Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki
witamy czcigodną personę na notce gościnnych przeglądów poza ustabilizowanym punktem centralnym
Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ulica Żwakowska 8/66
Wystawy gościnne
królestwa miniatur poza stałą siedzibą
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – kolekcję dzieł sztuk kreowaną przez zbiornicę nowoczesnego mistrzowskiego opanowania umiejętności tworzenia, wielokrotnie zmaterializowano w przestrzeni publicznej.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – pokaz w strefie miasta Tychy, terenie parków i innych instytucjach kultury w Polsce
I – 13 czerwca – 30 czerwca 2013 – Galeria „Pod Dachem”, ul. Bohaterów Warszawy 26 Miejskie Centrum Kultury w Tychach.
II – 12 lipca – 31 sierpnia 2013 – Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej, ul. Żubrów 151 Jankowice – centrum reprezentuje Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
III – 7 sierpnia 2013 godzina 9,00 – 21,00 – Pomnik Walki i Pracy „Żyrafa” – Wojskowy piknik w Tychach na terenie Parku Miejskiego – Wojewódzkie Obchody Święta WP – Tychy.
IV – 31 października – 14 listopada 2013 – Galeria „13”, ul. Bednarska 13 – Pszczyńskie Centrum Kultury – Pszczyna.
V – 01 lutego – 31 marca 2014 – Muzeum – Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla Kamiennego – ul. Obozowa 4 Nowa Ruda.
VI – 26-27 lipca 2014 (sobota – niedziela) – Dni Jeżowego – Muzeum – Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem (dawna plebania), właścicielem jest Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Jeżowe województwo podkarpackie. Wystawa pod nazwą „Weekend z miniaturową sztuką”.
VII – 6 sierpnia 2014 godzina 9,00 – 20,00 (środa) – Pomnik Walki i Pracy „Żyrafa” – „Święto WP z miniaturową sztuką” – Tychy na terenie Parku Miejskiego „Pod Żyrafą”. Obchody Święta WP – zorganizowane przy udziale WKU Tychy i Miejskie Centrum Kultury w Tychach .
VIII – 30/31 sierpnia 2014 godzina 9,00 – 19.00 (sobota i niedziela) – koniec wakacji przy ulicy Żwakowskiej. Tychy (działka 4549/26 – należąca do Gminy Tychy – obok parkingu miejskiego) oraz część działki nr 4830/26 – Wspólnota Mieszkaniowa Nieruchomości przy ul. Żwakowskiej 14-16-18. Wystawa pt. „SZTUKA NA ULICY”.
Podczas wystawy PORTAL 112Tychy Tyskie Służby Ratownicze oraz Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka OSP Czarnuchowice zademonstrowały pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Grupa Artystyczna Teatr T.C.R. wystawiła działania performance nastawione na interakcje z ludźmi.
Muzeum Techniki Militarnej i Użytkowej w Bytomiu zaprezentowało samochód terenowy produkcji radzieckiej marki UAZ 469.
IX – 24 maja 2015 (niedziela) plenerowa wystawa prac „I Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego – Biegniemy dla Antka”. Miejsce – Dzika Plaża Paprocany, Tychy ul. Nad Jeziorem. Organizator Parafia Ewangelicko-Augsburska św. ap Piotra i Pawła w Tychach i WKU.
X – 13/14 czerwca 2015 (sobota/niedziela) – Park Sztuki – pokaz – działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim organizator Bialskie Centrum Kultury i Galeria Podlaska – Biała Podlaska w województwie lubelskim.
XI – 08 czerwca 2015, godzina 18,00 (środa) – WERNISAŻ WYSTAWY AGATÓW Dr Jana Rzymełki, ul. Bohaterów Warszawy 26 Miejskie Centrum Kultury (MCK) w Tychach. Wystawa agatów do oglądania od 2 lipca do 31 sierpnia 2015 r. w siedzibie Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak (Tychy, ul. Żwakowska 8/66).
XII – 05 sierpnia 2015, środa – Dzień Wojska Polskiego – pokaz na Placu pod Żyrafą – Tychy.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – muzeum prezentuje 4 działy
Dział Malarstwa, Rysunku i Grafiki .
Dział Falerystyki, Weksylologii, Heraldyki, Symboliki i Emblematyki .
WYSTAWY – dorobek z jakim koneser misternego artyzmu zda się zapoznać w trakcie ekspozycji
obraz
PEJZAŻ nr 1 – 11.
