Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie

28 czerwca, 2020

Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie

Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie to dzieło malarza, jedno z najciekawszych i najbardziej barwnych naszej kolekcji.
Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

LINKI

        1. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
        2. BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
        3. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
        4. POLITYKA PRYWATNOŚCI
        5. KARTA DUŻEJ RODZINY KDR
        6. MAPA WITRYNY INTERNETOWEJ

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować Państwu miniaturowy obraz. Zademonstrowany skarb jest eksponatem stałej ekspozycji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Dodatkowo egzemplarz ma miejsce dostępne na cyfrowym obszarze karty internetowej Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji karty internetowej: 2020-06-28.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-25.
Status pod względem zgodności z ustawą: Niniejsza strona internetowa z raportowanym eksponatem muzealnym jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Prezentowana wizja artysty jest niepowtarzalnym jego dorobkiem twórczym i stanowi rarytas placówki. Okaz jest schematycznie usytuowany na sztalugach wykonanych z typowych zapałek wytwarzanych przez różnorodne zakłady przemysłu zapałczanego. Wymieniona charakterystyka pracy figuruje poniżej:

  • opis i fot. obrazu Henryk Jan Dominiak, 2020-06-28: Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie Lilie obraz olejny na płytce ceramicznej 2,31 cm x 2,31 cm ekspert Paweł Brodzisz 2017.
  • identyfikator: MAL73.
  • tytuł obrazu: „Lilie”.
  • link do strony artysty: mgr inż. Paweł Brodzisz.
  • powierzchnia dzieła: 2,31 x 2,31 cm / 5,3361 cm².
  • technika dzieła: olej na płytce ceramicznej – miniaturka.
  • okres powstania: 2017-??-??.
  • okres stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2017-??-??.
  • osoba przekazująca: Paweł Brodzisz.
  • autor o obrazie: brak oznajmienia. Łęczna SMS: 2017-??-??.
  • stałe miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2017-??-??, gablota 2020-05-03.
  • prezentacja w przestrzeni miejskiej: brak 20??-??-?? do 20??-??-??, brak 20??-??-??.
  • strona cyfrowa o Pawle Brodziszu: artysta malarz, fotograf, grafik, regionalista: życiorys, galeria, wystawy.
  • siedziba pracowni artysty: Łęczna – miasto w centrum województwa lubelskiego.
  • miejsce stałego pobytu artysty: Łęczna, Lublin, Polska (Poland).
  • przynależność narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
  • unikalny znak zodiaku: „Wodnik”.
  • [ fakultatywne wzmianki ].

Odmienne prace Pawła Brodzisza nieodpłatnie rozdysponowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

Opis pracy sporządził Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-06-07. Analizę zrealizowano na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, ponadto źródeł wydawniczych i sieci globalnej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku dysponowania ważną nowinką w sprawie przedmiotowej kompozycji plastycznej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Komunikować można się także dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W podobny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz składać żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

