MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

3 stycznia, 2021

MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim to dzieło malarza, jedno z najciekawszych i najbardziej barwnych naszej kolekcji.
MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować Państwu miniaturowy obraz. Zademonstrowany skarb jest eksponatem stałej ekspozycji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Dodatkowo egzemplarz ma miejsce dostępne na cyfrowym obszarze karty internetowej Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji karty internetowej: 2021-01-03.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-24.


Status pod względem zgodności z ustawą

Stan prawny pod względem zgodności z ustawą: Niniejsza strona internetowa z raportowanym eksponatem muzealnym jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Prezentowana wizja artysty jest niepowtarzalnym jego dorobkiem twórczym i stanowi rarytas placówki. Okaz jest schematycznie usytuowany na sztalugach wykonanych z typowych zapałek wytwarzanych przez różnorodne zakłady przemysłu zapałczanego. Wymieniona charakterystyka pracy figuruje poniżej:


Dom Zajezdny autor Paweł Brodzisz

  1. opis i fotografię obrazu poczynił Henryk Jan Dominiak, Tychy dnia 2020-06-14: MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim Dom Zajezdny obraz olejny 4 cm x 3 cm autor Paweł Brodzisz 2013.
  2. identyfikator: MAL33.
  3. tytuł obrazu: „Dom Zajezdny”.
  4. link do strony artysty: mgr inż. Paweł Brodzisz.
  5. powierzchnia dzieła: 4,00 x 3,00 cm / 12,00 cm².
  6. technika dzieła: olej na płótnie – miniaturka.
  7. okres powstania: 2014-??-??.
  8. okres stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2014-??-??.
  9. osoba przekazująca: Paweł Brodzisz.
  10. autor o obrazie: Ul. 3 Maja w Łęcznej. Jeden z najstarszych istniejących domów zajezdnych. Na obrazie stan z końca lat 90. XX w. – obecnie budynek przebudowany, utracił charakterystyczną dla domów zajezdnych bramę i elewację. Łęczna, godzina 10:12 SMS: 2021-01-03.
  11. stałe miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2013-??-??, gablota 2020-05-03.
  12. prezentacja w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
  13. strona cyfrowa o Pawle Brodziszu: artysta malarz, fotograf, grafik, regionalista: życiorys, galeria, wystawy.
  14. siedziba pracowni artysty: Łęczna – miasto w centrum województwa lubelskiego.
  15. miejsce stałego pobytu artysty: Łęczna, Lublin, Polska (Poland).
  16. przynależność narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
  17. unikalny znak zodiaku: „Wodnik”.
  18. [ fakultatywne wzmianki ].
  19. Odmienne prace Pawła Brodzisza nieodpłatnie rozdysponowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:
  20. Widok z Dąbrowy Główna ulica z 1899 r
  21. Chabry polne
  22. Kościół w Łęcznej
  23. Kapliczka w Łęcznej
  24. Synagoga w Łęcznej
  25. [ inne prace artysty w naszych zbiorach ].

Opis pracy sporządził Henryk Jan Dominiak dnia: 2021-01-03. Analizę zrealizowano na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, ponadto źródeł wydawniczych i sieci globalnej.


Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku dysponowania ważną nowinką w sprawie przedmiotowej kompozycji plastycznej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Komunikować można się także dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W podobny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz składać żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich


Uzupełnienie informacji o domach

  1. Czar Łęcznej odpowiada punktowi zwrotnemu w historii kultury europejskiej, będącego elementem składowym w głównej mierze XVI wiek. Za sprawą przywilejów królewskich w kierunku organizowania jarmarków, w owym czasie nasiliło się rzemiosło i handel. Do miasta zajeżdżała fala przedstawicieli handlowych. Rekrutowali się oni z rozmaity krajów Europy, Królestwa Polskiego i Litwy. Natenczas ośrodek zamkowy na Podzamczu stał się zaawansowany. Wznoszono wszechobecne gospody, karczmy (austeria), oberżę, pensjonaty, domy gościnne. Przy ul. 3 Maja 26 i 36 również placu Kanałowym 18 i 26 uratowały się XIX-wieczne perełki architektoniczne – domy zajezdne. Zmaterializowane z drewna cechują się czterospadowym dachem i monstrualną sienią zajezdną. Ów hall ustanawiał z okładem trzeci człon przestrzeni obiektu mieszkalnego. Dom zajezdny w trakcie jarmarków służył za kwaterę mieszkalną lub stancję dla zjeżdżających z prawa i z lewa kupców.
  2. Dom Dziecka.
  3. Dom Książki.
  4. Dom mieszkalny.
  5. Dom Poprawczy – zakład poprawczy
  6. Dom Prasy S.A., koncern prasowy zwany Czerwoną prasą. Powołany do życia w 1922-??-?? przez spółdzielnię dziennikarzy w Warszawie. Porozumienie wydawało arcyważne pisma nastawione na sensację i krótką, szybką rewelację polityczną. Konsorcjum związane było z obozem Józefa Piłsudskiego. Spółka wydawała dziennik „Dobry Wieczór”, „Kurier” (tzw. Czerwony), „Dzień Dobry”, „Express Poranny” również dodatki tygodniowe „Przegląd Sportowy” i „Kino”. Redaktorem naczelnym tych pism był polski przedsiębiorca, dziennikarz Henryk Butkiewicz (1889-??-?? – 1926-??-??)
  7. Dom Składowy.
  8. Dom Słowa Polskiego (DSP), fundamentalne przedsiębiorstwo graficzne w Polsce. Uruchomione w 1950-??-?? w Warszawie. Wyekwipowane w maszyny i urządzenia do trzech najważniejszych technik druku: wypukłego, płaskiego i wklęsłego. W roku 1962-??-?? zakład posiadał 14 agregatów rotacyjnych do druku dzienników, 24 agregaty rotograwiurowe do druku czasopism i 35 maszyn arkuszowych do druku książek. W tym okresie 70% produkcji DSP stanowiły dzienniki (7 tytułów) i czasopisma (około 1000 tytułów) oraz 30% książki. Przykładowo w 1961-??-?? opublikowano 567 mln woluminów dzienników, 126 mln egzemplarzy czasopism i 11,5 mln wolumenów książek. W Domu Słowa Polskiego publikowano od 1962-??-?? Wielką Encyklopedię Powszechną PWN.
  9. Domy, części nieba bądź gwiazdozbiory na drodze Słońca, Księżyca i planet. Służą w astrologii do wyznaczenia rozmieszczenia tych ciał niebieskich. W astronomii równoznacznik znaków Zodiaku dla Słońca.
  10. Dom Życia, w starożytnym Egipcie nazewnictwo instytucji istniejących przy świątyniach i stanowiących priorytetowe ośrodki życia umysłowego. W domach życia zajmowały miejsce biblioteki i archiwa, nagminnie jedna lub więcej szkół. Były miejscem zatrudnienia znawców świętych ksiąg, wróżbitów, lekarzy, farmaceutów, geometrów, architektów itp.
  11. [ podziel się dodatkową wiedzą o młynie. ]

Aplikacje mobilne dla karty MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

  1. [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu z kartą MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim. ]

Linki dla strony MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

  1. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
  2. ZESTAW NAZBIERANEGO MALARSTWA
  3. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
  4. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
  5. FILM
  6. UL
  7. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim. ]

Kategorie dla karty MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

  1. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
  2. Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
  3. Obrazy nowoczesne
  4. Skoczek spadochronowy
  5. Prace malarzy
  6. Sztuka polska
  7. Sztuka województwa lubelskiego
  8. Zbiory obiektów muzealnych
  9. Sztuka związana z Kościołem katolickim
  10. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
  11. Niwa Rawicz
  12. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim. ]

MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim RAWICZ, Rawa polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„RAWICZ, Rawa” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-02. Tutejsza oznaka szlachecka występująca priorytetowo w Wielkopolsce, od 1413-??-?? również na Litwie. Najstarszy odcisk pieczętny pochodzi z 1334-??-??. Wśród 110 rodzin oznaki Rawicz u K. Niesieckiego występują m.in. Dembińscy, Gawrońscy, Ożarowscy, Pruszyńscy, Słupeccy, Trzcińscy. Na Litwie – Niemcewicze, Sołomereccy.

One Response to MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim

  1. admin says:

    dom zajezdny:

    austeria, dom gościnny, hotel, hotelik, motel, zajazd, arenda, gospoda, karczma, oberża, posada, dom wycieczkowy, motelik.

Content | Menu | Access panel
Accessibility