SZTYGARKOWE PEJZAŻE nr 11 i 12 z cyklu CARBON.
SYNAGOGA W ŁĘCZNEJ.
DZWONNICA W ŁĘCZNEJ.
ULICA NOWOKOŚCIELNA W ŁĘCZNEJ.
POLE nr 1 – 2.
KOŚCIÓŁ W ŁĘCZNEJ.
PAINTING 1 – 2 – 3 – Rio de Janeiro – Copacabana.
AKT nr 1 – 2 – 3.
ZMYSŁY IV.
BLACK LABEL.
Z cyklu WSPOMNIENIA Z KRETY IX.
KAPLICZKA w ŁĘCZNEJ.
MŁYN w ŁĘCZNEJ.
DOM ZAJEZDNY.
JESIENNE KOLORY nr 1 – 2.
OBOJĘTNOŚĆ.
SAMOTNOŚĆ.
W CENTRUM UWAGI.
POLNE MAKI.
SZUWARY.
MOCZARY.
WIATR JESIENNY.
SZTORM.
SZUWARY O ZACHODZIE SŁOŃCA.
KWIATY NA ŁĄCE.
.
jak również mini płótno
STEPY AKERMAŃSKIE.
PRZED BURZĄ.
WIEJSKA ZABUDOWA.
CAŁUN CARBONIFEROUS.
NEUROPTERIS CARBONIFEROUS.
ATOM WĘGLA.
GLOBALNA ŚREDNIA KONCENTRACJA CO₂.
TOPNIENIE LODÓW.
SPUTNIK.
OBCY.
AGAT LOKALIZACJA RÓŻANA (około 270 mln lat temu).
AGAT SZCZELINOWY LOKALIZACJA PRZEŹDZIEDZA.
AGAT W PORFIRZE LOKALIZACJA NOWY KOŚCIÓŁ.
WIDOK Z DĄBROWY – GŁÓWNA ULICA Z 1899 ROKU.
DĄBROWA KOPALNIA IGNACY W ZAGÓRZU I HUTA PAULINA ZIMĄ P. XX W.
DWORZEC WIEDEŃSKI POCZĄTEK XX W.
SOLIDARNOŚĆ.
PODKARPACKIE SŁONECZNIKI.
SOLINA.
CHATKA W BIESZCZADACH.
ZACHÓD SŁOŃCA.
MAKI .
RÓŻE.
LILIE .
MAKI W WAZONIE.
PĄSOWE RÓŻE.
GERBERY.
.
rysunek
RYSUNEK nr 1 – 8.
Z MODELEM.
Z PSAMI.
CZAPLA nr 1.
CZARNY ŁABĘDŹ nr 1 – 4.
MAGENTA nr 1 – 9.
GREEN nr 1.
KEY nr 1 – 13.
RED – BLUE nr 1.
AUTOPORTRET – karykatura nr 1.
DZIECIŃSTWO nr 1.
LUSTRO nr 1.
ANIOŁY nr 1.
TEATR nr 1.
PEGAZ nr 1.
KLĘCZĄCE ANIOŁY nr 2.
KOGUT nr 1.
JASKÓŁKA nr 1.
DZIEWICA nr 1.
DLACZEGO JA? nr 1.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – zarówno maleńki rysuneczek
DROGA KRZYŻOWA nr 1.
POZYCJA WERTYKALNA I HORYZONTALNA nr V.
BUKIET nr VI.
ALEKSANDRA nr VII.
PROFIL KOBIETY nr VIII.
PORTRET CHŁOPCA nr IX.
KOBIETA nr X.
EKSTAZA II nr XII.
SMUTEK nr XII.
KOBIETA Z PEJCZEM.
RODZINNE ŚNIADANIE.
MARYNARZ.
DEMON – UPADŁY ANIOŁ.
NIEBIESKI PRZYJACIEL.
KŁOS.
OBWARZANEK KRAKOWSKI.
DIALOG ZAJĄCA.
MACZUGA HERKULESA.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – w podobny sposób
ORKA.
WIERZBY PŁACZĄCE.
UKRZYŻOWANY.
ELEGANT.
FLORYSTA.
KRÓLOWA .
KRÓL .
.
jednakowo
RYBA .
ZATRUTE JABŁKO
FORMUŁA KOCHANIA.
KASZTANOWIEC.
KOŁYSANKA O KONIU NA BIEGUNACH .
