Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej

Czerwiec 27, 2020

Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej

Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej to dzieło malarza, jedno z najciekawszych i najbardziej barwnych naszej kolekcji.
Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

LINKI

    1. DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
    2. BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
    3. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
    4. POLITYKA PRYWATNOŚCI
    5. KARTA DUŻEJ RODZINY KDR
    6. MAPA WITRYNY INTERNETOWEJ

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować Państwu miniaturowy obraz. Zademonstrowany skarb jest eksponatem stałej ekspozycji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Dodatkowo egzemplarz ma miejsce dostępne na cyfrowym obszarze karty internetowej Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji karty internetowej: 2020-06-27.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-25.
Status pod względem zgodności z ustawą: Niniejsza strona internetowa z raportowanym eksponatem muzealnym jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Prezentowana wizja artysty jest niepowtarzalnym jego dorobkiem twórczym i stanowi rarytas placówki. Okaz jest schematycznie usytuowany na sztalugach wykonanych z typowych zapałek wytwarzanych przez różnorodne zakłady przemysłu zapałczanego. Wymieniona charakterystyka pracy figuruje poniżej:

 • opis i fot. obrazu Henryk Jan Dominiak, 2020-06-28: Chabry polne obraz olejny na płytce ceramicznej 2,31 cm x 2,31 cm kreator Paweł Brodzisz 2017.
 • identyfikator: MAL69.
 • tytuł obrazu: „Chabry polne”.
 • link do strony artysty: mgr inż. Paweł Brodzisz.
 • powierzchnia dzieła: 2,31 x 2,31 cm / 5,3361 cm².
 • technika dzieła: olej na płytce ceramicznej – miniaturka.
 • okres powstania: 2017-??-??.
 • okres stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2017-??-??.
 • osoba przekazująca: Paweł Brodzisz.
 • autor o obrazie: brak oznajmienia. Łęczna SMS: 2017-??-??.
 • stałe miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2017-??-??, gablota 2020-05-03.
 • prezentacja w przestrzeni miejskiej: brak 20??-??-?? do 20??-??-??, brak 20??-??-??.
 • strona cyfrowa o Pawle Brodziszu: artysta malarz, fotograf, grafik, regionalista: życiorys, galeria, wystawy.
 • siedziba pracowni artysty: Łęczna – miasto w centrum województwa lubelskiego.
 • miejsce stałego pobytu artysty: Łęczna, Lublin, Polska (Poland).
 • przynależność narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
 • unikalny znak zodiaku: „Wodnik”.
 • [ fakultatywne wzmianki ].

Odmienne prace Pawła Brodzisza nieodpłatnie rozdysponowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

Opis pracy sporządził Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-06-07. Analizę zrealizowano na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, ponadto źródeł wydawniczych i sieci globalnej.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku dysponowania ważną nowinką w sprawie przedmiotowej kompozycji plastycznej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Komunikować można się także dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W podobny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz składać żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

