Tabu

5 sierpnia, 2022

Tabu

Tabu to cyfrowe zaprezentowanie hasła zaadiustowanego stosownie do art. 12 pkt 7 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. Konkludując w odniesieniu do dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. poz. 848), w drugiej kolejności określanej mianem „ustawy o dostępności cyfrowej”.

Tabu cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach podejmuje się zagwarantować poglądowość własnej strony internetowej opierając się na wyżej wzmiankowanej normie prawnej. W związku z tym notyfikacja odnośnie do bezproblemowości ma niewątpliwie implantowanie co do łamu cybernetycznego Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach

Data publikacji strony internetowej: 2022-08-05. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-08-05.

Tabu

Tabu [polinezyjskie tabu ewentualnie tapu 'oddzielone’] w przekonaniach pierwotnych i plemiennych oczywiście przeświadczenie wskazujące na zakaz kontaktu i dokonywania pewnych czynności. W rezultacie ograniczenie dotyczy zdefiniowanych przedmiotów, zwierząt i ludzi. W związku z tym naruszenie dekretu ściąga na osobę sprawcy natychmiastową sankcję sił nadnaturalnych. Prawdopodobnie instytucja tabu została po raz pierwszy odkryta 1771 przez J. Cooka na wyspie Tonga. Konkludując opisywana nietykalność jako jedna z pierwotnych form wierzeń i instytucji religijnych występuje u ludów wyznających totemizm. Prawdopodobnie także u innych społeczeństw na podobnym szczeblu rozwoju kulturalnego. Bez wątpienia jest jedną z przewodnich norm regulujących stosunki społeczne i ekonomiczne. W rezultacie zależnie od stopnia rozwoju społecznego danego ludu oraz warunków naturalnych, w jakich żyje, zakres zjawisk uznawanych przezeń za tabu ulega zmianie.

Nienaruszalność – kontynuacja

Bezsprzecznie pierwotnie za tabu uznawane było wszystko, do czego zbliżenie, w rozumieniu danej grupy, jest niebezpieczne. Oczywiście wszystko to, co jest naładowane magicznymi siłami. Bez wątpienia później tabu występuje w dwojakim charakterze. Przedmioty tabu mogą, być „święte” i dlatego należy je czcić, bądź też „przeklęte” tub ,,nieczyste” i wówczas trzeba się ich strzec, żeby nie wyrządziły zła. Współcześni badacze – religii pierwotnych uznają charakteryzowaną nadprzyrodzoność za jedno ze źródeł i pierwszych przejawów pojęcia tego, co święte („sacrum”). W ich opinii wydaje się, iż to również inspiracja grzechu. Kończąc, traktują ją jako jeden ze szczebli ewolucji instytucji kultu religijnego.

Linki istotnie węzłowe korelacyjne z zagadnieniem

  1. Orion
  2. Żwakowska ul
  3. Informator skupionej heraldyki

Linki przede wszystkim napływowe współzależne od myśli przewodniej

  1. Ulica Żwakowska w Tychach
  2. Aleja Jana Pawła II w Tychach
  3. miasto dzieci

One Response to Tabu

  1. admin says:

    Tematy współczesnego społeczeństwa w Polsce i na świecie związane z tabu:
    1). lejtmotyw związany ze śmiercią.
    2). od wieków, ale i współcześnie, kwestia chorób psychicznych.
    3). własne problemy związane ze sferą seksualną.
    4). globalne niedociągnięcie w gwarancji dostępu do spełniających swoją funkcję toalet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Content | Menu | Access panel
Accessibility