PAPIEROWE SNY.
.
rzeżba
.
o miniaturowych rzeźbach czytaj dalej .
.
wystawy – galeria
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – udogodnienia
cykliczne spotkania dla dzieci. grupowe odwiedziny. udogodnienia dla niepełnosprawnych. dostępny parking dla rowerów. znaczny miejski parking – udogodnienia dla kierowców. możliwość fotografowania i filmowania eksponatów.
.
wspomóż finansowo muzeum
..
.
nasza wizytówka – druk akcydensowy
.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – ZA klucze
Wystawa Gościnna.
Wystawa Czasowa.
Ekspozycja Przyjazna.
Galeria Serdeczna.
Prezentacja pełna wdzięku.
Zbiór przeuroczy.
Kolekcja reprezentacyjna.
Tychy.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – dodatek informacyjny
.
Nowa Ruda
Miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. Aglomeracja w obniżeniu między Górami Stołowymi i Górami Sowimi. Praw miejskich dosłużyła się przed 1352 rokiem. Kilkakrotnie ulegała destrukcji wywołanej pożarami i działaniami wojennymi. Od 1742 roku wchodziła w skład Prus.
W 2 poł. XVIII w. dobrze notowany ośrodek sukiennictwa i płóciennictwa, funkcjonujący na eksport. Od poł. XIX w. eksploatowano tu węgiel kamienny i miedzi, od 1873 roku – łupki ogniotrwałe. Nowa Ruda jest również otoczona kultem zakładu przemysłu jedwabniczego, browaru, wytwórni mebli i wyrobów z kartonu. Legitymuje się barokowymi kamienicami z XVII-XVIII w. Na Górze św. Anny kaplicą barokową z XVII w.
.
kopalnia
Przedsiębiorstwo górnicze dokonujące wybierania z ziemi surowców użytecznych. Wyodrębnia się rezerwy podziemne (głębinowe). W nich działalność górnicza sterowana jest w głębi ziemi. I zapasy naziemne (odkrywkowe). W tych obszarach kopaliny eksploatuje się z powierzchni ziemi, po wcześniejszej eliminacji nadkładu skał płonnych.
.
W kopalniach podziemnych urabia się m.in. węgiel (kamienny, brunatny), rudy, sole, niektóre łupki i glinki ogniotrwałe. Ponadto ropę naftową i gaz ziemny, wydobywane ze złóż za pomocą otworów wiertniczych (– wiertnictwo). W kopalniach naziemnych – węgiel brunatny, siarkę, wapienie, surowce ceramiczne, kamienie budowlane i in. Eksploatacja kopalin użytecznych poprzedzana jest poszukiwaniami i badaniami geologicznymi. Na podstawie tych dociekań opracowuje się koncepcję definiującą model kopalni. Eksploatacja kopalni również zwiastowana jest robotami upowszechniającymi złoże i działaniami wstępnymi (– górnictwo). W wyniku tych robót w kopalni podziemnej kształtuje się fundamentalny szkielet kopalni. Obejmuje on pionowe, poziome i pochyłe wyrobiska górnicze. W wyniku tego szkieletu uruchamiane są oddziały produkcyjne kopalni eksploatujące kopalnię użyteczną (– wybierania kopalni użytecznej).
.
Ze względu na rzeczywiste pod ziemią ciśnienie – górotworu jak też ze względów technicznych i systematyzujących, udostępniony pokład nie może być wybierany jednocześnie we wszystkich punktach kopalni. Kategoryzuje się je więc na indywidualne zakresy (bloki), które następnie wybierane są kolejno przez stadium istnienia kopalni. Za pośrednictwem płaszczyzn poziomych wydziela się poziomy kopalniane (spajające się z szybem przekopami). Poziomy zaś systematyzuje się na kondygnacje. W granicach pięter przygotowuje się przestrzeń wybierania, w skład której wchodzą brygady wydobywcze (produkcyjne) kopalni i oddziały pomocnicze. Jednostki wydobywcze stanowią grupy przodków (– przodek), w których wydobywa się kopalinę i sporządza do eksploatacji następne partie złoża. Oddziały te konsolidują się z istotnym trzonem kopalni przy użyciu chodników odstawczych urobku oraz chodników tranzytowy i wentylacyjnych. Odstawa urobku z przodków realizacyjnych odbywa się za sprawą transporterów taśmowych lub stalowych. Z nich urobek przesypywany jest do wozów kopalnianych, transportowanych następnie pod szyb główny.
