17 października, 2024

EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A.

EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A. cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A. – artefakt kulturowy, ruchomość/mienie na dodatek z dziedziny wizualnej twórczości artystycznej/branży produkcyjnej, w której wytwarzane jest piwo. Przypinka/biżuteria metalowa w barwach polichromatycznych, do marynarki męskiej/damskiej, opracowana i wyprodukowana na zlecenie Tyskich Browarów Książęcych.

1629 BROWARY TYSKIE S.A. – opis wpinki

EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A.

Artefakt kulturowy EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A.

Sygnatura – EMB40

Nazwa rzeczy/emblematu – 1629 BROWARY TYSKIE S.A.

Autor – BROWARY TYSKIE S.A./Tyskie Browary Książęce, produkujące piwo w Tychach nieprzerwanie od 400 lat, albowiem za datę powstania Browarów przyjmuje się rok 1629.

Rok wyprodukowania rzeczy – 1995.

Temat rzeczy – browar o charakterze przemysłowym/oznakowanie górnej część męskiego garnituru ewentualnie samodzielnego element ubioru.

Rodzaj rzeczy – pins ozdobny.

Wymiary nominalne/zewnętrzne – zarówno wysokości, jak i szerokości, zdecydowanie majątku ruchomego Muzeum, ostatecznie wyznacza zakres 2,0 x 1,8 cm.

Dziedzina naukowa – emblematyka/sztuka tworzenia emblematów o szerokim zasięgu społecznym/zawodowym.

Funkcja rzeczy – ozdoba/identyfikator metalowy.

Materiał/składnik czynności produkcyjnej wyrobu wykonanego – metal/stop – mosiądz – stop miedzi i cynku, prawdopodobnie uwzględnia dodatki innych metali, takich jak ołów, glin, cyna, mangan, żelazo, chrom oraz krzem.

Kolor wyrobu wykonanego – barwa polichromatyczna/złota metalizowana, czerwona i biała.

Zastosowanie rzeczy w rzeczywistości – element wyróżniający/zdobniczy ubrania cywilne pracowników zakładu produkującego napój alkoholowy/piwo w przeszłości/w dobie obecnej eksponat/niepowtarzalność.

Mienie ruchome – averbis legis non est recedendum – należy trzymać się tekstu ustawy/zgodnie z regulacją prawną art. 46 Kodeksu cywilnego – Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach. Czyli ulokowane w Dziale Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki.

Linki zewnętrzne

Oczywiście Grażyna Dominiak Tychy Polska.