Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI BIP POLITYKA PRYWATNOŚCI RODO KDR MAPA STRONA GŁÓWNA KONTAKT DZIAŁY

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe

13 czerwca, 2020

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe 12 h logo Muzeum DOMINIAK Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe podróżujemy komunikacją miejską przejażdżka autobusem jazda trolejbusem

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – 12 h

Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiamy,

iż piąta edycja

Dnia Nowoczesnej Sztuki

odbędzie się jak zawsze

23-go kwietnia, we wtorek o godzinie 12:00

12 h horyzont zdarzeń hellenistyczna kultura helena trojańska heksagonalny obraz autor Henryk Jan Dominiak

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe

w nietradycyjnym pomieszczeniu granitowym ze szklaną piramidą

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – witamy w kolejnym ogłoszeniu instytucji gromadzącej obiekty posiadające pewną wartość artystyczną. Chcielibyśmy Państwa zaprosić na święto sztuki współczesnej, które odbędzie się o godzinie 12:00 – w samo południe 23 IV przy ulicy Żwakowskiej 8/66.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe 12 h KOLEKCJA

.

Płaszczyzna niezmiernie ważna / BIP świątyni przeznaczonej muzom.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe

Placówka MMSPHJD zaprezentuje 6 miniaturowych prac artystów z Polski i Szwecji. Każda praca posiada autograf artysty.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – RP (Poland)

Agnieszka Seidel-Kożuch – 2 rysunki:

12 h / WAŻKA – ORIENTALNE SNY – Agnieszka Seidel-Kożuch 2015

WAŻKA – ORIENTALNE SNY – Agnieszka Seidel-Kożuch 2015

.

WAŻKA – ORIENTALNE SNY 2015

12 h / ĆMA – SENNE MARZENIA – Agnieszka Seidel-Kożuch

ĆMA – SENNE MARZENIA – Agnieszka Seidel-Kożuch 2015

.

ĆMA – SENNE MARZENIA 2015.

Miejsce twórczości: Tychy, Katowice – projektant graficzny, ilustrator, animator, jako grafik reprezentuje Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

.

Wojciech Łuka – 2 rysunki:

12 h / KRÓL – Wojtek Łuka 2015

KRÓL – Wojtek Łuka 2015

.

KRÓL 2015

.

12 h / KRÓLOWA – Wojtek Łuka 2015

KRÓLOWA – Wojtek Łuka 2015

.

KRÓLOWA 2015 .

Miejsce twórczości: Tychy, Katowice. artysta grafik, rysownik, malarz. Od roku 1991 do roku 2011 – w tyskim magistracie jako Plastyk Miejski Wydziału Architektury w Tychach. Od 1994 współtwórca i członek kolegium redakcyjnego, a także kierownik Działu Graficznego miesięcznika „Śląsk”.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – SZWECJA (SWEDEN – KONUNGARIKET SVERIGE)

Tomas Niklasson – 1 rysunek:

12 h / TOMAS NIKLASSON SJÄLVPORTRÄTT – Tomas Niklasson 2015

TOMAS NIKLASSON SJÄLVPORTRÄTT – Tomas Niklasson 2015

.

TOMAS NIKLASSON SJÄLVPORTRÄTT 2015.

Miejsce twórczości: Göteborg – konstnär.

.

Otto Niklasson Elmerås – 1 rysunek:

12 h / OTTO NIKLASSON ELMERÅS SJÄLVPORTRÄTT – Otto Niklasson Elmerås 2015

OTTO NIKLASSON ELMERÅS SJÄLVPORTRÄTT – Otto Niklasson Elmerås 2015

.

OTTO NIKLASSON ELMERÅS SJÄLVPORTRÄTT 2015.

Miejsce twórczości: Sztokholm (Stockholm) muzyk, rzeźbiarz, rysownik.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – INFO o eksponatach

Na co dzień i od święta eksponaty te znajdują się zamknięte w szklanej piramidzie osadzonej na sześciu granitowych kolumnach o kwadratowej podstawie 15 cm x 15 cm i wysokości 50 cm. Piramida znajduje się w „Granitowej Sali” placówki.

.

12 h CIEKAWOSTKI

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – AUTOGRAF

AUTOGRAF [gr.] własnoręczny podpis lub pismo określonej osoby. Sygnatury (cechy) wybitnych osobistości stanowiły przedmiot zbieractwa (od końca XVI w. we Francji, w Anglii, od 2 poł. XVIII w, w Niemczech) i handlu. Pierwsza licytacja (zbiór autografów Richelieugo) miała miejsce w Paryżu 1801 r.

.

12 h ĆMY

ĆMY motyle nocne, powszechnie przyjęta nazwa motyli latających głównie nocą. Obejmują olbrzymią większość gatunków z rzędu motyli, gdyż na 18 grup rodzin aż 16 zalicza się do ciem, a tylko dwie grupy do motyli dziennych. W naszej faunie ćma stanowi stanowi około 95% gatunków wszystkich motyli.

.

Nie wszystkie ćmy prowadzą tryb życia nocny, chociaż znaczna większość jest wierna tej zasadzie; istnieją ćmy heliofilne, latające wyłącznie w słońcu, jak np. wiele gatunków kraśników, nocnicówek lub molowców; liczne gat. ciem odznaczają się tym, że ich samce latają w dzień, a samice w nocy, lub odwrotnie (np. niektóre gatunki prządkówek, miernikowców lub nocnicówek). Istnieją wreszcie gatunki ciem latające równie chętnie w dzień, jak i w nocy. Podział motyli na dzienne i nocne oparty jest wyłącznie na trybie życia owadów dojrzałych (imago), natomiast obyczaje gąsienic nierzadko pozostają w sprzeczności z tym podziałem, reprezentując fototropizm odwrotny.

.

12 H ADMIRAŁ

ADMIRAŁ rusałka admirał, Vanessa atalanta, zool. dość duży motyl dzienny z rodziny południc (Nymphalidae). Skrzydła czarne w białe i czerwone przepaski, o rozpiętości do 6 cm. Spotykany na leśnych polanach, w sadach oraz w parkach. Do Europy Środkowej i Południowej przylatuje wiosną z okolic o łagodniejszym klimacie (gdzie ma możność przetrwać zimę) i składa na pokrzywach jaja, z których wylęgają się kolczaste gąsienice, żyjące pojedynczo w domkach z liści zlepionych przędzą. Z poczwarek wylatują latem i jesienią motyle pokolenia krajowego, które giną w naszym klimacie bezpotomnie.

.

12 h APOLLO

APOLLO zool. – niepylak apollo.

.

