7 listopada, 2020

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz logo Muzeum DOMINIAK

jest nam niezmiernie miło widzieć rosnące grono fanów platformy

w Tychach zielonym mieście i jedyną globalną ulicą Żwakowską 8 ze szklaną salą nr 66

Oczarowanie ozdoba graficzna tekstu okresowe spotkania w muzeum ornament w książce autor Henryk Jan Dominiak

Oczarowanie

oryginał

ciała malarstwa rysunku i grafiki

ekspozycja obrazu

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz.

A22 Oczarowanie - Agata Ruman Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak / DOMINIAK AH™

A22 Oczarowanie – Agata Ruman

Strona głównaBIPKDRRegulaminKolekcjaLauryFalerystykaHeraldykaSymbolikaEmblematykaRzeźbaCeramikaBroń biała • .

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz A22 / OBRAZ INFORMACJA

Sygnatura: MAL22.

Tytuł: OCZAROWANIE.

Autor: Agata Ruman.

Dziedzina sztuki: malarstwo.

Kategoria: malarstwo sztalugowe.

Technika dzieła: olej na płótnie.

Czas powstania: 2013.

Wymiary dzieła: 55 cm x 65 cm / 3575,00 cm².

Miejsce pracowni: Czechowice-Dziedzice, Poland.

Pochodzenie artysty: Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Katowice, Polska (Poland).

Dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.

1 właściciel (2013-2013): Agata Ruman.

2 właściciel (2013 – nadal): MMSPHJD Tychy.

Miejsce prezentacji w Muzeum.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz O AUTORZE

Agata Ruman ur. 1985 r. – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. W 2010 roku ukończyła Malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplom pod kier. prof. Jana Pręgowskiego). W tym samym roku ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku Konserwacja i restauracja rzeźby i elementów architektonicznych, również na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (dyplomy pod kier.: dr hab. Jadwigi Łukaszewicz, prof. Iwony Langowskiej i mgr Marii Rudy).

Od roku prowadzi własną pracownię malarską, w której obecnie kontynuuje realizację cyklu prac inspirowanych latami 30. XX wieku. Powstają w niej także portrety na zamówienie. Równolegle współpracuje z warszawską firmą konserwatorską Rewars.

O Malarstwie mówi:

Czuję respekt do Malarstwa, uważam, że jest ono bardzo wymagające i często wystawia na próby. Dlatego bardzo sobie cenię satysfakcję, jaką daje tworzenie każdej nowej pracy. Obecnie moją inspirację stanowią fotografie z lat 30. XX wieku, a przede wszystkim postacie, które zostały na nich uchwycone.W swoich obrazach staram się ująć klimat chwili, który wyobraziłam sobie patrząc na stare kadry. Malarstwo sprawia mi przyjemność, dlatego chcę, by oglądanie moich prac sprawiało przyjemność innym.

Agata Ruman, ur. 1985 r.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz WYSTAWY INDYWIDUALNE

2005 r.

– Malarstwo i rysunek, Galeria Ex Libris, Czechowice-Dziedzice.

2006 (?) r.

– Malarstwo, Galeria MDK, Czechowice-Dziedzice.

2011 r.

– „Odcienie kobiety”, Klub Papaya, Czechowice-Dziedzice.

2012 r.

– „Flirt z przeszłością” w kamienicy na Piastowskiej, Pszczyna.

– „Flirt z przeszłością”, Poezja i muzyka pod „13”, Pszczyna.

– Malarstwo, Kino Helios, obchody dwudziestolecia kina, Katowice.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz WYSTAWY ZBIOROWE

2010 r.

– Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Studentenwerk, Getynga.

2011 r.

– Wystawa podyplomowa Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń.

– Wystawa konkursowa, Galeria Zadra, Warszawa.

2012 r.

– Wystawa konkursowa, Galeria Zadra, Warszawa.

2013 r.

– Towarzysząca prezentacja prac na Wystawie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Galerii „13” – Pszczyńskie Centrum Kultury – Pszczyna.

2014 r. 24 kwietnia.

– jedyna w Polsce Wystawa Malarstwa Koncertowego i wyjątkowa akustyczna odsłona kultowa TSA (rock z najwyższej półki) – Czechowice Dziedzice.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz AUKCJE:

2013 r.

– Dom Aukcyjny Desa, Aukcja Młodej Sztuki, Warszawa.

– Dom Aukcyjny Polswiss Art, Aukcja Super Młoda, Warszawa.

A22 / INNE:

1999 r.

– ogólnopolski plener malarski w Orleanie.

2001 r. (?)

– wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Bohunowa paleta”.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz ZBIORY OBRAZÓW Agaty Ruman

– w kolekcji Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

– w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 575.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz STRONY POLECANE

WAKACJE 2017 MUZEUM MINIATURA SZTUKA.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz – kategoria:

646. 673. 14 kwietnia 2020. Artysta aglomeracji bielskiej miasteczka Czechowice-Dziedzice. Dział Malarstwa Rysunku Grafiki. Prace malarza. Promesa na rzecz iluminacji O. Sfera Dołęga. Sztuka polska. Sztuka województwa śląskiego.

Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz Dołęga polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019.