RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

31 grudnia, 2020

RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy to kompozycja rysownika i malarza, zaliczana do jednych z wielu interesujących i w najwyższym stopniu zachwycających opisywanego zbioru. RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w radosnym nastroju i wielką przyjemnością oraz gigantyczną satysfakcją przybliża Państwu filigranowy rysuneczek. Przytoczone cudeńko jest unikatem stabilnej prezentacji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Oprócz tego arcydzieło mieści się na zdigitalizowanej platformie szczebla internetowego Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki. Data publikacji stronicy internetowej: 2020-12-31. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-05-03.


Status pod względem zgodności z ustawą

Status pod względem zgodności z ustawą: Ten właśnie blankiet sieciowy z deklarowaną ruchomością muzealną jest częściowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Definiowany punkt widzenia geniusza jest niezrównanym owocem jego kreatywności i wyrokuje o fenomenie miejsca manifestującego całokształt kultury ogólnej. Koronkowa robota jest akademicko zainstalowana na trójnogu (sztaluga) przygotowanym ze standardowych zapałek aranżowanych przez uniwersalną industrializację zapałczaną. Przybliżona cecha charakterystyczna koncepcyjności mieści się pod spodem:


Kogut – autor Volodymyr Goncharenko

  1. Bezsprzecznie opis i fotografię rysunku skonkretyzował oczywiście Henryk Jan Dominiak, Tychy dnia 2020-06-20: RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy Kogut rysunek ołówkiem 2,09 cm x 1,70 cm autor Volodymyr Goncharenko 2014.
  2. sygnatura: RYS66.
  3. nazwa rysunku: „Kogut”.
  4. odnośnik do strony elektronicznej artysty: Volodymyr Goncharenko.
  5. rozmiar dzieła: 2,09 x 1,70 cm / 3,553 cm².
  6. technologia dzieła: ołówek, papier – miniatura (w sposób minimalistyczny wytwornie ukazany rysunek koguta).
  7. termin utworzenia: 2014-07-16.
  8. termin trwałego ofiarowania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2014-08-18.
  9. osoba ofiarowująca: Volodymyr Goncharenko.
  10. autor o rysunku: brak informacji. Kraków, godzina ??:?? SMS: 2013-??-??.
  11. regularne miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2014-??-??, gablota 2020-05-03.
  12. wystawienie na pokaz w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
  13. strona informatyczna o Volodymyr Goncharenko: malarstwo, grafika, portrety, karykatura, biografia.
  14. centrum pracowni artysty: Kraków – miasto z prawami powiatu położone w południowej Polsce nad Wisłą w województwa małopolskiego.
  15. terytorium stałego pobytu artysty: Kijów (Київ), Ukraina (Україна).
  16. genealogia narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 UA.
  17. jednorazowy znak zodiaku: „Lew”.

Volodymyr Goncharenko twórczość kontynuacja

  1. Volodymyr Goncharenko kieruje swoją twórczą ewolucją od zainteresowania malarstwem w dzieciństwie. Na każdym etapie wydawał się otwierać świat na nowo, będąc świadomym tego, czego wcześniej nie zauważył. Artysta nie ukrywa przed odbiorcą emocji ani myśli. Niepohamowane idee, prorocze sny i intrygujące mity wyobraźni przeplatały się w jego twórczości w poszukiwaniu odpowiedzi – jakie są prawdziwe uczucia, prawdziwa rozkosz. Czy inni je czują i kim są osoby, które tak czują? Jego sztuka rodzi także nieodwracalność momentu percepcji i obrotu historii, jej bohaterowie i antybohaterowie pojawiają się w różnych wizjach nie tylko w legendach, ale w rzeczywistości określonej kultury. Pojedynczy szczegół transformacji i metamorfozy, który towarzyszy podróżowaniu przez fantastyczne światy figur figuralnych i niefiguralnych pomiarów, nie ukryje się przed okiem artysty. Zmienność i trwałość działają jako elementy będące w nieustannej rywalizacji, dzięki której życie jest możliwe. Volodymyr Goncharenko nie kończy weryfikacji. Znajomość rzeczy jest dla niego okazją do debiutanckich odkryć autorytatywnych horyzontów wyobraźni, które uaktywniają do życia, sondowania wzrokiem natury i badania precedensów.

Volodymyra Goncharenko twórczości ciąg dalszy

  1. Volodymyr Goncharenko dostrzega anormalność ułamka sekundy. Jego rycerze z lwim sercem i strachliwi alarmiści, rekrutujący się z wizjonerskich snów i olśniewających mitycznych historii, wałęsają się po arcy-pięknych sferach figuratywnych i wyimaginowanych penetracjach. Twórca chce wykryć rozwiązanie – jakie rozemocjonowanie doświadczają i czy jest jednostka, która może je przeżyć porównywalnie? Volodymyr Goncharenko trwa w zamiarze podejmowania prób robienia doświadczeń. Artystyczna perfekcja jest dla niego sprzyjającym warunkiem do supernowoczesnych zdemaskowań nieskrępowanych i dyktatorskich zasięgów idei geniuszu. Owe praktyki dynamizują do porywu, zagłębiania się w naturę i zagadnienie.
  2. Edukacja: 1973-??-?? Kijowski Instytut Drukarstwa, Kijów, Ukraina.
  3. Członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy (1984-??-??).
  4. Wystawy: Uczestnik wystaw artystycznych od 1975-??-?? roku.
  5. [ alternatywne wzmianki ].

