRYWKI Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach (2a1)

.

Oceny na poszczególnych stronach
STRONA INTERNETOWAILOŚĆ OCENOCENA
gmaps
22

4.5 / 5

 
facebook
12

4.7 / 5

 
opendi
1

5.0 / 5

 
TripAdvisor
3

5.0 / 5

 

Polecamy stronę: Orły Rozrywki 2019 .

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – akcesoryjne newsy:


ORZEŁ, określenie 2 odmian stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców z kategorii Aquila (do którego zalicza się też orliki) oraz 1 gatunku z typu Hieraaëtus – przypisanego do rodziny sokołów. Są to możliwe z największych ptaków drapieżnych, o bardzo silnym, ostrym, zakrzywionym w dół dziobie i nogach upierzonych aż po palce, zakończonych ostrymi szponami. Lęgowisko urządzają na niedostępnych skałach lub w koronach wysokich drzew (stare gniazdo osiąga 2 m średnicy). Składają 1-3 jaj, z których po 5 tygodniach wykluwają się pisklęta.

Orzeł cesarski, A. heliaca, dł. 70-80 cm, rozpiętość skrzydeł 180-200 cm. Upierzenie brunatne, z wierzchu ciemniejsze, od spodu jaśniejsze. Żywi się ssakami małymi i średniej wielkości, ponadto drobnymi ptakami, padliną. Nagromadza się na drzewach. Stacjonuje otwarte, skromnie zadrzewione równiny i stepy Europy Południowo-Wschodniej, Południowo-Zachodnia i Środowej. Azji. Do Kraju nad Wisłą zalatuje niezmiernie rzadko.

Orzeł przedni, czyli zys, A. chrysaëtos, dł. 80 cm, rozłożystość skrzydeł ok. 2 m. Upierzenie rdzawobrunatne. Pożywienie stanowią średniej wielkości ssaki (zające, świstaki), kuraki leśne, padlina. Rezydencję zakłada na szczycie wysokopiennego drzewa lub na skale. Zamieszkiwał niegdyś lasy niżowe, obecnie występuje w górach o charakterze alpejskim – w Europie, Afryki Północnej, pn. i środk. Azji, Ameryce Pn.. W państwie unitarnym w Europie Środkowej gnieździ się w Karpatach i na Mazurach. Ze względu na wspaniałą postać z gatunkiem tym wiążą się różne legendy, baśnie i historyjki narodowe. Uzyskał ważność jako motyw znaków herbowych rodów szlacheckich, rycerskich i państw. Jest często odtwarzany w sztuce.

Orzeł włochaty, H. pennatus, dł. ciała 50-60 cm, areał skrzydeł w przybliżeniu 130 cm. Upierzony podobnie jak gatunek poprzedni. Oprócz drobnych ssaków i ptaków zjada też gady i większe owady. Miejsce zamieszkania buduje na pniach przestronnych. Zamieszkuje liściaste i mieszane lasy na niżu i podgórzu pd. Europy, pn. Afryki i pd.-zach. Azji. W Polsce pojawia się sporadycznie na przelotach.

Orły są w kraju położonym między Morzem Bałtyckim i Karpatami objęte ochroną gatunkową.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – heraldyczne ujęcie orła:


ORZEŁ, w herbarzu znak herbowy całego szeregu narodów i państw. Czołowy przedstawiciel bywa jedno- lub dwugłowy, w głównej mierze ze skrzydłami rozciągniętymi do lotu, czasami usadowiony. Rozstrzygającą dysharmonię stanowi konfiguracja skrzydeł, końcowej części – zwanej ogonem, zwrot głowy, kolor języka, dzioba, szponów, zawarte znaki szczególne. Mając na uwadze tradycje cesarstwa rzymskiego król ptaków (z czasem dwugłowy) był identyfikatorem cesarstwa bizantyjskiego. W końcu XII w. wyłonił się na sygnaturach cesarzy niemieckich. Od XIV/XV w. godłem cesarstwa stał się przejęty z Bizancjum orzeł dwugłowy (przyswojony później przez Cesarstwo Austrii). Godłem królestwa niemieckiego został największy ptak drapieżny świata jednogłowy (orzeł niemiecki przeszedł w różnych formach do państw Rzeszy Niemieckiej i stał się godłem utworzonego 1871 cesarstwa niemieckiego). Czarnego orła dwugłowego zaakceptowało w XV w. Wielkie Księstwo Moskiewskie (potocznie pol. Moskwa), w dalszej perspektywie Cesarstwo Rosyjskie. Orła w herbie posiadała poza wszystkim Serbia i Jugosławia, mają go USA, Meksyk i różnorodne aparaty państwowe. Orzeł jest godłem państwowym Polski (Polska – godło i barwy).