.
W kopalniach węgla odcinki dróg przewozowych dobiegają do kilkudziesięciu km. W szybie urobek wyciągany jest w wozach umieszczonych w klatce szybowej lub przesypywany do osobliwych urządzeń zwanych skipami. Obecnie w kopalni podziemnej podstawowe procesy produkcyjne, jak urabianie, napełnianie i transport, są w znacznym stopniu maszynowe i zautomatyzowane. W podziemnych kopalniach węgla w szerokiej tematyce użytkowane są urabiające i ładujące maszyny górnicze. Roboty górnicze w kopalni odkrywkowej prowadzi się inaczej niż w kopalni podziemnej. W miejscu zalegania złoża usuwa się nadkład skał płonnych, a następnie urabia się i przemieszcza kopalinę użyteczną.
.
W dużych kopalniach odkrywkowych likwidowaniem nadkładu i wydobywaniem kopaliny steruje się na paru poziomach. Zbiorowa wysokość frontu urabiania dochodzi do kilkudziesięciu i więcej metrów. Roboty górnicze są niejednokrotnie w pełni zmechanizowane dzięki zastosowaniu koparek i zwałowarek. Odstawa urobku realizowana jest zwykle przenośnikami taśmowymi lub wózkami. W przypadku intensywnego zawodnienia złoża stosuje się zespoły pomp, niekiedy nawet szyby i chodniki odwadniające. Kopalnia odkrywkowa, w której eksploatuje się kamienie użytkowe (np. budowlane, drogowe) zwie się kamieniołomem.
wystawy Biała Podlaska
Miasto na prawach powiatu, w województwie lubelskim. Na początku XVII w. wzniesiono tu reprezentacyjną rezydencję Radziwiłłów. Uniknęły zniszczeniu tylko fragmenty. Skrzydła zach. i pn. z wieżami, wieża wjazdowa i kaplica z fragmentami polichromii z XVIII w. Korpus gł. pałacu – późnorenesansowa budowla z 3–arkadową loggią w fasadzie i 6 wieżami w narożach – został zburzony w 1870 roku. Renesansowy kościół farny św. Anny, wymurowany w 1572 r. jako zbór ariański, przebudowany w latach 1596-1603 i 1700. Barokowy klasztor i Dom Boży reformatów (św. Antoniego) z XVII w. Barokowy klasztor i kościół bazylianów z 1690 r., zreorganizowany 1747-49 r. Kościoły mają bogate wyposażenie wnętrz, głównie z XVIII w. Miasto zaprojektowane w XV w., od połowy XVI w. było własnością Radziwiłłów.
.
W XVII w. mieściła się w Białej Podlaskiej filia Akademii Krakowskiej. Od 1750 roku znane są pieczęcie municypalne Białej Podlaskiej. W XVIII w. miasto słynęło z fabrykowania sukna, kobierców i naczyń fajansowych (farfurnia założona w 1738 r.). W czasie II wojny światowej doznało poważnych zniszczeń (została zburzona m.in. fabryka samolotów wybudowana w okresie międzywojennym).
.
PORTAL DOMINIAK AH™
To polska marka – znak towarowy słowno-graficzny, na który Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej udzielił PRAWA OCHRONNEGO na rzecz HENRYK JAN DOMINIAK, Tychy, Polska.
Dane bibliograficzne: R.287521:
Numer zgłoszenia, data zgłoszenia: Z.455632 , 2016-04-27.
Numer ochrony, data rejestracji: R.287521 , 2016-11-10.
Kategoria prawa: Znak towarowy.
Znak towarowy przeznaczony jest do oznaczenia towarów i usług klasyfikacji nicejskiej: 14 16 41 – klasyfikacji wiedeńskiej: 24.01.05 24.01.15 27.05.01 .
.
Pojęcie znaku towarowego
Znak towarowy jest to wszelkie świadectwo, które zezwala na zobrazowanie w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do wyodrębnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym może być w szczególności wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania, a także melodia i inny sygnał dźwiękowy (art. 120 ust. 1 i 2 p.w.p.).
.
Wystawy doniosłość znaków towarowych
Kompleks konwencjonalnych oddziaływań znaku towarowego na konsumentów definiuje się mianem „funkcji godła”. W literaturze przedmiotu wyróżnia się:
.