Chabry

 1. CHABER, Centaurea, odmiana z rodziny wieloaspektowych, pomieszcza ok. 500 gat. roślin zielnych, rozlokowanych najczęściej na półkuli pn., przede wszystkim w terytorium śródziemnomorskim.
 2. Kwiaty purpurowe, różowe, niebieskie lub żółte, zebrane w koszyczki.
 3. Na terenie Polski uzewnętrznia się 19 gatunków, m.in.: chaber bławatek, modrak, Centaurea cyanus, pospolite jednoroczne zielsko polne, w szczególności w zasiewach zbóż i lnu. Rozkwita w maju-wrześniu. Pęki kwiatów brzeżne w koszyczku błękitne, położone wewnątrz – fioletowe. Liście przeważnie równowąskolancetowate.
 4. Zmagania z bławatkiem na polach sprowadzają się do szczegółowego oczyszczenia przed siewem ziarna rośliny uprawnej z nasion tego zielska.
 5. Bukiet bławatka jest eksploatowany zewnętrznie do kompresików przy zapaleniu spojówek, do wewnątrz w charakterze łagodnie moczopędnego lekarstwa.
 6. Chaber łąkowy, Centaurea jacea, niesłychanie szablonowa bylina o niejednostajnym wyglądzie, liliowopurpurowych kwiatach (ukazujących się w czerwcu-wrześniu) i lancetowatych liściach.
 7. Chaber driakiewnik, Centaurea scabiosa, nieefektowny chwast o kwiatach purpurowych (w lipcu-wrześniu), liściach pierzastosiecznych, stający się widocznym obok chabra łąkowego na łąkach w zaroślach.
 8. Chaber nadreński, Centaurea rhenana, kolorowe piękno natury o kwiatach fioletowo-różowych (w lipcu-wrześniu), listkach pierzastosiecznych, trywialna na przydrożach, wzgórzach.
 9. W Tatrach na skałach objawia się chaber alpeiski, Centaurea alpestris, o kwiatostanie purpurowym.
 10. W całych Karpatach na połoninach i w zaroślach – chaber miękkowłosy, Centaurea mollis, o kwiatach ciemnoniebieskich.
 11. W ogrodnictwie ozdobnym w głównej mierze są uprawiane: jako rośliny jednoroczne – chaber bławatek i jego odmiany okwiatach białych, różowych lub purpurowych.
 12. O charakterze byliny – chaber górski, Centaurea montana, o ukwieceniu niebieskim, białym, żółtym lub purpurowym.
 13. Ponadto Centaurea Triumfetti, o kwiatach niebieskich i szaro omszonych liściach. Na ogół zasadzane są nimi obszary kamieniste i rabaty.
 14. [ podziel się dodatkową wiedzą o chabrach. ]

Aplikacje mobilne dla karty Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej

    • [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu z kartą Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej ]

LINKI

    1. STRONA GŁÓWNA
    2. ZESTAW NAZBIERANEGO MALARSTWA
    3. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
    4. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
    5. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
    6. UL
    7. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej. ]

KATEGORIA

    1. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
    2. Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
    3. Obrazy nowoczesne
    4. Pion Janina
    5. Prace malarzy
    6. Sztuka polska
    7. Sztuka województwa lubelskiego
    8. Zbiory obiektów muzealnych
    9. Resort Ciołek
    10. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej. ]

Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej Ciołek herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„Ciołek” herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-05. Wewnątrzpaństwowy atrybut jaśniepański, będący przy głosie doniośle w Małopolsce i na Mazowszu, spotykany w źródłach od pocz. XV w. Najmożniejszymi niezależnie od ponad 30 rodzin dziedzictwa Ciołek byli Drzewiccy, Maciejowscy oraz w XVIII w. Poniatowscy.

12 Responses to Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej

 1. admin says:

  kompleks obrazów i grafik o dużej wartości historycznej, naukowej, artystycznej i estetycznej.

 2. admin says:

  w1:

  widzi obiekty pod wodą. wiosna ludów w polsce. wnętrze samolotu pasażerskiego. współczesność epoka prezentacja. wszechświat w skorupce orzecha. wyciąg z piołunu. wyciągarka samochodowa. wygnanie z kraju i wyjęcie spod prawa dawna kara. wyspa kuchenna w małej kuchni. wzrok bazyliszka mitologia. własność prywatna w prawie rzymskim.

 3. admin says:

  A69 w:

  w sieci pętla. warstwa ozonowa. warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. wciągarka budowlana z masztem. wciągnik łańcuchowy. od pierwszego wejrzenia. wianuszek z bukszpanu, widok.

 4. admin says:

  A69 a:

  4 pory roku. aktywa firmowe. aleja tornad krainy geograficzne. alejka leśna. analogia wnioskowanie z podobieństwa. aparat fotograficzny. artysta plastyk. armia konna. arteria komunikacyjna.