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – historycy zadają sobie pytanie – jaki ptak jest na godle Polski – czy jest nim orzeł biały czy też bielik?


Bielik, birkut, to ptak z ciągu przodków i potomków sokołów. Szczytowy z ogólnonarodowych ptaszydeł drapieżnych. Gabarytem sięga w granicach 1 m, rozpiętość skrzydeł orientacyjnie 2,5 m. Jego okazałość cechuje się płowym upierzeniem, ogonem białym i skokiem nieopierzonym. Decydującym posiłkiem są ryby wyszczególniane zwłaszcza: szczupak pospolity (Morze Bałtyckie, Laponia szwedzka, Finlandia, Niemcy i Białorusi). Kolejnym smakołykiem jest leszcz (Poleski Państwowy Rezerwat Radiacyjno-Ekologiczny, rosyjska część Uralu), golec zwyczajny (Grenlandia), zębacz pasiasty i tasza czyli zając morski (Norwegia). Rarytasem dla tego możnowładcy sklepienia niebieskiego jest karp i karaś srebrzysty (z delty Dunaju), mintaj (Hokkaido). Poza tym padlina (szczenięta fok, resztki padłych kopytnych: łoś, żubr, dzik). Delikatesem są zwierzęta oznaczające się zazwyczaj obecnością gruczołów mlekowych u samic (królik europejski, lis rudy i polarny, łasica pospolita, wizon amerykański, owca, koza). Ustokrotnieniem piramidy żywnościowej są ptaki wodne (czapla siwa, grążyce, edredon zwyczajny, nur, perkoz, kaczka właściwa, chruściel, biegus malutki, łęczak i nawet bocian). W zakresie dopełnienia menu wchodzi w skład: ropucha, żabka, jaszczurka, salamandra, padalec, zaskroniec, żmija, ślimak, małż, ważka, biedronka itp. Zamieszkuje obszary lesiste w pobliżu wód, pierwszoplanowo septentrionalnej i umiarkowanej strefy Eurazji. Waletuje na wysokich drzewach, składa zaledwie 1-2 jaja. W Polsce władca polskiego nieba kokosi się na Mazurach i zachodnim Pomorzu. Rasa w charakterze unikalnej, objęta ochroną gatunkową. Globalnie rozeznaje się pokrewne grupy. Bielik białogłowy mieszkaniec Ameryki Północnej, bielik krzykliwy gospodarz Afryki i osiągający maksimum, bielik pelagiczny zamieszkujący Syberię Wschodnią, Kamczatkę, Koreę i Chiny.

.

Szlachta z orłem: Kromer, Orla, Sulima (Sulimita, Oporów), Kantakuzen, Fontana, Fornalski.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – symbolika miejska, powiatowa i wojewódzka:


Miasto polskie:

Białystok, Bielsko-Biała, Bogatynia, Bolesławiec, Bytom.

Chojnów, Chorzów, Choszczno, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czerwionka-Leszczyny.

Dąbrowa Górnicza, Dęblin.

Gliwice, Głogów, Gniezno, Gołdap, Gorzów Wielkopolski.

Inowrocław.

Jelcz-Laskowice.

Kcynia, Kęty, Knurów, Kostrzyn nad Odrą, Koszalin, Kraków, Krapkowice, Krosno, Krosno Odrzańskie.