Wystawy obciążenia służbowe oznaczenia pochodzenia
Tytułowana tudzież funkcją wyróżniającą lub funkcją dystynktywną. Z prawideł znaku towarowego ujawnia się, że jego fundamentalną funkcją jest sygnalizowanie reflektantów o genezie artykułu. Funkcja ta zezwala na hierarchizowanie danych towarów od towarów tej samej kategorii. Znak krystalizuje w sposób bezpretensjonalny, że dany towar wywodzi się z przedsiębiorstwa używającego dany znak, nie raportuje o fizycznym pochodzeniu, ale o komercyjnym rodowodzie towaru.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – dostojeństwo jakościowe
Nazwana czasami funkcją ochrony zaufania lub gwarancyjną. Urzeczywistniana jest w manewrze ekonomicznym przez emisję interesantom wytworu, komunikatu o atrybutach kwalitatywnych fabrykatu. Stanowi, że ze stadium wyjściowego towaru ze zdefiniowanego przedsiębiorstwa jednoczy wzięte przez chętnych walory tego towaru lub przynajmniej subiektywne, lecz powszechne przekonanie o ich dobrze rozwiniętej wartości. Funkcja jakościowa oznacza, że odbiorca osiąga komunikat, iż suma towaru oznaczonego tym wyróżnikiem reprezentuje taką samą intensywność cech gatunkowości.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – ranga reklamowa
Obwoływana sugestywną, manifestuje w autentycznych możliwościach wykorzystania znaku towarowego jako środka reklamy i instrumentu manipulującego procesami produkcyjno-dystrybucyjnymi. Istotność ta ma na celu przytrzymanie dotychczasowej i zjednanie sobie nowej klienteli. Funkcja reklamowa oznaczenia pobudza potencjalnych nabywców do selekcji towaru lub usługi oznaczonej danym identyfikatorem towarowym.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – przełomowość informacyjna
Określana mianem funkcji ochrony zaufania, jest medium wyobrażeń, jakie reflektant scala zarówno z produktem, jak i z jego przemysłowcem.
Niektóre znaki fabryczne mogą ponadto piastować funkcje estetyczne i funkcjonalne. Odnosi się to nade wszystko do totemów graficznych i przestrzennych.
.
Ulica Żwakowska w Tychach – wszystkie plusy i minusy.
Profil zawodowy zakładu usługowo-handlowego PROGRESS Tychy Komputery Monitory Laptopy Serwis .
Punkt sprzedaży – już nie sprzedajemy ZT .
Zapoznaj się z wywiadem z H J Dominiakiem .
Łączy nas numer jeden BIURO RACHUNKOWE DAMIAN JANIK .
FAUNA OWADY HOTEL Zielone Tychy Kultura .
Apostoł współczesnego artyzmu .
BOJDOŁ SERVICE Benedykt Bojdoł Tychy .
.
.
Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki – dodatek:
aI:
abra kadabra hokus pokus – czary mary, agora główny plac – rynek w miastach starożytnej Grecji, agrokultura uprawa roli poprzez stosowanie różnych zabiegów agrotechnicznych lub hodowla i kultywacja roślin.
.
aII:
Akademia pana Kleksa, antracyt modną barwą, Apel Jasnogórski – wieczorna modlitwa kierowana do Matki Bożej, areał uprawy rzepaku w Polsce, arena mody, arsen wydobycie na świecie wynosi, arsenał prywatny – magnacki oraz koronny.
.
bI:
bęben, belka z której odbija się skoczek w dal, bić, ból, bon ton, bór bagienny sosnowy, boss, botanik duszy, Brno, bus.
.
cI:
celebracja, centrala, centrum ginekologii położnictwa i neonatologii, ceremoniał liturgicznej posługi biskupów, chów, czarne złoto, czyn.
.
dI:
daszek, delikatność, demo, demonstracja siły, dobre maniery, dobre wychowanie.
.
dII:
dom, duli, dworność, dyplomacja, dyskrecja, dżentelmeneria, działka, dziedziniec, dzień świąteczny.
.
eI:
ekspozycja, etos, etyka, etykieta, event.
.
fI:
fasada, festiwal, feta ser, folklor, forum, fuks.
.
gI:
Galeria, galówka, ganek, gała, gniazdo, gody, gorący, grafika, grunt, grzeczność.
.
hI:
hodowanie kryształów siarczanu miedzi, hodowla pierwszej kolonii mrówek.
2388. 2391.
„Dębno” herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-06. Swojski herb fantastyczny; długowiekowa pieczęć z 1406-??-??. Ciąg przodków i potomków rycerskich Dębów, znany w poł. XIII w. pochodził z ziemi sandomierskiej. W środku niewielu stosunkowo rodzin tego znak rozpoznawczo-bojowego największą rolę odgrywali: Krzyżanowscy, Oleśniccy, Potworowscy, Sienieńscy.
Dopełnienie:
iI:
ilustracja na karcie tytułowej książki, impreza, instruktaż.
jI:
jądro ciemności, jaskinia nietoperzowa, jubileusz.
kI:
kapitał obrotowy netto, kibic łączy w sobie romantyczną egzaltację ze świadomością, kindersztuba – prezent na pierwszą wizytę, klasa, kolebka cywilizacji europejskiej, zwiastun kolekcji dzieł sztuki, kolonia.
kII:
koń, kopalina, kordialny, kraina, Krynica, kultywacja, kurtuazja, kurtuazyjność, kwatera.
lI:
las, lęgowisko.
Prace Wojtka Łuki zasilają zbiory Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach i zbiory Muzeum Beskidzkiego w Wiśle będącego obecnie oddziałem Muzeum Śląska Cieszyńskiego, miniatury w Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach. Do tego Muzeum Łuka 10 czerwca 2015 przekazał 10 miniaturowych rysunków wykonanych tuszem na papierze: UKRZYŻOWANY (2015), ELEGANT (2015), FLORYSTA (2015), KRÓLOWA (2015), KRÓL (2015), RYBA (2015), ZATRUTE JABŁKO (2015), POLOT (2015), JAK LAŁA HUSARIA (2015), ELOKWENCJA (2015).
Jego prace stanowią również wspaniałe dopełnienie zbiorów dzieł sztuki w Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak.
GMERK [niem.Gemerk (e)], znak osobisty i rodzinny mieszczan oraz chłopów, umieszczany na pieczęciach, przedmiotach użytkowych oraz wytworach rękodzieła i budowlanych. Gmerki na pieczęciach, umieszczane często za przykładem szlachty w polu tarczy, pojawiły się w 2 poł. XIII w. Użycie gmerków wzmogło się w XV-XVI w., wraz z rozpowszechnieniem pieczęci, która u osób pochodzenia nieszlacheckiego występowała najczęściej w formie typowego sygnetu drobnych rozmiarów. W okresie tym gmerki najbogatszej części mieszczaństwa, ujmowane i przekształcane na wzór herbów szlacheckich, ułatwiały przenikanie jego przedstawicieli w szeregi w szeregi szlachty (np. rodziny Bonerów, Morsztynów, Szembeków, Montelupich i in.). Gmerki umieszczane na wyrobach rękodzieła, budowlach oraz służące do oznaczania warsztatu rzemieślniczego i kontroli gotowych wyrobów pełniły funkcje znaków własnościowych.
Akt prewencyjny R.287521 DOMINIAK AH™ biżuteria:
1. drogocenności dla typów urody.
2. kosztowność dla Pań i Panów oraz Dzieci.
3. wyroby jubilerskie: obrączki, naszyjniki długie oraz krótkie, bransoletki.
4. drogocenne kamienie szlachetne: brylanty (diamenty), półszlachetne agaty.
5. pierścionek czarny onyks.
.
6. precjoza z metali szlachetnych (męska słodka biżuteria) spinki platynowe, złote, srebrne.
7. komplety: kolczyki, pierścionki, korale – wyroby obejmują sztukę ręcznie robioną.
8. galeria dzieł sztuki z metali szlachetnych, figurki z metali szlachetnych i różne upodabniane na starocia poza meblami.
Rezydencja kardynalna instytucji streszcza się na osiedlu H (os. Honoraty obok os. M – Magdaleny opodal Alei Bielskiej konurbacji Tychy).
9. sprawozdanie za rok 2012.
10. sprawozdanie za rok 2013.
11. digitalizacja dóbr kultury w Polsce.
12. naruszenie chronionego znaku towarowego.
AKTUALNOŚCI:
Baza muzeów w Polsce | Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
http://nimoz.pl/pl/bazy-danych/wykaz-muzeow-w-polsce/baza-muzeow-w-polsce?q=%C5%9Bl%C4%85skie&sort=nazwa&by=asc
HISTORIA:
Polskie Radio Katowice Poleca | Wystawa agatów z kolekcji Jana Rzymełki.
http://www.radio.katowice.pl/zobacz,12658,Wystawa-agatow-z-kolekcji-Jana-Rzymelki.html#.WKlKBW_hDIU
Harmonijnie z argumentacją Gambera zbroja kolcza, mająca tak bezprecedensowe znaczenie w dziejach europejskiego i wschodniego uzbrojenia, jest odkryciem celtyckim. Przystaje więc do kultury europejskiej, zachodniej.
Tychy od dawna do współczesności.
http://dominiakah.com/wp/tychy-od-dawna-do-wspolczesnosci/
Henryk Jan Dominiak Biżuteria – sformułowanie:
fundator muzeum miniaturowej.
zasadźca muzeum henryk.
lokator muzeum jan.
współorganizator muzeum dominiak.
inscenizator muzeum weksylologii.
siła twórcza muzeum sztuki.
odkrywca muzeum malarstwa.
mistrz muzeum rzeźby.
spiritus movens muzeum medali
duch muzeum broni białej.
wynalazca muzeum symboliki.
stwórca muzeum heraldyki.
reżyser muzeum miniaturowej sztuki.
realizator muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej.
promotor muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk.
organizator muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk jan.
motor muzeum miniaturowej sztuki profesjonalnej henryk jan dominiak.
demiurg muzeum rysunku.
artysta muzeum profesjonalnej.
architekt muzeum odznaczeń.
aranżer muzeum grafiki.
sztuka w przestrzeni miejskiej
Sztuka w mieście
Przestrzeń publiczna i sztuka
W dniu 22 marca 2018 Uchwałą Rady Miasta w sprawie podziału Miasta Tychy na okręgi wyborcze ulica Katowicka nalerzy do Okręgu pierwszego wspólnie z: Adama Asnyka, Agrestowa, Akacjowa, Albatrosów, Aleja Bielska nr parzyste do 46 i nr nieparzyste do 57.
Dalej Arctowskiego, Arkadowa, Astrów, Bacha, Bałuckiego, Barbary, Bażancia, Ludwika Beethovena, Begonii, Biblioteczna, Biskupa Burschego, Bociania, Boczna, Bohaterów Warszawy, Boya Żeleńskiego.
Kolejno Braterska, Bronisławy, Jana Brzechwy, Brzoskwiniowa, Brzozowa, Budowlanych, Bukowa, Bzów, Cisów, Cypriana Cypriana Kamila Norwida, Cyprysowa, Cytrynowa, Czarna z wyjątkiem nr parzystych od 42 do 62, Czułowska, Czyżyków.
Po czym Damrota, Derkaczy, Dołowa, Drozdów, Dworcowa, Fiołków, Flamingów, Generała Andersa, Gen. Józefa Bema, Gilów, Glinczańska, Gołębia, Grabowa, Gruszowa, Irysów, Jabłoni, Jałowcowa, Jana Barona, Jana Wieczorka, Jarzębinowa, Jaskółcza.
W drugiej kolejności Jastrzębia, Jaśminów, Jaworowa, Jesionowa, Jodłowa, Kalinowa, Karola Miarki, Kasztanowa, Klonowa, Kochanowskiego, Kolibrów, Konwalii, Kormoranów, Kosów, gen. Tadeusza Kościuszki, Krótka.
Później Krucza, Księdza Jana Kapicy, Księdza Kardynała Augusta Hlonda, Księdza Profesora Franciszka Blachnickiego, Kukułcza, Kwiatów, Leszczynowa, Lipowa, Łabędzia, Magnolii, Mahoniowa, Maków, Marii Konopnickiej.
Od tego czasu Mąkołowska, Mikołowska nr parzyste do 116 i nr nieparzyste do 83, Modrzewiowa, Morelowa, Narcyzów, Nowokościelna, Objazdowa, Ogrodowa, Ojca Innocentego Bocheńskiego, Orla, Orzechowa, Oświęcimska 25, Palmowa.
Według tego Pasaż Europejski, Pawia, Piaskowa, Piwna, Piwowarów, Plac Baczyńskiego, Plac Grażyny Bacewicz, Plac Krystyny Ryguły, Plac Świętej Anny, Plac Wolności, Pod Lasem nr parzyste do 64 i nr nieparzyste do 11, Polna, Pomarańczy.
Za chwilę Powstańców, Przepiórek, Prześwit, Różana, Rynek, Sadowa, Sienkiewicza, Sikorek, Skośna, Skowronków, Słoneczna, Słoneczników, Słowicza, Sokola, Solna, Sowia, Starokościelna, Stefana Batorego, Stroma, Strusia, Studzienna.
Wnet Szafirków, Szarotek, Szczygla, Szpakowa, Śląska, Śliwowa, Świerkowa, Topolowa, Tulipanów, Wiązowa, Wiosenna, Wojska Polskiego, Wronia, Wschodnia, Zakątek, Zawilców, Zielona, Zielone Wzgórze.
W dalszym ciągu Ziębia, Zimorodków, Zwierzyniecka nr parzyste do 72 i nr nieparzyste do 79, Źródlana, Żarnowiecka, Żurawia.
http://dominiakah.com/wp/tychy-od-dawna-do-wspolczesnosci/ulica-katowicka-w-tychach/
szukając białej plamy na mapie kultury europejskiej
dziedzictwo, kultura, współczesność.
miasto pasjonatów kultury.
kruche piękno.
diagnoza partycypacji w kulturze.
świat rzeczy.
rzeczywistość przedstawiona zapraszamy do muzeum.
zewnętrzne wystawy.
realizacja i produkcja wystaw.
sztuka seniorów.
galeria zewnętrzna.
sztuka w mieście.
mapa emocjonalna.
reklama zewnętrzna w przestrzeni.
wystawa malarska.
im mniej, tym więcej.
światy wewnętrzne, światy zewnętrzne.
zwiedzanie wystawy.
opłaty za egzaminy.
polacy za granicą.
kupujemy pierwszy samochód za darmo.
jak korzystać z nawigacji w telefonie za granicą.
faktura za usługi stomatologiczne.
postępowanie o uznanie za zmarłego i stwierdzenie zgonu.
do kiedy pit 11 do urzędu skarbowego za 2018.
magiczny świat tuż za płotem.
za użytkowanie wieczyste nie musisz płacić.
kto stoi za protestami.
stomatolog co za darmo.
koniec świata wg za 117 lat.
odbierz za godzinę.
kara za niepłacenie abonamentu rtv 2018.
wyposażenie samochodu za granicą konwencja wiedeńska.
konto za zero ranking.
zwrot nadpłaty za prąd.
opłaty za egzamin maturalny 2019.
jak płacić telefonem za parkowanie.
jechał za szybko.
nI:
nieruchomość, normy zachowania.
mI:
magazyn, majdan, maneż, manifestacja, mazaja, miał, miejsce, moralność, morze, może.
21. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. 49. 50. 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 59. 60. a. a-z. aa. ab. ac. ad. ae. af. ag. agent. ah. ai. aj. akar. al. alt. altus. am. amur. an. ao. ap. ar. arena. arhen. as. aser. at. Au. av. aw. ax. ay. az. b. baba. babie lato. bar. baran. bat. bator. baza. belka. biel. bon. bór. buk. buty. c. cal. cena. cent. chmara. cm. CV. d. dal. dalej. dane. dary. deko. dla. do. dolar. dom. domek. domi. domin. doro. dorol. dowód. droga. duo. dyro. e. f. Firma. forsa. full. g. gała. gol. gral. grin. guma. h. hasło. hz. i. j. jądro. jako. jowisz. k. kamor. kasa. kąt. kątny. kloc. klos. kolej. kombi. Krzyż. l. lato. lazer. ledy. lenno. lenor. lew. Lidia. lina. linia. lis. liść. list.
lista. login. lop. lot. loża. lud. lupa. luty. m. maj. masa. masło. mg. mila. misa. mleko. mm. moda. mora. moro. most dla pieszych. n. nalot. nie. NIP. niż. o. obok. obora. od. okoń. około. olej. oleju. osłona. p. panna. plac. po. pory. potok. potop. późno. przed. przy. r. reguł. rejs. ród. rój. rok. roku. rola. rota. ruda. Ryba. s. sala. si. siano. ślepko. sól. strój. styl. słoma. t. także. tam. tama. ton. tony. trawa. trio. tu. u. VAT. w. waga. wakat. walka. walut. warta. warto. warut. wała. wiara. wifi. wish. woda. wrota. x. XYZ. y. z. zaraz. zator. zero. zeto. żeton. zh. zimno. zioło. zlot. zmora. zol. żubr. żyto. łuna.