Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny

24 stycznia, 2022

Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny

Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny to mistrzowska praca rysownika, malarza i architekta wnętrz, wykonana ołówkiem na naturalnym minerale z grupy krzemianów rozpoznawalnym jako howlit. Szkic twarzy publicysty, tłumacza i dowódcy wojskowego to dzieło wchodzące w skład nadzwyczaj nietradycyjnych i arcyciekawych rysunków zgromadzonych przez jednostkę. Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma przeogromne zadowolenie z prawdopodobieństwa zaznajomienia Państwa z niewielkich rozmiarów portrecikiem Adama Mickiewicza. Unaoczniony brylant jest koronkową robotą konsekwentnej ekspozycji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Nadto element mieści się na sieciowej stronie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki. Data publikacji karty internetowej: 2022-01-24. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-01-24.

Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny Status pod względem równoważności z ustawą: Prezentowany wolumen internetowy z podawanym do publicznej wiadomości eksponatem muzealnym jest szczątkowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Definiowane spojrzenie rysowniczki jest niebywałym jej twórczym rezultatem i pełni rolę kuriozum jednostki. Perełka obrazująca działacza religijnego i mistyka jest stereotypowo umiejscowiona na maleńkich stojaczkach naszykowanych z konwencjonalny zapałek wytwarzanych przez rozmaite wytwórnie zapałczane. Zaczepione wyobrażenie mozołu kreatywności Anny widnieje poniżej:

Adam Mickiewicz – realizator Anna Januszewicz-Pitlok

1. unaocznienie i fotografię rysunku wcielił w czyn Henryk Jan Dominiak, Tychy dnia 2022-01-24: fot. Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny.
  2. totem: RYS163.
  3. określenie rysunku: „Adam Mickiewicz”.
  4. strona internetowa artysty: Kreator Przestrzeni mgr sztuki Anna Januszewicz-Pitlok.
  5. powierzchnia dzieła: 2,22 x 2,81 cm / 6,2382 cm².
  6. metodyka dzieła: rysunek ołówkiem na na howlicie – miniaturka.
  7. dzień narysowania: 2022-01-05.
  8. data stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2022-01-11.
  9. osobistość powierzająca: Anna Januszewicz-Pitlok.
  10. autor o rysunku: W związku, iż rok 2022 został nazwany Rikiem Romantyzmu Polskiego, postanowiłam narysować kilka portretów, m. in. Adama Mickiewicza. Znana osobowość została narysowana ołówkiem na kamieniu howlit. Całość została zabezpieczona werniksem błyszczącym. Mysłowice, opis drukowany format A4 (21cm x 29.7cm): 2022-01-10.
  11. regularne miejsce pokazu: brak, 2017-??-??, gablota 2022-01-12 do nadal.
  12. wystawa w przestrzeni miejskiej: brak 20??-??-?? do 20??-??-??, brak 20??-??-??.
  13. karta cyfrowa o Annie Januszewicz-Pitlok: Przyjdź na wielopokoleniową wystawę malarstwa – wystawa malarstwa prac pięciu autorów, m.in. Anny Januszewicz-Pitlok.
  14. miejsce warsztatu artysty: Katowice – siedziba władz województwa śląskiego.
  15. ziemia stałego pobytu artysty: Katowice, Katowice, Polska (Poland).
  16. należenie narodowe: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
  17. jednostkowy znak zodiaku: „Ryba”.
  18. [ fakultatywne wzmianki ].

Pozostałe prace Anny Januszewicz-Pitlok honorowo asygnowane na korzyść Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

1. PAS – 2,00 x 3,20 cm / 2021-04-01.
  2. MGŁA – 2,00 x 3,20 cm / 2021-04-01.
  3. ORION – 1,90 x 3,10 cm / 2021-04-01.
  4. OBŁOK – 7,00 x 7,10 cm / 2021-04-01.
  5. MOLEKULARNY – 7,00 x 7,10 cm / 2021-04-01.
  6. [ inne prace artysty w naszych zbiorach ].

Skomentowanie pracy

Opisu dokonał Henryk Jan Dominiak dnia: 2022-01-24. Podsumowanie dokonano w myśl poczynionych oględzin, pomiarów i władania zasobem wiedzy przez podmiot publiczny, w dodatku źródeł wydawniczych i międzynarodowej sieci internetowej.

Ciekawostki przed rokiem 1829 – Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny

Mickiewicz Adam Bernard, na świat przyszedł dnia: 1798-12-24 w Nowogródku (lub Zaosiu k. Nowogródka), żywota dopełnił dnia: 1855-11-26 w Konstantynopolu. Jak do tej pory najważniejszy poeta polski. Jego ojcem był Mikołaj Mickiewicz, adwokat przy sądach nowogródzkich, matką Mickiewicz Barbara z domu Majewska. Przypieczętowawszy ostatnie egzaminy szkół dominikańskich w Nowogródku Mickiewicz dołączy w 1815-??-?? do studentów uniwersytetu w Wilnie. Uzyskane stypendium państwowe zobligowało go do odpracowania pozyskanej kwoty w charakterze nauczyciela szkoły średniej w Kownie. Czas studiowania i znakomity kolektyw profesorski (m.in. Joachim Lelewel, Leon Borowski, Gotfryd Ernest Groddeck), pozwolił późniejszemu mistrzowi pióra mocno ugruntować wiedzę z zakresu filologi klasycznej, literatury ojczystej i historii. Jednocześnie w tamtym okresie poeta został dożywotnio otoczony przez liczną gromadę rówieśników i przyjaciół. Byli oni zgrupowani w tajnych stowarzyszeniach studenckich (filomaci i filareci), a spośród nich wyłonili się (Ignacy Domeyko (geolog, mineralog, inżynier górnictwa, meteorolog), Jan Antoni Czeczot ( poeta, tłumacz, etnograf), Tomasz Zan (poeta, badacz minerałów i przyrodnik)). Tych w przyszłości Mickiewicz upamiętnił w III części cyklu dramatów romantycznych pt. Dziady.