12 h WAŻKI

WAŻKI, Odonata rząd owadów. Liczy ok. 4 tys. gatunków, z których w Polsce występuje ok. 70. Ciało dł. od paru cm do ponad 20 cm. Zwykle żywo ubarwione, często plamkowate i z połyskiem metalicznym. Narządy gębowe gryzące (gębowe narządy owadów), oczy duże, czułki b. krótkie. Ważki mają 2 pary błoniastych, gęsto użyłkowanych skrzydeł, nogi nieduże, chwytne, odwłok wyjątkowo długi, złożony z 11 segmentów.

.

U samicy na VIII i IX segmencie znajduje się pokładełko. Kopulacja odbywa się w locie. Ważki przechodzą przeobrażenia niezupełne. Jaja składają bezpośrednio do wody, rzadziej na rośliny wodne. Larwy żyją w wodzie, są drapieżne, ich warga dolna przekształcona jest w narząd łowny, tzw. maskę, służącą do chwytania zdobyczy. Oddychają skrzelotchawkami zewn. lub jelitowymi. Rozwój może trwać do 5 lat. Liczba linień od 11 do 15. Dorosłe ważki i larwy żywią się drobnymi zwierzętami, np. owadami. Większość gatunków występuje w krajach tropikalnych i subtropikalnych. W Polsce popularne są: świtezianki, łątki, szklarz, żagnica.

.

12 h ŻAGNICA

ŻAGNICA Aeschna, rodzaj z rzędu ważek. Obejmuje dość liczne gatunki o dł. ciała 40–60 mm, nawet więcej. Oczy niesłychanie duże, czułki krótkie, para nóg przystosowana do chwytania zdobyczy. Ubarwione dość żywo. Latają bardzo szybko i zwinnie. Polują w powietrzu na inne owady. Larwy drapieżne, żyją w wodach.

.

12 h KRÓL

KRÓL tytuł monarchy. Nazwa król pochodzi od imienia Karola i weszła do języków zach. słow. we wczesnym średniowieczu na oznaczenie władców frankijskich z dynastii Karolingów. Wkrótce używano jej jako odpowiednika łac. tytułu rex w stosunku do wszystkich chrześc. koronowanych monarchów. Pierwowzór średniowiecznego królestwa chrześc. stworzył w państwie Franków Pepin Mały. Uzyskał on potwierdzenie swej władzy monarszej przez papieża, a przez kościelny obrzęd namaszczenia (pomazania) i koronacji (752).

.

Podkreśleniem sakralnego charakteru godności król. stał się symbol poświęcenia korony. Na pojęcie tego królestwa złożył się także tradycje władzy germ. wodzów plemiennych (staroskand. konungr) i reminiscencje antyczne (rzym. rex, gr. basileús) i biblijne (hebr. melech). Toteż już średniow. historiografia obejmowała tych wszystkich władców wspólnym tytułem. Prawo do rozdawania koron przypisywano w średniowieczu najwyższej władzy w chrześcijaństwie. Rywalizowało o nie papiestwo i cesarstwo. Tytuł króla i związana z nim koronacja podkreślały pierwotnie tylko boskie pochodzenie władzy monarszej (król „z bożej łaski”). Dopiero później (od ok. XIII w.), z upadkiem uniwersalizmu średniowiecza, powstały teorie suwerenności władzy królewskiej (rex est imperator in regno suo ’król jest władcą w swoim królestwie’). Symboliczny wyraz znalazły one w rozwoju insygniów król. (berło, jabłko). Zwycięstwo zasady suwerenności sprawiło też, że na przyznawanie tytułu króla przestały mieć wpływ władze kościelne, choć sama koronacja pozostała nadal obrzędem sakralnym. W Polsce pierwszy koronował się na króla Bolesław Chrobry 1025.

.

W drugiej kolejności w tym samym roku jego syn Mieszko II oraz Bolesław Śmiały w 1076 r. Okoliczności zewnętrzne, a później rozbicie dzielnicowe sprawiły, że dopiero Przemysław II w 1295 podjął tradycję koronacji. Dopełnił koronacji Wacław II w 1300 r. Od czasów Władysława Łokietka , koronowanego w 1320, monarchowie pol. nosili już stale tytuł króla, aż do rozbiorów. W okresie 1815-1917 tytułu „króla Polski” używali cesarze rosyjscy. We współczesnej Europie tytuł króla nosi głowa państwa w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Norwegii, Holandii i Belgii. Królestwem jest formalnie również Hiszpania. Potocznie tytuł króla używa się również na określenie monarchów niepodległych państwa pozaeuropejskich.

.

12 h ARTUR

ARTUR, Artus legendarny król Celtów, który przewodził (V–VI w.) ich walce przeciw anglosaskiej inwazji. Centralna postać cyklu legend arturiańskich, znanych w licznych wersjach językowych i różnorodnych opracowaniach literackich. Z wielorakich wątków ukształtowała się w późnym średniowieczu pewna całość tematyczna. Dzielny król Artur, posiadacz sławnego miecza zwanego Excalibur, panuje na zamku Camelot otoczony drużyną doborowych rycerzy. Dwunastu z nich zasiada wraz z królem do okrągłego stołu, przy którym wszyscy zachowują równe prawa. W otoczeniu Artura wyróżnia się m.in. jego niewierna żona Guinevere, czarnoksiężnik Merlin i zaufany sługa Bedivere. Artur ginie zabity zdradziecko przez siostrzeńca Modreda, lecz przeniesiony do cudownej krainy Avalon ma (wg wierzeń Celtów) powrócić, gdyż kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie.

.

Wśród „rycerzy okrągłego stołu” poczesne miejsce zajmują: dzielny i cnotliwy Galahad, wzór dworskich manier Gawain oraz Lancelot, Parsifal, Lohengrin i in. Losy wielu z nich zwiążą się później z historią poszukiwań cudownego naczynia, znanego pod nazwą św. Graal. W obrębie kręgu arturiańskiego mieszczą się również dzieje tragicznej miłości Tristana i Izoldy. Zasadniczy szkielet fabularny legend arturiańskich wywodzi się z mitologii celtyckiej. Średniowiecze ubarwiło je własnymi wyobrażeniami, widząc w świecie rycerzy Artura wzór obyczaju rycersko-dworskiego (kult dzielności, serca). Splotły się z nimi obiegowe motywy przygodowo-fantastyczne oraz chrześc. wpływ mistyczno-rel. (wątek Gralla). Legendy arturiańskie, przeniesione na kontynent w XI–XII w. przez anglo-normandzkich bardów, poczęły już wcześnie podlegać różnorakim przekształceniom – głównie w obrębie romansowo-rycerskiej epiki franc. i niem. W Anglii pierwsze przekazy dotyczące Artura zachowały się w pseudohistorycznych kronikach: łac. (Nennius, ok. 800) i ang. (Layamon, ok. 1200).

.