Inne prace Volodymyra Goncharenko nieodpłatnie darowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

  1. Dzieciństwo.
  2. Kozak.
  3. [ inne prace artysty w naszej kolekcji ].

Protokół na temat pracy opracował Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-12-31. Analizę urzeczywistniono na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, jak też źródeł wydawniczych (Wielka Encyklopedia Powszechna PWN) i sieci globalnej.


RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z UkrainyRYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W wypadku rozporządzania doniosłą ciekawostką w sprawie przedmiotowego układu plastycznego prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Przesyłać wiadomość można także telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W identyczny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz wnosić żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności wszyscy mają prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanych wyżej formalności można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich


Kogut

  1. Niewątpliwie kogut, to z pewnoscią samiec kury domowej, również bażanta, kuropatwy, cietrzewia, pstropióra, głuszca i większości innych kuraków. Prawdopodobnie, których jest około 241 gatunków. Rozpoznaje się 5 rodzin kuraków: czubatki, nogale, kośniki, głuszce i bażanty. Przypuszczalnie te są najliczniejsze w gatunki (kuropatwa, przepiórka, bażant łowny, paw, pardwa, kur bankiwa, kura domowa, perlica i indyk). Są średniej wielkości lub dość duże. Ciało kuraków jest krępe, głowa mała, dziób krótki, lekko zagięty i mocny. Oczywiście ich nogi są bardzo silne i posiadają 4 palce zakończone tępymi pazurami zaopatrzonymi w ostre krajce. Są one przystosowane do grzebania w ziemi – stąd nazwa grzebiące. Kuraki słabo latają i są ociężałe, ich skrzydła są krótkie i zaokrąglone. Kogut jest większy i bardziej natężony niż samica. Tonację ubarwienia ma nieidentyczną, w dużym stopniu plastycznie wypieszczoną, bardziej lśniące niż u samic. Samca kury domowej wyróżnia mocarnie rozwinięty grzebień, które w stanie podniecenia może nabrzmiewać i dłuższe dzwonki. Grzywę tworzy okazałe upierzenie w dolnej części szyi. Dostojnie noszony ogon kreują łukowato wygięte pióra. Pożeracza kurzych serc odznacza rogowa ostroga na stopie umiejscowiona od tyłu powyżej palców. Witalność i wojowniczość kurzego flirciarza cechuje swoisty głos (pianie), który rzekomo odstrasza diabły czy złe duchy. Ogólnie wszystkie kuraki na ogół przebywają na ziemi, poruszają się bardzo sprawnie biegając. Przepadają za kąpielami w piasku i pyle, nigdy w wodzie. Żywią się nasionami i pędami roślin. Uwielbiają jagody, owady, pierścienice, owady i ich larwy, które zbierają z ziemi bądź je wygrzebują. Połykane kamienie pomagają im rozcierać twardy pokarm w silnie umięśnionym żołądku.

Ciąg dalszy o kogucie

  1. Kura domowa – ptak gospodarski z rodziny bażantów – rząd kuraków. Jego dzikim przodkiem jest kur bankiwa. Udomowienie kury bankiwa nastąpiło zapewne w Chinach około 2500 lat p.n.e. W starożytnym Egipcie kura była trzymana jako ptak domowy i stosowano już wówczas sztuczny wylęg kurcząt. W Europie hodowano nawet kurę domową w V w. p.n.e. Bez wątpienia w dobie dzisiejszej to ptak rozpowszechniony w hodowli na całym globie.
  2. [ podziel się dodatkową wiedzą o kogutach. ]

Aplikacje mobilne dla stronicy RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

  1. [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu ze stronicą RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy. ]

Linki dla karty RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

  1. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
  2. FILM
  3. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
  4. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
  5. UL
  6. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do tej stronicy. ]

Kategoria RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

  1. Indeks zmasowanych rysunków
  2. Sztuka ukraińska
  3. Obrazy nowoczesne
  4. Prace rysownika
  5. Rysunek wszechobejmującym układem kresek na uwidocznionej powierzchni
  6. Zestaw nazbieranego malarstwa
  7. Zbiory obiektów muzealnych
  8. Lew
  9. Dyscyplina Prus 3
  10. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do owej stronicy. ]

Linki zewnętrzne związane z RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

  1. Biuletyn Informacji Publicznej > Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach
  2. [ masz prawo propozycji linku zewnętrznego w odniesieniu do niniejszej stronicy. ]

RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy Prus 3 (Nagody podkowa i kosa) polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019 „Prus 3 (Nagody podkowa i kosa)” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-09-27. Wytworu krajowego identyfikator salonowy. Występował w kilku odmianach, główne z nich to: Półtora Krzyża (Prus I), Wilczekosy (Prus II) i tu prezentowany Nagody (Prus III, podkowa i kosa). Ród Prus znany od XIII w., pochodził z Prus, skąd rozprzestrzenił się w całej Rzeczypospolitej, gł. w Małopolsce. Najstarsza pieczęć pochodzi z 1456-??-??. K. Niesiecki notuje 133 rodziny dziadowizny Prus, m.in. Głowackich, Jeżewskich, Trembeckich (Półtora Krzyża), Baworowskich, Jezierskich, Nakwaskich, Olszewskich (Wilczekosy), Dłużniewskich, Jabłonowskich, Kornickich, Mińskich, Opackich, Rudzińskich (Nagody).

One Response to RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy

  1. admin says:

    325. 486. 1364. 1394.

Content | Menu | Access panel
Accessibility