RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

4 marca, 2021

RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie to kompozycja rysownika i malarza, zaliczana do jednych z wielu interesujących i w najwyższym stopniu zachwycających opisywanego zbioru.
RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w radosnym nastroju i wielką przyjemnością oraz gigantyczną satysfakcją przybliża Państwu filigranowy rysuneczek. Przytoczone cudeńko jest unikatem stabilnej prezentacji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Oprócz tego arcydzieło mieści się na zdigitalizowanej platformie szczebla internetowego Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji stronicy internetowej: 2021-03-04.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-05-03.


RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

Status pod względem zgodności z ustawą

Stan prawny pod względem zgodności z ustawą: Ten właśnie blankiet sieciowy z deklarowaną ruchomością muzealną jest częściowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Definiowany punkt widzenia geniusza jest niezrównanym owocem jego kreatywności i wyrokuje o fenomenie miejsca manifestującego całokształt kultury ogólnej. Koronkowa robota jest akademicko zainstalowana na trójnogu (sztaluga) przygotowanym ze standardowych zapałek aranżowanych przez uniwersalną industrializację zapałczaną. Przybliżona cecha charakterystyczna koncepcyjności mieści się pod spodem:


Kozak – autor Volodymyr Goncharenko

 1. Bezsprzecznie opis i fotografię rysunku bez wątpienia sprecyzował Henryk Jan Dominiak, Tychy dnia 2020-06-20: RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie Kozak rysunek ołówkiem 1,25 cm x 1,51 cm autor Volodymyr Goncharenko 2014.
 2. sygnatura: RYS61.
 3. nazwa rysunku: „Kozak”.
 4. odnośnik do strony elektronicznej artysty: Volodymyr Goncharenko.
 5. rozmiar dzieła: 1,25 x 1,51 cm / 1,8875 cm².
 6. technologia dzieła: ołówek, papier – miniatura (procedurą minimalistyczną kurtuazyjnie ukazany portrecik).
 7. termin utworzenia: 2014-07-16.
 8. termin trwałego ofiarowania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2014-08-18.
 9. osoba ofiarowująca: Volodymyr Goncharenko.
 10. autor o rysunku: brak informacji. Kraków, godzina ??:?? SMS: 2013-??-??.
 11. regularne miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2014-??-??, gablota 2020-05-03.
 12. wystawienie na pokaz w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
 13. strona informatyczna o Volodymyr Goncharenko: malarstwo, grafika, portrety, karykatura, biografia.
 14. centrum pracowni artysty: Kraków – miasto z prawami powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą w województwa małopolskiego.
 15. terytorium stałego pobytu artysty: Kijów (Київ), Ukraina (Україна).
 16. genealogia narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 UA.
 17. jednorazowy znak zodiaku: „Lew”.

Twórczość – Volodymyr Goncharenko

 1. Volodymyr Goncharenko kieruje swoją twórczą ewolucją od zainteresowania malarstwem w dzieciństwie. Na każdym etapie wydawał się otwierać świat na nowo, będąc świadomym tego, czego wcześniej nie zauważył. Artysta nie ukrywa przed odbiorcą emocji ani myśli. Niepohamowane idee, prorocze sny i intrygujące mity wyobraźni przeplatały się w jego twórczości w poszukiwaniu odpowiedzi – jakie są prawdziwe uczucia, prawdziwa rozkosz. Czy inni je czują i kim są osoby, które tak czują? Jego sztuka rodzi także nieodwracalność momentu percepcji i obrotu historii, jej bohaterowie i antybohaterowie pojawiają się w różnych wizjach nie tylko w legendach, ale w rzeczywistości określonej kultury. Pojedynczy szczegół transformacji i metamorfozy, który towarzyszy podróżowaniu przez fantastyczne światy figur figuralnych i niefiguralnych pomiarów, nie ukryje się przed okiem artysty. Zmienność i trwałość działają jako elementy będące w nieustannej rywalizacji, dzięki której życie jest możliwe. Volodymyr Goncharenko nie kończy weryfikacji. Znajomość rzeczy jest dla niego okazją do debiutanckich odkryć autorytatywnych horyzontów wyobraźni, które uaktywniają do życia, sondowania wzrokiem natury i badania precedensów.