Liliowate

  1. LILIA, Lilium, typ z pokrewieństwa liliowatych.
  2. Uwzględnia więcej niż 70 gatunków roślin zielnych długoterminowych (byliny), które pojawiają się na półkuli pn., na ogół w strefie leśnej.
  3. Łodyga pojedyncza, do 1,5 m wysokości. Cebula uwita z wielu wąskich, dachówkowato układnych łusek. Liście równowąskie, lancetowate czy owalne, ułożone na łodydze skrętolegle. Kwiaty duże, niezwykle wspaniałe, profilu lejkowatego, kielichowatego czy dzwonkowatego, barwy białej, czerwonej, żółtej lub pomarańczowej, niekiedy paskowane lub plamiste, zwykle wonne, zebrane są w grono lub wiechę. Owocem jest torebka, będąca elementem składowym nieprzebranie dużych nasion.
  4. W Polsce występują 2 gatunki.
  5. 1. złotogłów, L. martagon, o żółtej cebuli i eliptyczno-lancetowatych liściach. Kwiaty ma zwieszone, różowe alboż czerwone, z ciemniejszymi plamami, o płatkach odgiętych ku tyłowi. Wyrasta w zaroślach, lasach i na zrębach, przede wszystkim w Sudetach i Karpatach (po piętro kosodrzewiny). Jest otoczona osłoną gatunkową.
  6. Na Podhalu, składa się na często przydatny folklorystyczny motyw dekoracyjny, znana jest pod nazwą „leluja”
  7. Sporadycznie natrafia się lilie bulwkowatą, Lilia bulbiferum, o cebuli kredowobiałej, liściach równowąskich, kwiatach wystawionych, żółtoczerwonych, brunatno nakrapianych. Rośnie w zaroślach, na marginesie lasów i górskich łąkach Orawy i Dolnego Śląska.
  8. Oba warianty kwitną w czasie czerwiec – lipiec. Często uprawia się je jako rośliny wystawne. Ich cebule były w przeszłości stosowane w lecznictwie ludowym.
  9. Pośród liczebnych gatunków Lili prowadzi się hodowlę na kwiat cięty, a także sadzi na rabatach.
  10. Do gatunków plantowanych na szerszą skalę należą:
  11. Lilia biała, L. candidum, wywodzić się ze wsch. części obszaru śródziemnomorskiego. Bukiet ma biały, wonny, o płatkach do 8 cm długości, zebrany w grona 6-20-kwiatowe, rozwijający się w okresie koniec czerwca-lipiec. W uprawie głośna jest od czasów starożytnych.
  12. Lilia królewska, L. regale, bierze swój początek z zachodnich Chin. Ma kwiaty białe, nieprawdopodobnie silnie pachnące, o płatkach do 15 cm długości, z zewnątrz różowo zabarwionych. Nabierać rozmachu w lipcu.
  13. W symbolice i uroczystościach religijnych rozmaitych narodów lilia od dawien dawna odgrywała ogromną rolę. Przykładowo u Rzymian była symbolem nadziei, u żydów i chrześcijan – symbolem niewinności.
  14. Uznana jest ponadto jako element kompozycji heraldycznej w atrybutach rodów (np. Burbonów), czy też miast (np. Florencja, Lille), a także akcent urządzony z przepychem.
  15. [ podziel się dodatkową wiedzą o liliach. ]

Aplikacje mobilne dla karty Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie

        • [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu z kartą Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. ]

LINKI

        1. STRONA GŁÓWNA
        2. ZESTAW NAZBIERANEGO MALARSTWA
        3. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
        4. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
        5. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
        6. UL
        7. ZŁOTE ORŁY ROZRYWKI 2019 2020 NAGRODA ODWIEDZAJĄCYCH
        8. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. ]

KATEGORIA

        1. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
        2. Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
        3. Obrazy nowoczesne
        4. Pion Janina
        5. Prace malarzy
        6. Sztuka polska
        7. Sztuka województwa lubelskiego
        8. Zbiory obiektów muzealnych
        9. W sposób niewątpliwy zasada postępowania Poraj
        10. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. ]

Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie PORAJ, Róża polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„PORAJ, Róża” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-01. Humanistyczny herb dobrze urodzonych przeciętny głównie w Wielkopolsce, w obszarze podległym Wojewodzie Sandomierskiego i od 1413-??-?? także na Litwie. Zgasła pieczęć pochodzi z 1358-??-??. Znak rozpoznawczy Poraj opierając się na opinii K. Niesieckiego używało 120 rodzin m.in. Garnyszowie, Kurozwęccy, Pstrokońscy, Rusieccy w Polsce, Giedroyciowie, Mickiewiczowie – na Litwie.

One Response to Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie

  1. admin says:

    Odezwanie:

    lilia św. Józefa właściwości lecznicze. lilie św. Jakuba. lilia w spirytusie przepis. lilia złotogłów należy do roślin cebulowych. lilia tygrysia zastosowanie. lilia na szydełku. lilia wodna w doniczce. dlaczego lilia wodna nie kwitnie. lilia wodna sadzenie z nasion. choroby lilii wodnych. liliowata bylina. pajęcznica liliowata uprawa. liliowa zatoka. ulica liliowa. lilia królewska symbol. herbem w którym znajdziemy kwiat lilii jest. tatuaż lilia na ramieniu. tatuaże lilie wzory.

Content | Menu | Access panel
Accessibility