12 h SALOMON

SALOMON, [hebr. ’pokój’] rok ur. nie znany, zm. ok 930 p.n.e., król izrael. od ok. 970, syn Dawida i Betsabee. Tron opanował usuwając starszego brata, Adoniasza. Umocnił władzę królewską, przeprowadził podział kraju na prowincje, zreorganizował armię, wprowadzając, na wzór egipski, wozy bojowe, zakładał stadniny (m.in. w Megiddo) i składy towarów (głównie dla potrzeb dworu). W celu scentralizowania kultu zbudował świątynię Jahwe w Jerozolimie. Rozwinął handel (statki Salomona docierały do wielu krajów, m.in. do legendarnej krainy Ofir). Unikał wojen, utrzymując przyjazne stosunki (zwłaszcza w pierwszym okresie panowania) z sąsiadami, newralgicznie z Egiptem (przymierze to umocnił przez małżeństwo z córką faraona), Tyrem (Hiram I) i Arabią (wizyta królowej Saby).

.

Dwór Salomona był żywym ośrodkiem kultury, naczelnie literatury, co stało się zapewne powodem przypisywania Salomonowi autorstwa wielu powstałych później utworów (Pieśni nad pieśniami, Przypowieści, Eklezjastes i in.). Salomonowi nie udało się zapewnić swemu państwu trwałej jedności. Zadawnione konflikty międzyplemienne (podsycane przez niektórych kapłanów, niezadowolonych z tolerancji religijnej Salomona), ucisk podatkowy (związany z licznymi budowlami Salomona) budziły opór kluczowo pn. plemion izrael. i spowodowały rozkład państwa po śmierci Salomona. Z Biblii, gdzie panowanie Salomona uznane zostało za złoty wiek dziejów Izraela, wywodzi się późniejsza bogata tradycja żyd. i eur., sięgająca późnego średniowiecza.

.

Salomon występuje w niej bądź jako władca potężny, mądry i sprawiedliwy, bądź też (w nawiązaniu do biblijnej opowieści o grzesznej starości króla i jego praktykach magicznych) jako postać anegdotyczna (pedant, erudyta przeciwstawiony ludowej mądrości – Marchołta). Z Biblii znana jest wizyta królowej Saby u króla izrael. Salomona. Według legendy Kebra Nagast (etiopska literatura) ze związku Salomona z tą królową (noszącą w legendzie imię Makeda) urodził się Menelik I, rzekomy założyciel dynastii panującej do dziś w Etiopii. SABA, w X–II w. p.n.e. królestwo w pd.-zach. Arabii (Jemen) ze stolicą w Marib, zamieszkiwane przez semickie plemiona sabejskie.

.

Upadło w 115 r. p.n.e., podbite przez Himiarytów. Podstawą gospodarki Saby była uprawa roli, oparta na wysoko zorganizowanym systemie sztucznego nawadniania. Ważną rolę w gospodarce państwa odgrywała też jego pozycja pośrednika w handlu między Indiami, Afryką Wschodnią i państwami Bliskiego Wschodu. Rozwinięta była kultura oparta na własnym piśmie, Saba kierowała swą ekspansję na teren Etiopii, utrzymywała kontakty polityczne z innymi państwami.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – AUTOPORTRET

AUTOPORTRET [gr.-franc.] portret własny artysty, występujący w malarstwie, rzeźbie, grafice. Autoportrety istniały w staroż. Grecji i Egipcie, sporadycznie (wobec anonimowości sztuki) pojawiały się w średniowieczu. Najstarsze z zachowanych: autoportret rzeźbiarza z opactwa św. Piotra w Ferentillo, VIII w. Autoportret złotnika Volviniusa na złotym ołtarzu wykonanym przezeń dla kościoła w Mediolanie, IX w. oraz na iluminowanych rękopisach. Najbardziej znany w XIV w. jest a. rzeźbiarza Piotra Parlera (ok. 1392) w katedrze w Pradze. W malarstwie XV w. często spotyka się autoportrety w kompozycjach religijnych. Niekiedy artyści tworzyli także autoportrety w formie karykatury (tzw. autokarykatura).

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – RYSUNEK

RYSUNEK jedna z najpopularniejszych gałęzi sztuk plastycznych, której istotą jest posługiwanie się linią na płaszczyźnie. Rysunki mogą być wykonane tuszem, atramentem lub farbą (przy użyciu piórka lub pędzla), a także ołówkiem, kredkami, węglem, sztyftami metalowymi (np. srebrnymi), sangwiną lub sepią. Jako podłoże najczęściej stosuje się papier, dawniej także papirus i pergamin. Rysunki mogą mieć formę linearną lub światłocieniową (modelowane za pomocą szraferunku lub laminowania). Stosuje się też czasem podkolorowywanie rysunków.

.

Rysunek może służyć jako faza wstępna przy opracowaniu obrazu, rzeźby (szkic, studium), tkaniny, witrażu, malowidła ściennego, mozaiki (karton), a także jako projekt arch. (wykonany w odpowiedniej skali przy zastosowaniu metody odrzutowania i zasad perspektywy), wzór ornamentalny. Może też stanowić świadomie zamierzone dzieło sztuki. Rysunek jest najstarszą formą wypowiedzi artyst., znaną od czasów prehist. Jego rozwój przebiegał zgodnie z ogólnymi przemianami stylowymi. Jako autonomiczna dziedzina sztuki występuje od renesansu. Rysunek był podstawą nauczania akademickiego.

.

12 h PIRAMIDA

PIRAMIDA [gr. < egip.] 1) W staroż. Egipcie monumentalny grobowiec w kształcie ostrosłupa. W okresach Starego i Średniego Państwa (od III do XVII dynastii) piramida była formą grobu królewskiego. W czasie Nowego Państwa małe piramidy powstawały jako groby prywatne (Teby, Aniba w Nubii). Piramidy wznosili również władcy z dynastii etiopskich (Meroe, Napata). Przejście od formy mastaby do piramidy wiązało się prawdopodobnie z rozpowszechnieniem się kultu solarnego (przypuszcza się, że kształt piramidy był symbolem wiązki promieni słonecznych, umożliwiającej zmarłemu kontakt z niebem i ziemią. Za najwcześniejszy przykład piramidy uważa się grobowiec Dżesera w Sakkarze (tzw. piramida schodkowa), przypominający swym wyglądem 6 spiętrzonych, zmniejszających się ku górze mastab.

.

Podobne piramidy schodkowe budowali inni królowie z III dynastii (piramida w Zawijet el-Arjan, Medum, Sakkarze). Kolejne etapy w ewolucji piramid stanowią dwie piramidy w Daszur: piramida Łamana, której górna część ma inny kąt nachylenia niż dolna, oraz piramida Czerwona, mająca już kształt regularnego ostrosłupa. W okresie panowania IV dynastii ustaliła się ostatecznie forma piramidy właściwej, z którą się wiązał określony budowli kultowych. Piramidę zakładano na planie kwadratu, zorientowanego wg. stron świata. Wejście do piramidy, znajdujące się od strony pn., było poprzedzone kaplicą. Od wschodu przylegała do piramidy górna świątynia grobowa z przedsionkiem, dziedzińcem, niszami na posągi i kaplicą, ze ślepymi wrotami i stołem ofiarnym czytaj dalej.

