BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935

31 października, 2019

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935

budujące spotkania bardzo ciekawe dzieła sztuki bogaty zbiór autor Henryk Jan Dominiak

Za przepracowanie okresu 25 lat – wyróżniony 2009 roku

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 – odznaczenie jest własnością Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach i reprezentuje zbiór falerystyki.

FAL51 BOSCH – 25 – Srebrne (próba 935) / 2009 rok.

BOSCH 25 lat pracy, srebro próba 935 rok wręczenia 2009 1

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 – założyciel przedsiębiorstwa.

BOSCH [bosz] Robert, ur. 23 IX 1861, zm. 12 III 1942, przemysłowiec niemiecki. 1886 powołał do życia w Stuttgarcie warsztat elektromechaniczny. Z biegiem czasu manufaktura – zakład rzemieślniczy rozwinął się w jedną z największych na świecie wytwórni sprzętu elektrotechnicznego i precyzyjnego.  W pierwszej kolejności wyposażenia elektrycznego pojazdów mechanicznych (R.B.G.m.b.H. dziś własność kapitału amerykańskiego.

Z nazwiskiem Bosch łączy się często wynalazki dokonane w jego zakładzie, m.in. wysokonapięciowego iskrownika (tzw. świecy) do silników spalinowych i pompy paliwowej. W 1906 jako jeden z pierwszych przemysłowców Bosch wprowadził 8-godzinny dzień pracy.

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 – ciekawostki:

ŚWIECA ZAPŁONOWA, mechanizm generujący iskrę elektryczną wymaganą do zapalenia  kompozycji palnej w spalinowym silniku tłokowym (zapłonowa instalacja), przemieszczająca się pomiędzy elektrodami świecy. Elektroda środkowa świecy jest odizolowana od elektrody bocznej (rzadziej od kilku elektrod) masą ceramiczną lub miką. Gwint kadłuba świecy zapłonowej przeznaczony jest do jej wkręcania w głowicę silnika. Napięcie przebicia (rzędu 10-30 kV) jest podporządkowane układowi i odległości elektrod (zwykle 0,4-0,7 mm). Świeca wykonuje pracę przy potężnych i intensywnie niejednostajnych przeciążaniach elektrycznych, mechanicznych i cieplnych. Temperatura 450-500° otwiera perspektywy do jej samooczyszczanie z nalotu węglowego,  rosnącego na niej w trakcie spalania. Tę swoistość świecy odznacza wartość cieplna świecy zapłonowej (faza czasowa pracy świecy w sekundach w silniku wzorcowym – do chwili powstania samozapłonu), zezwalająca dostosowanie świecy do różnych silników. Świeca zapłonowa o niskiej wartości cieplnej, tzw. świece gorące, mają zastosowanie w silnikach o nieznacznych przeładowaniach cieplnych. Natomiast tzw. świece średnie – w wyższym stopniu obciążonych. Dalej tzw. świece zimne (o kształcie ułatwiającym odprowadzanie ciepła) – w silnikach silnie obciążonych cieplnie. Mając na względzie budowę wyodrębnia się świece zapłonowe nierozbieralne, o korpusie jednoczęściowym, w którym izolator jest przytwierdzony przez zawalcowanie, i sporadycznie praktykowane świece zapłonowe rozbieralne (duże), o korpusie zmontowanym z dwóch części skręconych ze sobą.
Budowa świecy zapłonowej: korpus, izolator, elektroda środkowa, elektroda boczna, uszczelka, podkładka, nakrętka.

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 – strony polecane:

ABC KOMPRESORYZłota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa ŚląskiegoCertyfikat ISO 9001CERTYFIKAT JAKOŚCI – Europejska Gwiazda Obiekt HistorycznyCERTYFIKAT JAKOŚCI – EUROPEJSKI LIDER JAKOŚCICertyfikat Europejska Gwarancja Najwyższej JakościCertyfikat Polska Gwarancja Najwyższej JakościCERTYFIKAT IBK – Przedsiębiorstwo Godne Zaufania •.

399. 440.

BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935 Arpadowie dynastia książąt (889–1001), a następnie królów węgierskich (do 1301) herb - autor Henryk Jan Dominiak 2020.