Legionów, Leszno, Libiąż, Lubin, Lubliniec, Luboń.

Myszków.

Namysłów, Nowa Sól.

Oborniki, Olecko, Oleśnica, Opole, Ostrołęka, Ostrzeszów, Oświęcim, Otwock.

Piotrków Trybunalski, Police, Poznań, Prudnik, Pszczyna. Racibórz, Ruda Śląska, Rypin.

Sandomierz, Sanok, Sieradz, Skoczów, Strzelce Opolskie, Sulechów, Sulejówek, Środa Wielkopolska, Świdwin, Świebodzin, Świętochłowice.

Tarnowskie Góry.

Wadowice, Wodzisław Śląski, Wołomin, Wrocław.

Ząbki, Ząbkowice Śląskie, Zgierz, Zgorzelec, Zielona Góra, Zielonka, Złotoryja,

Żagań, Żory, Żywiec.

Miasto duńskie: Roskilde.

Powiat: moniecki.

Województwo: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – falerystyka z orłem:


Orzeł stylizowany bywa często głównym elementem odznak orderowych: Order Odrodzenia Polski. Order Virtuti Militari. Krzyż Walecznych. Krzyż Partyzancki. Śląski Krzyż Powstańczy. Wielkopolski Krzyż Powstańczy. Medal „Zasłużonym na Polu Chwały”. Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”. Order Orła Białego (krzyż i wstęga z 1765). Medal za Ratowanie Ginących (1928). Order św. Stanisława (krzyż i wstęga z 1765). Medal Wojska. Medal Morski Polskiej Marynarki Handlowej.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – eksponaty muzealne z orłem:


1 ŚLĄSKA BRYGADA RAKIETOWA OBRONY POWIETRZNEJ 1 BROP. 1000 LECIE PAŃSTWA POLSKIEGO OKFJN.

200 LAT ORDERU KRZYŻA VIRTUTI MILITARI 1992 TWO Zieleńce 18 VI 1792 P.P. 25 LECIE ABSOLWENTÓW WYDZIAŁU LEKARSKIEGO 1946-1951 AM 1976 POZNAŃ.

BUDOWA PARTNERSTWA I SZACUNKU DLA WSPÓLNEGO ŚWIATA.

CSP POLICJA.

KATYŃ… PAMIĘCI POLSKICH OFICERÓW ZAMORDOWANYCH W 1940 R. BCH PTAiN.

MARSHAL JÓZEF PIŁSUDSKI.

OPERACJA BERLIŃSKA 16 IV – 8 V 1945 ZA UDZIAŁ W WALKACH O BERLIN 1995 TWO znak MW.

POLITECHNIKA ŚLĄSKA.

SPWLąd. POZNAŃ.

TOW. MIŁOŚNIKÓW BYTOMIA, W ROCZNICĘ WYZWOLENIA MIASTA, 1945 – 1970.

WIELKIEMU UCZONEMU POLITECHNIKA ŚLĄSKA GLIWICE. W 50 ROCZNICĘ III POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1971 ŚLĄSKI INSTYTUT NAUKOWY W KATOWICACH. W SŁUŻBIE PARTII I NARODU 1986. WZOROWY ŻOŁNIERZ.

ZUCH. Znak Spadochronowy – 7. ZW. OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – frazeologia:


arcymistrz szachowy, arcymistrz sprzedaży, arcymistrzowski rynsztunek gryfa. as dla chemika, as przestworzy, as wywiadu, cudowne dziecko. czempion finalista, czempion w sporcie, czołowy przedstawiciel, czołowy hiszpański tenisista. czołowy angielski poeta romantyczny, demon film. demony wojny, demony prerii, fenomen szansa. figura akrobacji lotniczej zwana pętlą, figura lub pionek w szachach. figura retoryczna, figura geometryczna.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 – sformułowanie:


geniusz zaklęty w fotografii, geniusz zbrodni, gwiazda betlejemska kwiat znaczenie. gwiazda polarna widziana z półkuli południowej, indywidualność człowieka. koryfeusz muzyki polskiej, król muzyki. królowa muzyki disco, luminarze rosyjskiej emigracji. mistrz pamięci, mocarz etykieta, nestor rodu, osobistość znakomitość lata. prominent dozotechnika, prominent zbiorniki, prymus szkoły regulamin, przodownik turystyki górskiej kurs, rekordzista polski w biegu na 400 m przez płotki.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 – zamknięta myśl:


sława mapa polski, tuz przedni, tytan mitologia, tytan znaczenie współczesne, wedeta zgórsko. wielki człowiek, wielkość nabywanego udziału w rzeczy lub w prawie majątkowym. wirtuoz współczesny polski, znakomitość w jakiejś dziedzinie, zwycięzca eurowizji junior 2019. arbiter elegantiarum, augur plecak, augur kryptowaluta, brzytwa do golenia na żyletki. debeściak 2020.

.

Idiomatyzm:


ważniak bazy danych. wysoko postawiona osoba, człowiek znany. figurant policja, gwiazdka na plebanii, artysta estradowy. bogacz i łazarz, człowiek sztuki, gigant na stoku, jegomość sprzed wieków. kreator koszulek piłkarskich, ktoś wyjątkowy, oligarcha w systemie politycznym, osoba wyrazista, osobowość prawna a zdolność prawna. osobowość twórcza, postać trygonometryczna liczby zespolonej. senior wigor, twórca nawiązujący do antyku, ważna osoba.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających wyrażenie językowe:


norma cukru po jedzeniu, przykład przemówienia, reguła markownikowa alkohole. wskazanie przepisów prawa w oparciu o które dokonano określenia obszaru oddziaływania obiektu. wskazówka minutowa zegara jest dwukrotnie dłuższa od godzinowej, wytyczna działania. wzorzec jednostki miary. wzór doskonałości. zalecenie komisji z dnia 6 maja 2003 r. dotyczące definicji przedsiębiorstw mikro małych i średnich. zasada zachowania energii.

.

Inne znaczenie nazwy:


„ORZEŁ”, nieimportowany okręt głębinowy. Zmontowany w Holandii, 1939 wszedł w strukturę wewnątrzpaństwowej marynarki wojennej. W pierwszym okresie kampanii wrześniowej działał w Zatoce Gdańskiej, z kolei po zawinięciu do niezaangażowanego portu Tallinn był tam uwięziony. Po zuchwałej ucieczce (17/18 IX) z portu, „Orzeł”, którym od tego czasu dowodził kpt. marynarki Jan Grudziński (1907-40), przedostał się przez cieśniny duńskie i 14 października dotarł do Anglii. Od momentu grudnia 1939 funkcjonował z baz brytyjskich, posiadając udział w monitoringu na Morzu Północnym. 8 IV 1940 pogrążył niemiecki transportowiec „Rio de Janeiro”, na którego pokładzie przebywały oddziały alokowane do desantu w Norwegii. 8 VI 1940 zatracony wraz z generalnym personelem (54 marynarzy) w czasie inspekcji w sektorze wyspy Helgoland.

.

Archeopteryks [gr. archaíos – dawny, ptéryx – skrzydło], praptak, przedhistoryczny kopalny ptak z górnej jury. Należycie zabezpieczone, niemalże stuprocentowe szkielety z odciskami piór trzech rzadkości, w drugiej kolejności indywidualnie odgniotek jednokrotnej sterówki ujawniono w wapieniu litograficznym w Bawarii. Analogiczne naznaczenie lotki wykryto także w Hiszpanii. W największym stopniu niepodważalny okaz (wykryty 1877 w Blumenberg, kolekcjonowany w Berlinie) definiowany był jako archeornis, Archaeornis ssiemensi. Mimo tego antagonizmy w budowie w zestawieniu z niezmiernie ważnym reprezentantem, wiadomym jako Archaeopteryx macrura (odkryty 1861 w Solnhofen, przechowywany w British Museum w Londynie), a trzecim Archaeopteryx lithographica, są powiązane raptem z wszelkim ich wiekiem. Jeżeli chodzi o trzeciego, to poznano go 1956, 250 km od Solnhofen i przechowywany jest na uniwersytecie w Erlangen (miasto na prawach powiatu w Niemczech).

