13 stycznia, 2021

HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

wiadomości wiedza informacja news serwis informacyjny autor Henryk Jan Dominiak

obiekt zaciekawia zwiedzających widniejąc

w Dziale Falerystyki Weksylologii Heraldyki Symboliki Emblematyki

w Tychach, ulica Żwakowska 8/66, Rzeczpospolita PolskaEuropa

HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej.

Opis herbu:

Herb Wisły stosownie do zamysłu profesora Mariana Gumowskiego (ekspert numizmatyki i sfragistyki – nauki pomocniczej historii, zajmującej się badaniem pieczęci jako źródeł historycznych), obowiązujący w podobnej formie od 1962 r. (od pozyskania praw miejskich) do 1990 r. Urzędnicze unaocznienie rozprawiało o odwróconej czerwonej literze L w białym polu, u dołu którego mieści się zielona murawa z pięcioma kępkami trawy.

HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej – pozaplanowe adnotacje:

Wisła.

Z najwyższej wyniosłości terenu Pasma Czantorii, czołowego w północnym wycinku tego łańcucha, dająca się zauważyć okolica określana mianem Wisła. Teren wydaje się być podobnym do słonecznej doliny tyrolskiej. Z osobna niezwykłość Beskidów w charakterze ześrodkowania rasy ludzkiej jest usytuowana w pozycji prestiżowej w formacie powiatu cieszyńskiego. W dawniejszym województwie katowickim w bieżącym okresie śląskim. Globalnie popularne miasteczko w Beskidzie Śląskim (mezoregion zaliczający się do mikroregionu Karpat Zachodnich), nad osiągającą maksimum rzeką spływającą do Bałtyku (morza śródlądowego na szelfie europejskim) Wisłą, której od startu (500 m. n.p.m.) rozciągłość osiąga blisko 1024 km. Enklawa prawa zurbanizowane przyswoiła w konsekwencji trwania 1962 roku. Miejscowość jest wydatnym gniazdem turystyczno-wypoczynkowym również teorią i praktyką aktywności fizycznej zwłaszcza zimowej – w moim przekonaniu – umiejscowienie uzdrowiskowe, a nawet stacja klimatyczna. Na całości spora ekspansja domów odprężeniowych, sanatorium zapobiegawcze i Centrum Rekreacji i Rehabilitacji. Pozycja inauguracyjna co niemiara marszrut eskapad pieszych, m.in. na Baranią Górę. Porywająca skocznia narciarska imienia Adama Małysza (akt utworzenia skoczni podpisał ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski w dniu 28 października 2003 roku). Wycieczkowym gwóźdź programu są muzea i klasycystyczny kościół ewangelicki (1833-38). II wojna światowa dość znacznie zniszczyła Wisłę. Dopiero po jej zakończeniu zrekonstruowano i poważnie rozbudowano miasto, które w chwili obecnej szacuje sobie 110,17 km² powierzchni użytkowej.

HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej – kategoria:

241. 345.

HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej Ciołek herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019.