MAL100 Bitwa pod Cedynią

16 października, 2024

Bitwa pod Cedynią 24 czerwca 972

MAL100 Bitwa pod Cedynią cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

MAL100 Bitwa pod Cedynią – dzieło sztuki, rzecz ruchoma/mienie z dziedziny wizualnej sztuki plastycznej obraz/malarstwo olejne historyczne/batalistyczne, miniatura na niepodrobionym lapis lazuli w barwach polichromatycznych, którą w 2022 roku namalował Paweł Brodzisz.

Bitwa pod Cedynią – opis obrazu

Fotografia

MAL100 Bitwa pod Cedynią

Dzieło sztuki MAL100 Bitwa pod Cedynią, Paweł Brodzisz, 2022

Sygnatura – MAL100.

Nazwa obrazu – Bitwa pod Cedynią.

Autor – de facto – zgodnie ze stanem faktycznym Paweł Brodzisz. Urodzony 15 lutego 1975 roku w Jaszczowie instruktor w Centrum Kultury w Łęcznej. Dodatkowo stowarzyszony w Łęczyńskim Stowarzyszeniu Twórców Kultury i Sztuki PLAMA i Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej.

Rok namalowania – po Chrystusie, 1 kwietnia 2022.

Tematyka obrazu – sui generis – w swoim rodzaju – malarstwo historyczne.

Rodzaj obrazu – sensu stricto – w ścisłym znaczeniu – malarstwo batalistyczne.

Wymiary nominalne/zewnętrzne – takie jak wysokość i szerokość, bez żadnej wątpliwości majątku ruchomego Muzeum, – stricte – dokładnie – wyznacza zakres 1,5 x 4,2 cm – to najmniejszy w kategorii obrazów związanych z bitwą pod Cedynią.

Dziedzina sztuki – malarstwo.

Funkcja dzieła – sui generis – unikalny obraz olejny/miniatura.

Rodzaj podłoża – dzieło plastyczne przedstawiające bitwę, w której armia Mieszka I Polski pokonała siły Hodo lub Odona I z Łużyc w dniu 24 czerwca 972 roku, w pobliżu Odry, wykonane za pomocą narzędzi rysunkowych i malarskich, na skale metamorficznej – lapis lazuli przywiezionym z kopalni usytuowanej w skrajnie północno-wschodniej części Afganistanu (Badakhshan).

Materiał/składnik czynności twórczej – do wykonania dzieła plastycznego w technice olejno-alkidowej/ftalowej – artysta malarz, fotograf, grafik, regionalista i pasjonat historii – zastosował farby olejne artystyczne marki ASTRA oraz farby olejne Winsor & Newton Griffin Alkyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Content | Menu | Access panel
Accessibility