.

Archaeopteryks cechował się rozmiarem gołębia. Rysował się właściwościami bezceremonialnie ptasimi (występowanie piór). W każdym razie kuriozalnie pierzasto uporządkowanych w ogonie. Akcentował się przednimi kończynami zaadaptowanymi w skrzydła, przeciwstawnym pierwszym palcem kończyn tylnych i być może wyróżniał się kośćmi spneumatyzowanymi. Kości śródstopia i stępu zrośnięte. Dysponował parametrem niesprecyzowanym ptaszyskom, a w znacznym stopniu faktycznymi u gadów. Oznaką tych właściwości są:

a) Wyposażone w mocne pazury, kości śródręcza i nadgarstka nie są zrośnięte.

b) Zatrzymane na przednich kończynach 3 wolne palce, o liczbie członów charakterystycznej gadom.

c) Niedostatek grzebienia na mostku.

d) Ogon z 20-21 dwuwklęsłych kręgów.

e) Kiepsko połączone kręgi krzyżowe.

f) Czaszka porównywalna jak u tekodontów.

g) Szczęki uzębione.

Tego rodzaju konsolidacja wyróżników daje dowód pochodzenia ptaków od gadów. Archaeopteryks hipotetycznie wchodził na drzewa, a obdzielony byle jaką umiejętnością lotu, aranżował właściwie lewitację ślizgową.

.

Miasta, miejscowości polskie z ulicami orlimi:


1). Ulica Orla w mieście: Katowice, Kołobrzeg, Kwidzyn, Lublin, Łódź, Mielec, Międzyzdroje, Pabianice, Pniówek, Poznań. Również: Słupsk, Sosnowiec, Sulejówek, Tychy, Warszawa (Śródmieście), Ząbki, Żory.

.

2). Ulica Orląt Lwowskich w aglomeracji miejskiej: Gorzów Wielkopolski, Kielce, Koszalin, Opole, Radom, Słupsk, Sosnowiec, Warszawa.

.

3). Ulica Orlich Gniazd w urbanizacji: Giebułtów, Grębynice, Kraków Osiedle Prądnik Biały, Warszawa, Zrębice.

.

4). Ul. Orłów Piastowskich w cywilizacji: Warszawa.

.

5). Ulica Srebrnych Orłów w metropolii: Kraków, Mistrzejowice.

.

6). Ulica Orłów w betonowej dżungli: Gliwice, Orłów gmina Jastrząb.

.

7). Ulica Orła Białego w zespole miejskim: Borne Sulinowo, Henryszew, Izabelin, Jaworzno, Kostrzyn nad Odrą, Kraków, Latchorzew, Mielno, Mysłowice, Poznań.

.

Szlak Orlich Gniazd – integruje Kraków z Częstochową.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających – kategoria:


1847, 1901, 1921. 1923. 1938. 1970. 1987. 2093. 2100. 2221. 2230. 2234. 2241. 2299, 2309. 2345. 2364. 2394. 2392. 2394. 2389. 2359. 6 maja 2003. 8 czerwca 1940. 8 kwietnia 1940. 8 kwietnia 2020. Aktualne wydarzenia. Audiencje europejskiej placówki muzealnej. IX wiek. MCMLXVIII rok 1968. MCMVII rok 1907. MCMXLV rok 1945. MCMXXXIX rok 1939. MDCCCLXXVII rok 1877. MMXIX rok 2019. MMXX rok 2020. Najnowsze informacje. narada gości. Plebiscyt branżowy. Promesa na rzecz iluminacji O. Strefa Wedel. Udział w konkursach. Uzyskane nagrody i wyróżnienia. Zwiedzanie domu muz.

.

Złote ORŁY Rozrywki 2019 nagroda odwiedzających Wedel, Tuczyński herb szlachecki pochodzenia niemieckiego stosowany na pomorzu od 1303 r. - autor Henryk Jan Dominiak 2020.

8 Responses to Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających

 1. admin says:

  Szeryf [ang.]: 1) W Królestwie Anglii konstytutywny zarządca dóbr królewskich. W przyszłości urzędnik sądowy, namiestnik bezpieczeństwa publicznego i interesów fiskalnych króla w hrabstwach. U schyłku średniowiecza szeryfowie pozyskali różnokierunkowe kompetencje sądowe i skarbowe oraz administracyjno-policyjne. Od XIV w. tracili sukcesywnie znaczenie, by w czasach współczesnych piastować stanowiska urzędnicze jedynie honorowo i być nominowanymi corocznie przez panującego monarchę. 2) W Stanach Zjednoczonych lokalna osoba urzędowa o prerogatywach sądowych i administracyjnych.

 2. admin says:

  Talent [łac. – gr.], największa jednostka wagowo-pieniężna starożytnej Grecji. Posiadała wartość 60 min. Ciężar talentu był uwarunkowany od regionalnych systemów pieniężnych. Tytułem przykładu talent eubejski, świeżo wynaleziony przez ateńskiego męża stanu Solona dla Attyki, wynosił 26,196 kg. W epoce historii Europy biegnącej od V do XV wieku (średniowiecze) nazwą talent eksponowano epizodycznie funt obrachunkowy, tj. liczbę 240 denarów.

 3. admin says:

  Oscar jedno z czterech amerykańskich wyróżnień w dyscyplinie przemysłu rozrywkowego występujące pod wspólną marką EGOT. Ufundowana 1927 roku, doroczna nagroda filmowa Academy of Motion Picture Arts and Science w Los Angeles (Hollywood). Udzielana za obrazy filmowe krajowe i zagraniczne. Preliminarnie tylko bezkonkurencyjnej wytwórni i indywidualnie za najlepszą reżyserię. Dodatkowo certyfikowano nią najwybitniejszą rolę aktorską (główną i drugoplanową, kobiecą i męską). W dalszym ciągu premiowano Oscarem także za scenografię, muzykę, piosenkę, kolor itp. Przyznana po raz pierwszy 6 V 1929 za najlepszą reżyserię dramatu i za najlepszą reżyserię komedii (za okres 1927/28). Od 1931 roku nosi popularne, dziwnym przypadkiem nadane imię Oscar. Zaszczyt odzwierciedla pozłacana statuetka wykonana z brązu. Pozostałe motywatory z gremium EGOT to: Emmy z podwórka telewizji, a od 2013 roku tak samo mediów strumieniowych, Grammy ze szczebla muzyki i Tony z krainy teatru broadwayowskiego.

 4. admin says:

  Prestiżowy krążek Pulitzera. Pulitzer Joseph, ur. 10 IV 1847, zm. 29 X 1911, dziennikarz amerykański. Od 1883 wydawał nowojorski dziennik „World”, który przekształcił w bestsellerowe i nowoczesne pismo, oparte wiodąco na sensacji. Zastosował dużej wielkości tytuły i komiksy. W wieku 56 lat powołał do życia szkołę dziennikarską przy Columbia University z siedzibą w Nowym Jorku. Fundator corocznych nagród, przyznawanych od 1917 roku. Są one kierowane do twórców, felietonistów, redaktorów, sprawozdawców itp. za dokonania w kilku dziedzinach pracy dziennikarskiej jak też w literaturze (także pisarstwo historyczne, biografistyka). W podobny sposób doceniani są artyści w muzyce.