 5. admin says:

  z1:

  zielona trawa nawóz. zielone płuca świata. wymień dwie ekologiczne konsekwencje wycinania puszczy amazońskiej. ziemia egipska oryginalna. zima stulecia historia. zmysł widzenia. źrenica wyjściowa teleskopu. źrenice jak szpilki. żuraw warsztatowy rysunek techniczny.

 6. admin says:

  a1 A69 b:

  babie lato interpretacja. babiniec literacki. banda upa. baza obserwacji. biały kruk. bliskość siebie. bogactwo do roztrwonienia. botanik, braterstwo krwi. błękitna planeta. Bystre oko. arteria komunikacyjna miejska. asysta lekarska, autostrada.

 7. admin says:

  A69 l:

  lato kwiatów otmuchów 2019. lewar – lewarek pneumatyczny. limo pod okiem żeby szybko zniknęło. linia komunikacyjna równoległa do linii frontu. lojalność w pracy. sposoby na lojalność pracowników. lud – ludowe sposoby na rwę kulszowa. ludność śląska. ludzie boga. ludziska ze zbiegowiska. ludzkość niewdzięczna jest z rana i nie zna się na pierwszym zwycięstwie. lumpy bystrzaka. lustro na wymiar.

 8. admin says:

  A69 e:

  egzemplarz książki otrzymany bezpłatnie. egzotyk krótkowłosy. ekosystem lokalny biologia. elektorat wyborczy latem. element układanki schowanego skarbu. emigracja ekonomiczna polaków. enklawa w afryce. entourage ratusza. 898 wyrazów / 8.

 9. admin says:

  A69 c: A69 d:

  centrala wentylacyjna nawiewno wywiewna. centrale wentylacyjne podwieszane. centrum rowerowe. chudoba opolskie. chudoba historia. ciżba ludzka gromada. ćma nocna obraz. nocna ćma barowa. cudeńko ceramika. cudo morskie z lin. cywilizacja poprzez wieki. czereda stajnia. czereda roślina. uczep trójlistkowy apteka. cztery ściany i kąt. wycieczki dalekie kraje. dalekie strony turystyczne. diecezja krakowska oaza. dobra materialne czy duchowe rozprawka. dobra doczesne kościoła. dobro powraca. dobytek utracony sprawa sądowa. dom rodzinny motyw. motyw domu w sztuce. domena projekty domów parterowych. stracili dorobek życia.

 10. admin says:

  d1:

  dostatek życiowy. prężność energiczność. dwór szlachetny w ropie. dziedzina historii sztuki zajmująca się opisem i interpretacją dzieł plastycznych. przesadnie zaangażowany w ochronę środowiska. dziś rano dziś wieczór tak prędko. dzisiaj wieczorem w warszawie. dzisiejszość turystyczna. dziura w całym. dziury w całym. wstęp do miejskich rewolucji. obsługuje dźwig na budowie. dźwigarka budowlana. przenoszenie drobnoustrojów na pożywki. gorący obszar między zwrotnikami raka i koziorożca. dźwignica do przemieszczania pojazdów szynowych z jednego toru na drugi. dźwignik techniczny z linką. powód podany dla wytłumaczenia się z czegoś.

 11. admin says:

  A69 z: z2:

  zagranica sennik. zakres danych które mają być przedmiotem informacji o osobie. kraje zamorskie ue. zasięg terytorialny urzędów skarbowych. zasobność gospodarstw domowych w polsce. społeczności etniczne w polsce mapa. zdolność widzenia w ciemności właściwa kotom. zespół widzenia mimo ślepoty. zieleniec atrakcje turystyczne zimą. zwierciadło sferyczne wypukłe. zwierciadło kobiecej duszy. życie na szczycie. życie doczesne. świecka wiara i wolność duchowa. żywioł ognia astrologia. znaki zodiaku żywioły dopasowanie. złote runo hodowla. łączność bezprzewodowa. ławica piasku na rzece. chwytanie piłki w locie. łono natury wiersze. aforyzmy o wakacjach. łzawienie oczu u kota.

