MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

31 grudnia, 2020

MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny to dzieło malarza, jedno z najciekawszych i najbardziej barwnych naszej kolekcji.
MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny cropped-logo-Muzeum-Miniaturowej-Sztuki-Profesjonalnej-Henryk-Jan-Dominiak-DOMINIAK-AH.png

Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować Państwu miniaturowy obraz. Zademonstrowany skarb jest eksponatem stałej ekspozycji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Dodatkowo egzemplarz ma miejsce dostępne na cyfrowym obszarze karty internetowej Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji karty internetowej: 2021-01-02.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-12-31.
Status pod względem zgodności z ustawą: Niniejsza strona internetowa z raportowanym eksponatem muzealnym jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Prezentowana wizja artysty jest niepowtarzalnym jego dorobkiem twórczym i stanowi rarytas placówki. Okaz jest schematycznie usytuowany na sztalugach wykonanych z typowych zapałek wytwarzanych przez różnorodne zakłady przemysłu zapałczanego. Wymieniona charakterystyka pracy figuruje poniżej:

Kościół w Łęcznej – autor Paweł Brodzisz

  1. opis i fot. obrazu Henryk Jan Dominiak, 2020-06-14: Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny Kościół w Łęcznej obraz olejny 4 cm x 3 cm autor Paweł Brodzisz 2013.
  2. identyfikator: MAL17.
  3. tytuł obrazu: „Kościół w Łęcznej”.
  4. link do strony artysty: mgr inż. Paweł Brodzisz.
  5. powierzchnia dzieła: 4,00 x 3,00 cm / 12,00 cm².
  6. technika dzieła: olej na płótnie – miniaturka.
  7. okres powstania: 2013-??-??.
  8. okres stałego przekazania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2013-??-??.
  9. osoba przekazująca: Paweł Brodzisz.
  10. autor o obrazie: Obraz wkomponowuje się w cykl moich zainteresowań architekturą i historią Łęcznej. Malowałem cykle obrazów przedstawiających Łęczną (pełnoformatowych) pt. „Portret mojego miasta”. Łęczna SMS: 2021-01-02.
  11. stałe miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2013-??-??, gablota 2020-05-03.
  12. prezentacja w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
  13. strona cyfrowa o Pawle Brodziszu: artysta malarz, fotograf, grafik, regionalista: życiorys, galeria, wystawy.
  14. siedziba pracowni artysty: Łęczna – miasto w centrum województwa lubelskiego.
  15. miejsce stałego pobytu artysty: Łęczna, Lublin, Polska (Poland).
  16. przynależność narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
  17. unikalny znak zodiaku: „Wodnik”.
  18. [ fakultatywne wzmianki ].

Odmienne pracePawła Brodzisza nieodpłatnie rozdysponowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:

  1. Widok z Dąbrowy Główna ulica z 1899 r
  2. Chabry polne
  3. Kapliczka w Łęcznej
  4. [ inne prace artysty w naszych zbiorach ].

Opis pracy sporządził Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-12-31. Analizę zrealizowano na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, ponadto źródeł wydawniczych i sieci globalnej.


MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku dysponowania ważną nowinką w sprawie przedmiotowej kompozycji plastycznej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Komunikować można się także dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W podobny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz składać żądania zagwarantowania dostępności.

Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich

Maria Magdalena

  1. Maria Magdalena święta, osobistość biblijna, według Ewangelii jedna z niewiast wspomagających Jezusa w trakcie edukowania. Niejasne raporty ewangelistów dopuszczają kontrowersyjność, czy Marię Magdalenę przystoi utożsamiać z Marią z Betanii, siostrą Łazarza i Marty. Również z jawnogrzesznicą po przemianie duchowej (jak przekazuje tradycja kościoła zachodniego), czy powinno się postrzegać tu 3 odmienne osoby (jak stoi na stanowisku nowsza egzegeza). Wg jednego z przekazów przedewangeliczna wiodąca żywot kobiety upadłej pomieszkała 30 lat na ciężkiej pokucie w południowej Francji i tam została pochowana w Vézelay w regionie Burgundia-Franche-Comté. Inna legenda opowiada, iż cesarz bizantyjski Leon VI sprowadził jej zwłoki do Konstantynopola – inaczej nazywanego Bizancjum – nazwanie nadane miastu przez Konstantyna Wielkiego.
  2. Przedstawienia Marii Magdaleny występowały w średniowiecznej rzeźbie, witrażach i freskach.
  3. Epizody z jej życia malowali m.in.: a). przedstawiciel włoskiego renesansu Carlo CrivelliMaria Magdalena 1480-??-??. tempera, h 152 cm × w 49 cm. b). włoski malarz szkoły florenckiej Sandro Botticelli
    Święta Maria Magdalena u stóp krzyża. c). czołowy przedstawiciel szkoły weneckiej Tycjan. d). niemiecki malarz i grafik epoki renesansu Lucas Cranach starszy. e). wczesnobarokowy malarz, rysownik, grafik i freskant Włoch Annibale Carracci. f). reprezentujący Włochy malarz, rysownik, malarz fresków i teoretyk sztuki okresu baroku Guercino. g). przedstawiciel cinquecenta Correggio. h). Francuz malarz okresu baroku Georges de La Tour. i). flamandzki malarz Peter Paul Rubens. j). przedstawiciel kierunku realistycznego francuski malarz Jean-Baptiste-Camille Corot. k). przedstawiciel romantyzmu francuskiego Ferdinand Victor Eugène Delacroix.
  4. [ podziel się dodatkową wiedzą o Marii zwanej Magdaleną lub o Kościele w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny. ]

Aplikacje mobilne dla karty MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

  1. [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu z kartą MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny. ]

Linki dla karty MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

  1. DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
  2. ZESTAW NAZBIERANEGO MALARSTWA
  3. DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
  4. DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
  5. UL
  6. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny. ]

Kategoria dla kwrty MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny

  1. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
  2. Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
  3. Obrazy nowoczesne
  4. Monarcha
  5. Prace malarzy
  6. Sztuka polska
  7. Sztuka województwa lubelskiego
  8. Zbiory obiektów muzealnych
  9. Sztuka związana z Kościołem katolickim
  10. Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
  11. Ramy Starykoń
  12. [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do karty MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny. ]

MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny Starykoń polski herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019
„Starykoń” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-08-06. Narodowościowy klejnot herbowy galowy, obiegowy szczególnie w domownicach niewędrownych Małopolski i Śląska, powinowatych z rodem rycerskim Toporów-Starżów. Pierwotna pieczęć na Śląsku z 1316-??-??, w Małopolsce z 1402-??-??. W łonie 15 rodzin przytoczonych przez K. Niesieckiego, ostateczny autorytet osiągnęli Polanowscy, Szafrańcowie i Wielopolscy.

Comments are closed.

Content | Menu | Access panel
Accessibility