 5. admin says:

  Nobla Fundacja, prywatne ciało o specyfice fundacji szwedzko-norweskiej z rezydencją w Sztokholmie. Zaplanowana w roku 1900 gwoli materializowania testamentu Alfreda Bernharda Nobla szwedzkiego chemika, przemysłowca, wynalazcy dynamitu. Z wpływów do kasy z stanu posiadania Fundacji Nobla poleca się wypłatę corocznie 5 równej wielkości ogólnoświatowych nagród Nobla. Rozgospodarowywane są one za nadzwyczajne osiągnięcia w aspektach: fizyki, chemii, fizjologii jednakowoż medycyny, literatury. Aktywności na rzecz przyjaźni między ogółem (nagroda pokoju). Te palmy pierwszeństwa przyznają: z fizyki i chemii – Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Granty z fizjologii lub medycyny – szwedzki Królewski Karoliński Instytut Medyczno-Chirurgiczny. Chwały z literatury – niezależna kulturowo i naukowo sztokholmska Akademia Szwedzka. Za to z działalności na rzecz pokoju – Komitet Nobla norweskiego parlamentu (Stortingu). Nagroda deklarowana jest jednej osobie, paru osobom łącznie lub jest członkowana. Nagrody za bezpieczeństwo międzynarodowe uwierzytelniane są także instytucjom i organizacjom. Honorowanie nagrodami ma miejsce w Sztokholmie i w Oslo 10 XII – w rocznicę śmierci filantropa. Okazałość nagród jest uwarunkowana od zysków Fundacji Nobla. Z Polaków zaszczycenie uzyskali: Maria Salomea Skłodowska-Curie dwukrotnie (1903 wspólnie z mężem i 1911 indywidualnie), Henryk Sienkiewicz (1905), Władysław Stanisław Reymont (1924) i Lech Wałęsa (1983).

 6. admin says:

  pierwszy wśród mistrzów, wyrocznia diabelska, alfa i omega. autorytet nauczyciela, autorytety w muzyce, fachman radzionków, fachowiec podłogi i drzwi. klasyk do ślubu, mistrz nad mistrze. ptaki nocy. ptaki polski. ptaki europy. skrzydlaki na ryby. siatka na ryby do rzucania. ptaki w lasach równikowych. w jaki sposób plemiona z okolic równika wykorzystują las deszczowy. las deszczowy australia. platynowe lwy biznesu. uczeń z pierwszej ławki, wzorowy uczeń. złote runo złota skóra barana strzeżona przez smoka. złoty cielec Biblia Tysiąclecia. bajońskie sumy jakie Księstwo Warszawskie było winne Napoleonowi. sumy neapolitańskie Bona. przedsięwzięcie dające wielkie zyski. fortuna 1 liga tabela.

 7. admin says:

  Sekwencja: osobliwość technologiczna. talent w zapamiętywaniu, wybitność to kwestia wyboru. wzór do naśladowania, ekspert w biurze. maestro szkolnych nut, znawca spraw stolicy apostolskiej, chodząca encyklopedia, encyklopedysta odmiana przez przypadki. erudyta zawsze modny, ktoś wszechstronny. kujon matematyczny, mędrzec intelektualista. mózg człowieka ile procent wykorzystujemy, nieprzeciętny intelekt. polihistor człowiek renesansu, uczony w piśmie, busola soczewkowa, doskonałość roku twój styl 2019 wyniki, drogowskaz dla rodzin. ideał swobodnego wychowania, najdoskonalszy okaz. potentat finansowy w przenośni, supergwiazda kosmos. supergwiazdor filmowy, szycha w marynarce wojennej, szyszka sosnowa. VIP miasta śląskie. ważna osobistość. wybitna jednostka, wybitna osoba, as atutowy, oryginał dokumentu. piątkowicz w szkole. najlepszy uczeń, szóstkowicz na studiach.

 8. admin says:

  Człon rytmiczny:

  fachura od spodni, idol z piekła rodem. omnibus konkurs matematyczny. spec od koni, specjalista w zakresie trzęsień ziemi, wzór na odległość ziemi od słońca, zawodowiec 1968, zdolniacha z ciebie, bonza odmiana, dostojnik w turcji osmańskiej. dygnitarz w dawnej wenecji, fisza w dyplomacji, gruba ryba. gwiazdor mikołaj, lepszy gość. oficjel ze sparty, panisko na wakacjach, persona klienta. plutokrata bez psa.

Content | Menu | Access panel
Accessibility