 12. admin says:

  dodatek:

  A69 f:

  faktyczność, familiarne stosunki, flora i fauna. formacja wojskowa, fortuna kołem się toczy. fundusze powiernicze.

  A69 g:

  gała, gałka oczna, getto warszawskie, glob. glob ziemski, globus, gniazdo. gospodarstwo rolne, gremium. grono, grupa skałtów.

  A69 i, j:

  inwentarz, jądro, jaskinia. jesień, jezdnia, jurajski.

  A69 k:

  kabestan, kamera, kapitał początkowy. klatka, kolektyw, konsensus, kontakt, kordialność. korso, korytarz, kościół, kosmos.

  k1:

  kółko, koło, krąg, kraina miodem i mlekiem płynąca. kraj, kran, krążek, kręgi, królestwo, kropla tłuszczu. krwawica, kula ziemska, kumplostwo.

  A69 m:

  majątek, majątek ruchomy, majątek ruchomy i nieruchomości, majątek ziemski, majętność, makrokosmos, masy śniegu.

  m1:

  masy ludowe, matka natura, Matka Ziemia. mienie ruchome, mieszkańcy Katowic, mir. morskie ryby, mrowie, mrugnięcie okiem.

  A69 n:

  nabytek ruchomy, nacja, naród, narody. narząd wzroku, natura, nierozdzielność. nierozerwalność, nierozłączność, niwa.

  A69 o:

  obce strony, obczyzna, obecna chwila. obecna doba, obiektyw, obieżyświat. obręb, Obrona Cywilna.

  1o:

  obserwacja terenu, obszar, obywatele. oczko, oczysko, ognisko harcerskie płonie. ogniwo, ogół, ogród botaniczny. ogród spacerowy.

  2o:

  okaz, okolica, okoliczności, opinia publiczna, orbita, oś, ośrodek, otaczający nas świat, otaczający świat, otoczenie.

  A69 p:

  padół ziemski, parantela, parczek, park miejski. pas leśny, pas ruchu, pasaż handlowy. pasmo pracy anteny, patrzałki, Perskie oko, pepiniera. perskie lustro, pętelka, pętla drogowa.

  p1:

  pieniądze szczęścia nie dają, plama oleju, planeta małp. plebs, plemię indiańskie, plener malarski, pobratymstwo. poczet królów, poczucie wspólnoty, podejście na tak.

  p2:

  podjazd, podnośnik hydrauliczny. podobieństwo, podwórko, pokrewność. pole, poletko, polna ścieżka. posiadłość, półmetek.

  p3:

  połowa, półświatek, prawdziwy przyjaciel inaczej. proroka, przestrzeń publiczna, przestrzeń kosmiczna. przestrzeń pozaziemska.

  p4:

  przestrzeń życiowa, przynależność partyjna. przyroda Tatr, punkt centralny, punkt ciężkości. płaszczyzna geometryczna.

  A69 r:

  ramy, rarytas, rdzeń kręgowy. realia życia, realność, region makro. rekwizyt, rezerwat przyrody. roślinność morska, ruchomość.

  r1:

  rzadkość, rzecz własna, rzeczywistość.

  A69 s:

  schody do nieba, serce jak dzwon. sezamkowa ulica, sfera, siedlisko nad jeziorem. siedziba krasnoludków, skwer, ślepek, ślepie. ślepko, ślipek, ślipko.

  s1:

  spojrzenie, społeczeństwo. społeczność, sprzęty domowe, środeczek. środek ciężkości, środki, środowisko.

  s2:

  środowisko naturalne, stan czynny. stan posiadania, stonka ziemniaczana, stosunki międzynarodowe. subkultura, suwnica.

  s3:

  świat, świat roślinny i zwierzęcy. świątek, świątynia, świta coś komuś. sytuacja patowa, szkatuła, szklane.

  A69 t:

  tabor, tafla, tęczówka. teraz, teraźniejszość, teren. towarzystwo, trzeszcz .

  A69 u:

  ucho, uchodźstwo, unikat, uniwersum, uszko, uwarunkowania. 868. 962. 971.