.

12 h info .

12 h rowerowe miejsce parkowania

.

12 h parking dla rowerów turystyka rowerowa goście na rowerach szlak turystyczny autor Henryk Jan Dominiak

.

12 h uwiecznianie

.

12 h miejsce postoju

.

12 h parking miejski strefa do parkowania dla osób niepełnosprawnych miejsca postojowe bezpłatne autor Henryk Jan Dominiak

.

12 h bezproblemowość w Muzeum, które założył w 2013 roku Henryka Jana Dominiak

.

12 h trudności niepełnosprawni w życiu codziennym dostosowanie udogodnienia dla osób autor Henryk Jan Dominiak

.

12 h grafika Dzień Nowoczesnej Sztuki

.

12 h DZIAŁ MALARSTWA, RYSUNKU I GRAFIKI

.

12 h


własność DOMINIAK AH™. 

Wywiady z Henrykiem Janem Dominiakiem.

Żwakowska 8/66.

Poland, Europe .

Malarstwo, Rysunek, Grafika.

Rzeźba, Ceramika.

Falerystyka, Weksylologia, Heraldyka, Symbolika i Emblematyka.

Broń Biała.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – kategoria: 2364. 2384. 19 kwietnia 2020. Aktualne wydarzenia. Audiencje europejskiej placówki muzealnej. Materia we wtorek. narada gości. Prace rysownika. Problematyka Bogoria. Socjolekt na miniaturę H. Sztuka polska, Sztuka szwedzka. Z całą pewnością godło Bogoria. Strona główna.

.

Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe 12 h Bogoria herb szlachecki - autor Henryk Jan Dominiak 2019.

0
SHARES
Facebook
TwitterSubscribe

14 Responses to Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe

  1. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:38 am

    DZIENNIK:
    Baza muzeów w Polsce | Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
    http://nimoz.pl/pl/bazy-danych/wykaz-muzeow-w-polsce/baza-muzeow-w-polsce?q=%C5%9Bl%C4%85skie&sort=nazwa&by=asc

  2. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:39 am

    1. oznajmienie.
    SYGNATURA [łac.], sztuki plastyczne parafa lub atrybut artysty na jego dziele. Może pojawiać się w formie pełnego lub skróconego podpisu, cechy, monogramu, lub określonego znaku (np. znaku towarowego). Sygnatury popularne są od starożytności, w średniowieczu uzewnętrzniane od czasu do czasu. Lokowano je w większości wypadków na obramieniach lub bordiurach, w głównej mierze były to monogramy lub same imiona, często uzupełniane łacińską formułą pinxit lub p. (namalował), fecit lub me fecit, albo f. (wykonał), sculpsit (wyrzeźbił), delineavit (narysował). Od odrodzenia sygnatury umiejscawia się bezceremonialnie na dziele sztuki, decydująco w celu asekuracji przed plagiatorstwem. Osobliwy rodzaj sygnatur stanowiły gmerki i punce.

  3. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:40 am

    Norma prawna obrończa R.287521 DOMINIAK AH™ biżuteria:
    1. AH jubiler, AHjubiler, jubilerAH, jubiler AH.
    2. AH biżuteria, AHbiżuteria, biżuteria AH, biżuteriaAH.
    3. orientalny pierścionek z diamentami, obrączki, naszyjniki długie oraz krótkie, bransoletki.
    4. AH usługi jubilerskie, sprzedaż biżuterii.
    .
    5. wielka sztuka pierścionek czarny onyks.
    6. precjoza z metali szlachetnych (męska słodka biżuteria) spinki, kwiaty platynowe, złote, srebrne.
    7. komplety: kolczyki, pierścionki, korale – wyroby obejmują sztukę ręcznie robioną.
    8. zbiór dzieł sztuki z metali szlachetnych, figurki z metali szlachetnych i różne upodabniane na starocia poza meblami (szafa, stolik, krzesło, komoda, stół, fotel).
    Centrum przewodnie sztabu Muzeum ograniczać się do osiedla H (os. Honoraty w pobliżu os. M – Magdaleny rzut beretem Alei Bielskiej zespołu miejskiego Tychy).

  4. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:40 am

    3. Historia:
    FRANCISZEK II, przyszedł na świat 16 I 1836 w Neapolu, umarł 28 XII 1894 w Arco. Król Obojga Sycylii, potomek i spadkobierca Ferdynanda II. Podtrzymywał przywództwo nieograniczone ojca, przez wzgląd na progresyjne pragnienie zjednoczenia Włoch szukał rekomendacji w Austrii. Zdetronizowany 1860 w stadium powstania Garibaldiego przez eskapadę Tysiąca bronił się przez parę miesięcy w twierdzy Gaeta. Po konsolidacji Włoch 1861, znalazł oazę w Watykanie.

  5. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:40 am

    4. Stopnie wojskowe w Wojskach Lądowych i Siłach Powietrznych:

    1. Korpus szeregowych: Szeregowy (strz.), Starszy szeregowy (st. strz.).

    2. Korpus podoficerów: Kapral, Starszy kapral, Plutonowy, Sierżant, Starszy sierżant, Młodszy chorąży, Chorąży, Starszy chorąży, Starszy chorąży sztabowy.

    3. Korpus oficerów – oficerowie młodsi: Podporucznik, Porucznik, Kapitan.

    4. Korpus oficerów – oficerowie starsi: Major, Podpułkownik, Pułkownik.

    5. Generałowie: Generał brygady, Generał dywizji, Generał broni, Generał.

    6. Marszałek: Marszałek.

  6. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:41 am

    HISTORIA: dnia 23 kwietnia 2015 roku (czwartek), godzina 12.00 na Pierwszy Ogólnopolski Dzień Nowoczesnej Sztuki – ul. Żwakowska 8/66, kod pocztowy 43-100 Tychy, tel. 32/2181524, + 48 692875944.
    .
    Pilot Muzeum zaprezentuje 5 wybranych prac artystów z Polski i Wegier:
    1. Taniec (rzeźba – miniatura) – Aranka Gérné Mezősi – Albertirsa, Magyarország.
    2. Czarny łabędź (rysunek – miniatura) – Agata Ruman – Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Poland.
    3. Samotność (obraz – miniatura) – Justyna Weronika Bruj – Mikołów, Katowice, Poland.
    4. Z psami (rysunek – miniatura) – Justyna Neyman – Warszawa, Poland.
    5. Pejzaż 1 (obraz olejny – miniatura) – Robert Marek Znajomski – Łęczna, Poland.