Twórczość ciąg dalszy – Volodymyr Goncharenko

 1. Volodymyr Goncharenko dostrzega anormalność ułamka sekundy. Jego rycerze z lwim sercem i strachliwi alarmiści, rekrutujący się z wizjonerskich snów i olśniewających mitycznych historii, wałęsają się po arcy-pięknych sferach figuratywnych i wyimaginowanych penetracjach. Twórca chce wykryć rozwiązanie – jakie rozemocjonowanie doświadczają i czy jest jednostka, która może je przeżyć porównywalnie? Volodymyr Goncharenko trwa w zamiarze podejmowania prób robienia doświadczeń. Artystyczna perfekcja jest dla niego sprzyjającym warunkiem do supernowoczesnych zdemaskowań nieskrępowanych i dyktatorskich zasięgów idei geniuszu. Owe praktyki dynamizują do porywu, zagłębiania się w naturę i zagadnienie.
 2. Edukacja:
  1973-??-?? Kijowski Instytut Drukarstwa, Kijów, Ukraina.
 3. Członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy (1984-??-??).
 4. Wystawy:
  Uczestnik wystaw artystycznych od 1975-??-?? roku.
 5. [ alternatywne wzmianki ].
 6. Inne prace Volodymyra Goncharenko nieodpłatnie darowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:
 7. Dzieciństwo.
 8. [ inne prace artysty w naszej kolekcji ].

Protokół na temat pracy opracował Henryk Jan Dominiak dnia: 2021-03-04. Analizę urzeczywistniono na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, jak też źródeł wydawniczych (Wielka Encyklopedia Powszechna PWN) i sieci globalnej.


RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W wypadku rozporządzania doniosłą ciekawostką w sprawie przedmiotowego układu plastycznego prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Przesyłać wiadomość można także telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W identyczny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz wnosić żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności wszyscy mają prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanych wyżej formalności można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich


Kozacy

 1. Kozacy, zbiorowość ludności modelująca swoisty, wolny stan w cywilizacji feudalnej dawnej Rzeczypospolitej i państwa moskiewskiego. Mobilizowana z rozmaitych klas społecznych, w głównej mierze chłopów. Zindustrializowana na terenach Ukrainy i południowo-wschodniej części Rosji. Miała w posiadaniu indywidualną organizację wojskową. Na przestrzeni wieków wygenerowały się wielorakie grupy Kozaków (zaporoscy inaczej kozacy niżowi, kubańscy czyli Kozackie Wojsko Kubańskie itd.).
 2. Kozacy to również: 1) formacje wojskowe w Polsce, Rosji, Prusach i Turcji, w skład których wchodzili Kozacy. 2) W dawnym wojsku polskim jazda średniozbrojna autoramentu polskiego. W okresie od XVII w. zwana w Koronie jazdą pancerną lub pancernymi. Na Litwie jazdę tego typu nazywano petyhorcami. Uzbrojeni byli w szable, łuki, rohatyny, strzelby i pistolety, a ich bronią ochronną były kolczugi, misiurki i kałkany.
 3. Kozak, to ukraińska i rosyjska potańcówka folklorystyczna. Powiązana z hopakiem, w takcie parzystym, żywa, skoczna, w niesamowicie szybkim tempie. Z decydującym przyspieszaniem, przeważnie w finalnym elemencie tańca. Pierwszoplanowym układem rytmicznym jest cykl sześciu ósemek i akcentowanej ćwierćnuty. Kozaka tańczy się zazwyczaj parami, z rozpoznawczymi przysiadami określanymi jako prysiudy. Towarzyszą im skoki i wyrzucanie nóg w przód i bok, realizowane przez partnera w tańcu. W XIX w. był kultowy także poza Rosją (np. w Polsce).
 4. [ podziel się dodatkową wiedzą o Kozakach. ]

Aplikacje mobilne dla stronicy RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

 1. [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu ze stronicą RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie. ]

Linki do blankietu RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

 1. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
 2. FILM
 3. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
 4. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
 5. UL
 6. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do tej stronicy. ]

Kategoria dla karty RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie

 1. Indeks zmasowanych rysunków
 2. Sztuka ukraińska
 3. Obrazy nowoczesne
 4. Prace rysownika
 5. Rysunek wszechobejmującym układem kresek na uwidocznionej powierzchni
 6. Zestaw nazbieranego malarstwa
 7. Zbiory obiektów muzealnych
 8. Sztuka związana z Kościołem katolickim
 9. Lew
 10. Orbita Topór
 11. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do tej stronicy. ]

RYS61 KOZAK portret mężczyzny z wąsami w czapce na głowie Topór, Starża polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„Topór, Starża” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-09-02. Rodzimy herb wyszukany stanowiący własność ognisk domowych zamieszkałych Małopolskę. Nadszarpnięta zębem czasu pieczęć z 1320-??-?? roku, najstarsza zapiska sądowa wymieniająca Topór z roku 1401-??-??. Na Litwę herb przeniesiony podczas unii w Horodle 1413-??-??. Wśród 92 rodzin tego symbolu przejmowania po rodzicach , wymienionych przez K. Niesieckiego, zwierzchnią pozycję osiągnęli m.in. Korycińscy, Ossolińscy, Tarłowie, Tęczyńscy, Trepkowie, na Litwie zaś Zabiełłowie.

Comments are closed.

Content | Menu | Access panel
Accessibility