EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna

1 października, 2020

EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna

EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna to witryna internetowa znaku, nade wszystko identyfikatora członków społeczności technicznej. Przede wszystkim zintegrowanych polskich techników i inżynierów.

Stanowisko o eksponacie

Sygnatura – EMB6 NOT

Fotografia –

Wymiary – bez względu 1,71 x 1,71 cm.

Czas powstania – faktem jest że 1991.

Rodzaj – jak widać logo związku.

Projektant logo –

Rodzaj materiału – ogólnie rzecz biorąc atrybut posrebrzany uzyskany ze stopu metali.

Gałąź sztuki – bez wątpienia medalierstwo, relief, rzeźba.

Opisu część dalsza

Wersja: odznaka zakładu pracy.

Metoda dzieła: wyciśnięcie.

Przekaz – stylizowane litera NOT centralnie osadzone w kole zębatym.

Dwuliterowy kod państwa (pochodzenie dzieła): alfa-2 PL .

1 właściciel (1994 – 22 października 2013): mieszkaniec (Tychy).

2 właściciel (22 października 2013 – nadal): MMSPHJD Tychy.

Mienie ruchome – Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

Wykorzystanie wpinki w rzeczywistości – w klapie ubrania wyjściowego (zwyczajowo lewa strona marynarki garnituru lub żakietu).

Linki sieciowe

Takie jak Regulamin.

Nie pomijając https://not.org.pl/.

3 Responses to EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna

Ponadplanowa historyjka

NACZELNA ORGANIZACJA TECHNICZNA. (NOT), spójnia zrzeszeń naukowo-technicznych, jednoczących inżynierów i techników, konturowany 1945 roku.

Odnosi się do reguł Stowarzyszenia Techników i zmierza do dynamicznego wciągnięcia inteligencji technicznej do zastosowania podyktowanych planów gospodarki i budowy kraju.

Nietypową wymowę miał pod tym względem I Kongres Techników Pol., uporządkowany 1946 przez Naczelną Organizację Techniczną w Katowicach.

Szczytową władzą NOT jest Rada Główna (z siedzibą w Warszawie), którą ustanawiają delegaci stowarzyszeń nauk.- techn.

Sztabem realizacyjnym jest Zarząd Główny, wyselekcjonowany z gremium członków Rady Głównej.

Ograniczonymi do minimum komórkami koordynacyjnymi są koła stowarzyszeń. Ich pierwszoplanowym zadaniem jest rozwijanie inicjatywy i działalności w zakresie podnoszenia postępu techniki i organizacji produkcji w poszczególnych zakładach pracy.

Współdziałanie Zarządu Głównego Naczelnej Organizacji Technicznej z komórkami terenowymi udoskonala sieć wojewódzka i rejonowe komitety porozumiewawcze NOT, które są organami koordynującymi i reprezentującymi inżynierów i techników na wyznaczonej przestrzeni kraju.

W ramach NOT funkcjonują specyficzne komisje i komitety o zdefiniowanych obowiązkach technicznych, ekonomicznych czy też społecznych.

Są m.in. Główne Komisje: do spraw kształcenia Kadr Technicznych, Informacji Techniczno-Ekonomicznej, Postępu Technicznego, Technicznej Ochrony Pracy.

Rozpoznawane są także komitety:

Polski Komitet do spraw Motoryzacji, P.K. Geotechniki I robót Podziemnych, P.K. Gospodarki Wodnej, P.K. Kolorystyki, P.K. Pomiarów i Automatyki, Komitet Gospodarki Energetycznej i Komitet Gospodarki Środkami Trwałymi.

Zagadnieniem twórczości literackiej technicznej zajmuje się Rada Prasy Technicznej.

Ostatecznie w roku 1964 Naczelna Organizacja Techniczna ogarniała 19 ugrupowań naukowo-technicznych i 211 744 stowarzyszonych.

NOT rozprowadza około 50 periodyków technicznych. . 611.