  7. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:41 am

    Minione:
    12 h Dzień Nowoczesnej Sztuki odbędzie się 23.04.2016 w sobotę o godzinie 12:00.

  8. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:42 am

    Zapomniane:
    12 h Dzień Nowoczesnej Sztuki odbędzie się 23.04.2017 w niedzielę o godzinie 12:00.

  9. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:42 am

    SEPIA [gr.] 10 ciemnobrunatny barwnik stosowany w technice akwarelowej, podstawowo jednobarwnej, oraz w rysunkach piórkiem i lawowanych. Naturalną sepię otrzymuje się z wydzieliny gruczołu atramentowego mątw. Jest ona szczególnie ceniona ze względu na dużą trwałość, używana zwłaszcza w XIX w. 2) rysunek lub jednobarwna akwarela wykonana sepią.

  10. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:43 am

    felgi stalowe czy aluminiowe na zimę.
    praca ludzi na sawannie.
    lampa podłogowa trójnóg drewniana.
    przepływowy ogrzewacz wody elektryczny.
    podkład do twarzy bez chemii.
    dysza do kuchenki gazowej.
    terminal przyłączeniowy.
    przykładowy arkusz spisu z natury.

  11. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:43 am

    gromadzone gałęzie sztuk pięknych – Twoje wybory w oglądaniu wartości estetycznych.
    droga stanem ducha.
    kruszec droższy od złota.
    odwiedziny w szpitalu prawa pacjenta.
    polecane strony z sukienkami.
    12 listopada ustawa podpisana.
    zegar stojący na komodę nowoczesny.
    ile przerwy na 12 godzin pracy stojącej.
    ogranicznik przepięć b+c.
    czwórka dzieci emerytura.
    pokrowiec na samochód przeciwgradowy.

  12. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:43 am

    Nowy model – kontrolny pakiet 4 kolekcji progresywistycznej autorytatywności twórczej. 2394/12.

  13. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:53 am

    Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe – SANGWINA

    SANGWINA [franc. < łac.] 1) rodzaj czerwonobrązowej kredki wykonanej z mielonej glinki z czerwonym żelazowym barwnikiem i niewielką ilością wosku lub oleju schnącego jako spoiwo. Stosowana w rysunku od końca XV w. 2) rysunek wykonany sangwiną, uzupełniany czasem białą kredką dla podkreślenia świateł.

  14. admin says:
    13 czerwca, 2020 at 8:56 am

    12 h kategoria

    galeria sztuki. slalom maraton – wolno w muzeum. za darmo odwiedzimy muzea. kultura. zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji. ekspozycja nieefektywna. tego dnia, przez godzinę muzeum pokazuje. wchodząc do muzeum, opłaca się postawić na jakość. styl bycia.

Pages

  • Rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego
  • Kropla krwi w oceanie potrzeb 2022
  • Zapłacisz gotówką kartą telefonem
  • Architektura Śląska w miniaturze
  • Konsensus udostępnienia eksponatów Nr 1 2014 zawarty w Nowej Rudzie
  • generał major Kościuszko Tadeusz
  • Spraszamy oficjeli uosabiających podkarpackie
  • 2018 opinie w Księdze Gości
  • Stałe oznakowanie E 22b
  • Opinia KMP w sprawie ustawicznego oznakowania E 22b
  • Decyzja MZUiM na montaż E 22b
  • Prawo Ochronne nr 287521
  • Najlepsi 2020 w gronie Muzeów oraz Galerii w Tychach Oferteo
  • Mile widzimy istoty ujawniające świętokrzyskie
  • Tarcza ochronna rycerza
  • USA
  • UKR
  • DEU
  • RUS
  • Namawiamy osoby odzwierciedlające zachodniopomorskie
  • Terytorium makroregionu koneserstwa
  • Dyrektywa NR 3636 OS 2016
  • Imperium miniatur pomaga w marcu 2015 Dominikowi
  • W kwietniu 2015 wspieramy Dominika
  • Międzynarodowy Dzień Dziecka 2017 przysmaki
  • Regulamin uzgodniony z Wydziałem Legislacyjnym MKiDN
  • Zawisza Czarny z Garbowa
  • Przedstawienie SiO₂
  • Fakty historyczne z dziejów salonu wystawowego
  • Inwentaryzacja składników majątku działki nr 4549 26 rok 2017
  • Paczki z okazji Dnia Mikołaja w roku 2017
  • Oko czyli system monitorowania
  • Mapa witryny internetowej
  • Nadanie placówce numeru REGON przez Urząd Statystyczny
  • Dowód transakcji kupna opryskiwacza master e
  • Sztuka na ulicy cyklem pokazów pakietu dzieł artyzmu
  • Tablica informacyjna z nazwą placówki ze stali nierdzewnej
  • 2019 spotkania w siedzibie muzeum na osiedlu H
  • Ciastka Dublety sprawunkiem na okoliczność Gwiazdora 2015
  • OC ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej angażowanego lokalu dodatkowo gruntu
  • Rodzaje oręża walki wręcz w kolejach losu świata
  • Pomiary skuteczności ochrony przeciwporażeniowej w instalacji elektrycznej
  • Dzień Nowoczesnej Sztuki 23 kwietnia w samo południe
  • Malarstwo wyjściową twórczością ziemianina wypełniającą ładunkiem bieg jego życia
  • Kult postaci biskupa Miry rozdającej słodycze dzieciom 6 grudnia 2017
  • M chronologiczny wykaz ważnych chwil okresu 1000
  • KDR Karta Dużej Rodziny zniżka na bilet wstępu
  • KKM Katowicka Karta Mieszkańca rabat na wejście
  • Dzień praw dziecka ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych
  • MCM momentem narodzin najdłużej żyjącego weterana wojny przeciw bolszewikom
  • Medal medalierstwo dziedziną twórczości artystycznej jako koszyk inwariant
  • Konto z Lwem Direct w ING Bank Śląski Spółka Akcyjna
  • Akt1 Prawo bankowe ciąg dalszy
  • Kurpiński Karol Kazimierz kompozytor dyrektorem sceny operowej Teatru Narodowego
  • Spis MMXVI sprawdzeniem stanu mienia użyczonego przez władze miejskie
  • Sens cecha emblemat atrybut oznaka barwa godło
  • Aga jednym słowem Agata Ruman olej na płótnie malarstwem nowoczesnym
  • Cel arkuszem skrótów plus haseł wypełniających teks domeny
  • MDCCC okresem 1800 zatem wybory prezydenckie Stany Zjednoczone
  • Znak Orzeł Biały sygnałem kreowania perfekcyjnej zjednoczonej Europy
  • Zysk promocja niezależnych splendorów agregatu prezentacji dzielnicy Śródmieście
  • Czyn postępowanie administracyjne celem zezwolenia na usunięcie drzewa
  • Agatka uzyskuje pomocną dłoń finansową w czerwcu 2015
  • Nius szpalta ogólnoinformacyjna stanowiska dobrej zabawy
  • kujawsko-pomorskie jest stanem rzeczy rankingu menedżerskiego kraju nad Wisłą
  • Ego artykuł hasłowy stosowany wskutek potrzeb ośrodka kulturalnego
  • Lek wachlarz wyposażenia apteczki zgodnie z DIN 13164
  • Eden biblijny zieleniec rozkoszy pierwszych ludzi Adama ponadto Ewy
  • Przestrzeń pod wielkopolskie pozostaje w konfiguracji proporcji standaryzacji nadrzędnej RP
  • BÓG MÓJ WSZYSTKO
  • OBCE oferta ekspozycji czasowej artystów kolekcjonerów w miejscu bytowania
  • Śląskie największa urbanizacja na dodatek gęstość zaludnienia
  • Mazowieckie konstelacją punktacji arcyważnej republiki parlamentarnej
  • INNE warto znać zebrane więcej jeszcze stosowane
  • Dar udziel wsparcia finansowego na rozwój
  • Korfanty Wojciech były polski działacz niepodległościowy poseł na Sejm
  • Konkurs heraldyczny dla dzieci techniką dowolną
  • E 22b obiekt na samochodowym szlaku turystycznym znak drogowy
  • 1854 MDCCCLIV wydarzenia światowe
  • Logo odsłonienie zespołu egzemplarzy pinsów
  • Okaz przedmiot jednostkowy białym krukiem
  • Zero tolerancji 29 lutego 2020 kontrakt rozwiązany
  • Laur nagrodzony wskutek zasług na polu cywilnym wojskowym ekstra policyjnym
  • Sort czapka służb mundurowych
  • Zamiennia metonimia zabieg zrewaloryzowania terminu treści lub nietypowości
  • Przywilej używania herbu miasta Tychy oraz województwa śląskiego
  • Stary Europa z Azją składa się na stały ląd Eurazję
  • PRACA dwutygodnik drukowany na terenie Lwowa od 1878 schyłek 1892
  • Echo prasa radio encyklopedia o punkcie ogniskowania wybitności rzeczywistości
  • EGS artystka uczłowieczająca Kryspinów urzeka wyłącznym warsztatem globtroterów
  • Nony idea pomysł uprzytomnia składnicę sądów póki N daje początek
  • Pakt umowa dotyczy użyczenia placu 4549 26 na stopień nieoznaczony
  • dolnośląskie z rezydencją wojewody bonusowo sejmiku w łonie Wrocławia
  • Grat antyki Tyski Jarmark Staroci Rzeczy Używanych Targowisko Stare Tychy
  • Ceramika architektoniczna zapewnia upiększenie budowli ewentualnie jej segmentów
  • Gala wystawy gościnne plenerowe w przestrzeni miejskiej gminnej wojewódzkiej krajowej
  • Planeta Ziemia przegląd korzeni środowiska stanowiącego kolekcję rezydentury wystawienniczej
  • Awangarda kierunek w sztuce XX wieku dyskredytujący dotychczasowe style
  • Kord długi nóż sztylet puginał dawniej niewielki miecz
  • lubelskie reprezentowane społeczeństwem zamieszkującym 20 powiatów wschodniej ojczyzny
  • Klan rycerstwo zwyczaje turnieje boje zarejestrowane w Herbarzu
  • Osad kamyk prezentacja naturalnych skał tak samo minerałów
  • List licencja mapa kartogram kartodiagram różnorodne opracowanie kartograficzne
  • Andromeda strażniczka domowego ogniska ekspediowana pośród ciał niebieskich sfery kosmicznej
