EMB259 Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI

13 października, 2024

Znaczek z polimerów syntetycznych SCARANO NAPOLI

EMB259 Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

EMB259 Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI – artefakt kulturowy, rzecz ruchoma/własność bez wątpienia z dorobku twórczego wizualnej twórczości artystycznej/działalności odzieżowej, przypinka/drobiazg z tworzywa sztucznego w kolorze monochromatycznym pomarańcz/oranż do marynarki męskiej produkcji Scarano Napoli/firmy rodzinnej z tradycjami od ponad 50 lat w zakresie prawdziwego rzemieślniczego krawiectwa w stylu neapolitańskim.

Znaczek SCARANO NAPOLI – krótka informacja

Fotografia

Artefakt kulturowy EMB259 Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI

Sygnatura – EMB259.

Nazwa przedmiotu materialnego/emblematu – Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI.

Autor – obecnie druga generacja – generatio – rodzenie/tworzenie pod czujnym okiem Giovanniego Scarano, Tammaro i Tommaso mistrzowie sztuki wytwarzania wyjątkowej odzieży włoskiej.

Rok wyprodukowania przedmiotu materialnego – 2023 – prowincja: Neapol/Włochy.

Temat przedmiotu materialnego – rzemieślnicze krawiectwo/odzież męska – oznakowanie marynarki.

Rodzaj przedmiotu materialnego – ozdobny symbol identyfikacyjny.

Wymiary nominalne/zewnętrzne – co się tyczy wysokości i szerokości, w rzeczywistości własności nie związanej trwale z gruntem Muzeum, wyznacza zakres 1,2 x 1,4 cm.

Dziedzina naukowa – emblematyka/sztuka tworzenia/projektowania emblematów.

Funkcja przedmiotu materialnego – ozdoba wpinana/broszka.

Materiał/składnik czynności produkcyjnej wyrobu wykonanego – tworzywo syntetyczne.

Kolor wyrobu wykonanego – barwa monochromatyczna/pomarańczowa – kolor jaskrawych z palety barw podrzędnych – mieszanina dwóch podstawowych barw/czerwonej i żółtej.

Zastosowanie przedmiotu materialnego w rzeczywistości – identyfikator zdobniczy marynarki męskiej w przeszłości/w bieżącym okresie eksponat/jakich mało.

Mienie ruchome – suprema lex -– najwyższe prawo/zgodnie z regulacją prawną art. 46 Kodeksu cywilnego – w dobie obecnej, pośród eksponatów w Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach. Poza tym równie ważne, że w Dziale Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki.