Czerwiec 3, 2019
Next →
Henryk Jan Dominiak Zielony Czek 2019 Kategoria Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych 2 fot.

5 Responses to Henryk Jan Dominiak – Zielony Czek 2019 – Kategoria Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych

1. Irena Skibakompozycja says:

„Zielone czeki” to uhonorowanie wręczane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach corocznie z okazji Dnia Ziemi. Dzień Ziemi to okres, kiedy ludzie na rozległym świecie jednoczą siły, pragnąc uzmysłowić wszystkim, że cenione dary przyrody powinno się wykorzystywać mądrze – tak, żeby tylko nie brakło ich dla przyszłych pokoleń. Fundusz zaszczyca „Zielonym czekiem” już od 1994 roku.

Kategoria: Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych
    Laureat: Henryk Jan Dominiak
    Za upowszechnianie i promowanie działań oraz postaw ekologicznych. Jest autorem „zielonego” planu miasta Tychy. „Zielona mapa Tychów” to ekologiczne dzieło artystyczno-edukacyjne, jest dokładnym odzwierciedleniem granic i architektury miasta, po której można spacerować i poznawać jego walory. Projekt składa się z 670 zminiaturyzowanych, starannie dobranych roślin, które oddają charakter poszczególnych obiektów architektonicznych.

2. Irena Skibakompozycja says:

Historia

Zielone Czeki są nagrodą rozdysponowywaną od 1994 przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz WFOŚiGW we Wrocławiu. Po dwóch latach otrzymały nazwę Zielone Czeki.

3. Irena Skibakompozycja says:

Zasady
    Nagradzane są osoby wyróżniające się w działalności proekologicznej na terytorium województwa śląskiego i województwa dolnośląskiego. Zwycięzców wyłania Kapituła złożona z ekspertów, przedstawicieli środowisk naukowych jak też rzeczników na rzecz ochrony środowiska i popularyzacji przyrody.
    Każdy z laureatów otrzymuje „pamiątkowy czek”. Nagroda Zielone Czeki ma także wymiar finansowy: kwotę pieniężną 7.500,00 zł, a nagroda specjalna 5.000,00 zł.
    Uhonorowania są przyznawane corocznie i w następujących kategoriach:

* programy i akcje dotyczące przyrody;
    * prace naukowo-badawcze;
    * edukacja ekologiczna;
    * szkolna edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży;
    * publicystyka ekologiczna;
    * działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych;
    * oraz nagroda specjalna.

4. Irena Skibakompozycja says:

Ciekawostki – Laureaci Zielonych Czeków, nagród WFOŚIGW we Wrocławiu.

2010

Liderzy recyklingu z województwa dolnośląskiego otrzymali w 2010 zielone czeki – nagrodę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o łącznej wartości 24.000,00 złotych.
    * Związek Gmin Karkonoskich – Mysłakowice;
    * Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej – Bolesławiec;
    * Zakład Gospodarowania Odpadami – Gać / Oława (województwo dolnośląskie);
    * Usługi Komunalne „Wodnik” – Trzebnicy;
    * Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Izery” – Lubomierz;
    * Gmina Kudowa-Zdrój.

2008

12-14 marca podczas IX Dolnośląskiego Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdroju, WFOŚiGW we Wrocławiu ufundował specjalne nagrody finansowe – trzy „Zielone czeki” po 10.000 zł każdy z przeznaczeniem dla dolnośląskich liderów w dziedzinie ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.
    Czeki trafiły do:
    * prezydenta Legnicy;
    * burmistrza Kudowy-Zdroju;
    * prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni.

5. Irena Skibakompozycja says:

Kategoria: województwo śląskie, województwo dolnośląskie, polskie nagrody regionalne, polski artysta, ekolodzy i przyrodnicy w Polsce, artysta rzeźbiarz, polski przedsiębiorca, polski projektant parków, projektant zegarów słonecznych.