  • Kinga Kunegunda aranżerka klasztoru klarysek typu żeńskiego w Starym Sączu
  • Mini Park Raj wieża z kości słoniowej kryjówka przed hałasem
  • pomorskie podległość wojewodzie odszukana w nordowej sekwencji strony macierzy rodzinnej
  • Tłumne przybycie pobyt wizyta dzienna pora godzina paragon fiskalny
  • RP Rzeczpospolita Polska terenem działania
  • Okres płaszczyzną opisującą retrospektywne bibliografie prawd o pełnym zasięgu terytorialnym
  • Kasa moneta stanowiąca możliwość zapłaty za towary podobnie jak usługi
  • Złote ORŁY Rozrywki 2019 2020 nagroda odwiedzających
  • Nota przeniesione uwagi z Księgi Pamiątkowej
  • Kolekcja przedmiotem funkcjonowania
  • Herb komunalne wyróżniki rozpoznawcze organizmów terytorialnych
  • Szklana piramida królestwo pomniejszeń bijących w oczy
  • Dziedziny tematyczne w kierunku kreatywności osobnika cywilizowanego globu ziemskiego
  • Odznaczenia nagrody wyróżnienia certyfikaty
  • K 02 Sprawozdanie z działalności muzeum GUS
  • Działy
  • KONTAKT
  • Laury
  • Wystawy Mobilnej Galerii Sztuki
  • Zestaw nazbieranego malarstwa
  • MAL12 Synagoga w Łęcznej 2013 maciupci wytwór łęczyńskiego praktyka regionalisty
  • MAL17 Kościół w Łęcznej pw. św. Marii Magdaleny
  • Oczarowanie sporadyczne wyartykułowanie na opracowaniu olejnym matriarchalnej ulubienicy muz
  • Chabry polne majstersztyk kreatora Wyżyny Lubelskiej
  • MAL30 Kapliczka przydrożna w Łęcznej pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny
  • MAL31 Młyn w Łęcznej na rzece Śwince pochodzący z 1906
  • MAL33 Dom Zajezdny wizja przypominająca jarmarki w powiecie łęczyńskim
  • MAL62 Widok z Dąbrowy Główna ulica z 1899 roku odsłona eksperta
  • MAL63 Dąbrowa Kopalnia Ignacy w Zagórzu i Huta Paulina zimą początek XX wieku
  • MAL64 Dworzec Wiedeński początek XX wieku
  • Solidarność miniaturowy malunek pejzażysty Białej Podlaskiej tytułowanej cywilizacją przed 1498
  • MAL67 Solina olejne dzieło malarskie zbiornika retencyjnego na Podkarpaciu
  • Maki perspektywa osobowości twórczej terenów Wieprza oraz Świnki
  • Lilie dorobek czołowego absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie
  • Gwiazda betlejemska wybitnej jednostki z historycznej Małopolski
  • MAL80 Orion tyciutki kolaż z prawdziwych kamyczków szlachetnych oraz dekoracyjnych
  • Wąż lepidozaur rząd łuskonośne
  • Krokodyl gad drapieżny zauropsyd
  • MAL93 Cud nad Wisłą najmniejszy obraz batalistyczny
  • Wołodymyr Zełenski gorący bohater egzystencji
  • MAL100 Bitwa pod Cedynią
  • MAL101 Bitwa pod Racławicami
  • MAL102 Częstochowa
  • MAL103 Zamek w Bielsku-Białej
  • MAL105 Elektrownia Rybnik
  • MAL106 Katowice Kinoteatr Rialto
  • MAL109 Tarnowskie Góry Dworzec PKP
  • MAL110 Rotunda Świętego Mikołaja w Cieszynie
  • MAL113 Pustynia Błędowska
  • MAL124 Czterej jeźdźcy Apokalipsy
  • MAL125 Byk
  • MAL127 Donald Trump
  • MAL128 Elon Musk
  • MAL129 Cristiano Ronaldo
  • MAL130 Chuck Norris
  • MAL131 David Beckham
  • MAL132 Wołodymyr Ołeksandrowycz Zełenski
  • 1-20 Malarstwo
  • 21-40 Malarstwo
  • 41-60 Malarstwo
  • 61-80 Malarstwo
  • 81-100 Malarstwo
  • 101-120 Malarstwo
  • 121-140 Malarstwo
  • Indeks zmasowanych rysunków
  • RYS9 Z Gustawem rysunek tusz akryl papier czas powstania 2013
  • Dzieciństwo faza ewolucji istnienia ukraińskiego arcymistrza uzyskana cienkim prętem grafitowym
  • RYS61 Taras Szewczenko
  • RYS66 Kogut sylweta samca kury domowej machera z Ukrainy
  • Jesienny spacer ilustracja ołówkiem na papierze 2014
  • RYS96 Kłos znikomy obrazek mieszkańca rejonów z ośmioma pomnikami przyrody
  • RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem
  • Królowa władczyni absolutna rysunkowa koncepcja tyskiego plastyka
  • Król zarys ukazujący głowę państwa wirtuozostwem województwa śląskiego
  • RYBA czarny tusz kompozycja
  • Ćma senne marzenia
  • Kołysanka o koniu na biegunach klejnot z terenu epoki kamienia
  • RYS137 Nocne latawce filigranowy okrągły kropkowany obrazeczek ręczny
  • RYS138 Pana Jezusa na śmierć skazują
  • RYS139 Pan Jezus bierze krzyż
  • Roślinożerny triceratops infrarząd ceratopsy
  • Ostry jaszczur stegozaur ptasiomiedniczny
  • RYS163 Adam Mickiewicz poeta działacz polityczny
  • Juliusz Słowacki wieszcz dramaturg
  • Fryderyk Chopin instrumentalista pianista
  • Cyprian Kamil Norwid prozaik filozof
  • Zygmunt Napoleon Krasiński hrabia pisarz
  • Józef Ignacy Kraszewski historyk sprawozdawca
  • 1-20 Rysunek
  • 21-40 Rysunek
  • Droga Krzyżowa
  • 121-140 Rysunek
  • Rysunek wszechobejmującym układem kresek na uwidocznionej powierzchni
  • Grafika obszarem wyjątkowej pedanterii plastycznej
  • 1-20 Grafika
  • 21-40 Grafika
  • Lista skomasowanych grafik
  • Status quo 2021
  • Specyfikacja zmagazynowanej rzeźby
  • Święta Barbara z wieżą MMXIII zapisała na własnym koncie Saga
  • RZE12 KLASZTOR DIAMENT dający odbicie krańca silnych jeźdźców zwanego Mjanma
  • RZE15 Centrum Religijne Rubin w ruinach Mohendżo Daro osady Pakistanu
  • RZE16 WIELKI FORT SZAFIR apartamentem sułtana czternastego stulecia w Tanzanii
  • RZE17 NEOGOTYCKA TWIERDZA PURPURYT na wzgórzach w półpustynnej Namibii
  • Biała Dama z Czaplinka w otoczeniu sukulentów również kaktusów
  • RZE35 Świątynia Jadeitowa wewnątrz drapaczy chmur w stolicy Wietnamu
  • 1-20 Rzeźba
  • 21-40 Rzeźba
  • 41-60 Rzeźba
  • Rzeźba rezultat zaakcentowany trójwymiarowością
  • Zestawienie ceramik wyszczególnienie materii będącej przedstawicielem wypalenia ukształtowanej gliny
  • 1-20 Ceramika
  • Ceramika scala ze sobą zastosowanie użytkowe z finezją
  • Ewidencja zogniskowanej falerystyki
  • FAL2 Stefan Batory Huta Batory medal inspirowany obrazem Marcina Kobera
  • FAL51 BOSCH odznaczenie sposobność 25 lat aktywności zawodowej srebro próba 935
  • FAL59 25 Lecie Absolwentów Wydziału Lekarskiego Akademia Medyczna 1976 Poznań
  • FAL67 200 lat Orderu Krzyża Virtuti Militari 1992
  • Jan Bosko duchowny włoski ojciec zgromadzenia salezjanów suplementarnie salezjanek
  • Wojtyła Karol Piotrem naszych czasów
  • Odważny partyzant Czachowski Dionizy
  • FAL229 INTREPID SEA, AIR & SPACE MUSEUM
  • FAL230 CENTRUM SZKOLENIA ŁĄCZNOŚCI I INFORMATYKI W ZEGRZU
  • Falerystyka dyscyplina ponadprogramowa historii
  • Heraldyka analizuje materiał modelowania herbów
  • HER4 Spinka mankietu koszuli wyobrażeniem kolorytów stolic wojewódzkich 1952 1989
  • HER12 SZCZECIN dewizą z głową mitycznego zwierzęcia także uszami osła
  • Wieliczka akord koreluje z obyczajem górniczym Wieliczki
  • HER15 CIESZYN mury z basztami rzeka Olza gmerk Księstwa Cieszyńskiego
  • Elbląg znaczenie najstarszego ulokowania organizmu parcelacji administracyjnej
  • HER28 WISŁA tradycyjność municypalna przełomowego serca sportowego południowej krwawicy ojczystej
  • HER33 PSZCZYNA podłoże odgórne posiadłości księżnej Daisy von Pless
  • HER35 GLIWICE zakorzeniony parametr wielkomiejski aktualny od października MCMLXIV
  • HER42 SOPOT umowność miejska kurortu nadmorskiego nadto uzdrowiska z molo
  • HER51 TARNOWSKIE GÓRY tradycja nadana 25 lipca 1562 pismem Hohenzollerna
  • HER59 Gniezno motyw przewodni dobrem osobistym urbanizacji
  • HER69 USTKA żaglowiec syrena też łosoś doniosłością nabrzeżnego miasteczka
  • Informator skupionej heraldyki
  • Alfabet skolekcjonowanej symboliki
  • I1 mundur galowy pułkownika wojsk lotniczych
  • Rentgenometr D-08
  • Symbolika kompleksem oznaczeń określonych płaszczyzn
  • Emblematyka pomostem literatury ze sztukami plastycznymi
  • EMB5 PKO rozpowszechniony najlepszy polski znak graficzny Powszechna Kasa Oszczędności
  • EMB6 NOT Naczelna Organizacja Techniczna
  • EMB9 PEUGEOT metalowa wpinka wzorowana logiem francuskiej marki samochodowej
  • EMB11 ARAL
  • EMB15 FIAT
  • EMB40 1629 BROWARY TYSKIE S.A.
  • EMB41 BROWARY TYSKIE GÓRNY ŚLĄSK SA ROK ZAŁOŻENIA 1629 ewenement
  • EMB42 Róża Lutra
  • EMB48 Kurek stylizowany Bractwa kurkowe na ziemiach polskich
  • EMB63 Kopalnia Barbara Chorzów emblemat cywilny grantem związków zawodowych
  • EMB178 KATOWICE centrala zarządu odrębnej całości organizacyjnej z rejestracją SK
  • EMB205 SYRENKA kobieta z rybim ogonem jaką charakteryzuje się Warszawa
  • EMB239 P pierre Cardin
  • EMB240 CG – CLUB of GENTS
  • EMB241 S.OLIVER BLACK LABEL
  • EMB242 Węzeł smyczy ROY ROBSON 1
  • EMB243 Węzeł smyczy ROY ROBSON 2
  • EMB244 Stylizowany chaber JOOP!
  • EMB245 TG THOMAS GOODWIN
  • EMB246 D DIGEL
  • EMB247 BB BOSS
  • EMB248 G GNIOUS
  • EMB249 TH Tommy Hilfiger
  • EMB250 G GANT
  • EMB251 L LANCERTO
  • EMB252 ANDREW JAMES NEW YORK
  • EMB253 Flaga stylizowana Wielkiej Brytanii FINSHLEY & HARDING LONDON
  • EMB254 Korona FINSHLEY & HARDING LONDON
  • EMB255 Kwiat czerwony CINQUE
  • EMB256 LC LAVARD SINCE 1975
  • EMB257 Krzyż z wyciętym środkiem STRELLSON
  • EMB258 Klips metalowy ZARA hiszpańskie przedsiębiorstwo
  • EMB259 Znaczek z polimerów syntetycznych orange SCARANO NAPOLI
  • EMB260 Przypinka z materiału o wiązaniach metalicznych U.S. POLO ASSN. TAILORED SINCE 1890
  • EMB261 Kaufland
  • 221-240 Emblematyka
  • 241-260 Emblematyka
  • Katalog emblematyki plonem wysublimowanych kroków utalentowanych
  • Broń biała
  • BRO1 Kordzik wojsk lotnictwa polskiego nr 2628 z roku 1972
  • 1-20 Broń Biała
  • Broń Biała 2
  • Słownik pojęć zasobów leksykalnych stosowanych na całej domenie
  • ABC
  • Aleo
  • Allegro
  • Animizm
  • Apteka
  • Atrakcja
  • Autobus
  • Baha zestawieniem wyrazów z początkowym monogramem B
  • Biblioteka
  • Bończa piętno możnowładcze
  • Caba jak C karteczka wyznaje przeglądową wyliczankę tematów przewodnich
  • Cefeusz
  • Chil aspekt odkrywa myśli zaimplementowane dyktatem C
  • Cudo sukcesywna szczypta zdatnych wysłowień zainicjowanych interpretacją alfabetu C
  • Czarownica czarownik
  • Demo kartka ukazuje objaśnienia motywów naczelnych wszczętych sygnaturą D
  • Drab rubryka opisuje etapowy wykaz jednostek leksykalnych na literę D
  • Eak portalem poziomym wykazującym zgromadzoną nomenklaturę zalążkowaną inicjałem E
  • Fagas meritum cyfrowa kolumna określa zmobilizowany socjolekt zaczęty F
  • Filtr komenda kontekst raportuje zmasowaną terminologię z zaczątkową F
  • Gad klucz deklaracja wskazuje kartotekę zakomunikowań na znak alfabetyczny G
  • Hera materia nakierowanie wskazuje ustanawia ogół słów na wersalik H
  • Horus motto sentencje mądrości porzekadła cytaty słownictwo aktywowane zapisem H
  • Huk grunt sumaryczna litania uzewnętrzniona znakiem pisma H
  • Homo slogan linia wykazuje spójną stylistykę poczętą notą Ha
  • Idea zagadnienie komunikat internetowy wzniecony umownym stemplem składu zecerskiego Ii
  • Instalacja
  • Janina odcisk arystokratyczny
  • Esencja na znak alfabetyczny K
  • Klasa tematyka odłożony zasób leksykalny na eksploatowany znacznik literalny K
  • Kurs kwintesencja ekstrakt przybliża powiązany leksykon z czcionką ka
  • Kompresor kompresory
  • Konstytucja 3 Maja 1791
  • Lotnisko
  • Magia
  • Małopolskie z prawem posiadania w swoim herbie godła Polski
  • Miejsce geometryczne
  • Mieszkanie
  • Mit zasada dziedzina eksponuje spojone zakomunikowanie na symbol literacki M
  • Notariat notariusz
  • Okultyzm
  • Parafia
  • Skrypt uniwersalnych praktycznych przydatnych określników embrionalnych aktywizowanych P
  • Poczta
  • Przedszkole
  • Restauracja
  • Salon
  • Samorządowe wybory
  • Stadion
  • Studio
  • Szkoła
  • Tabu
  • Transport
  • Winda
  • Woal sentencja sedno obdziela wykazem doktryn względem literki W
  • Wojtek Łuka – ślůnski
  • Wspólnota
  • Zwyczajna zapałka rozpalająca ogień podstawowym surowcem w prekursorskich lilipucich sztalugach
  • Zegar słoneczny rubinowy otoczeniem zbioru hitu piękna
  • Żabka karafułka
  • Żwakowska ul
  • Abdaniec Abdank Awdaniec Habdank Hebdank
  • Arpadowie
  • Oleśnicki Czaykowski Krzyżanowski Potworowski Sienieński
  • Architektura Śląska w miniaturze 2

Categories

  • 1 lipca 2015
  • 1 lutego 2014
  • 1 maja 2020
  • 1 marca 2014
  • 1 sierpnia 2016
  • 1 stycznia 1993
  • 1 stycznia 1999
  • 1 września 1939
  • 1 września 2015 do
  • 10 grudnia 2015
  • 10 kwietnia 2010
  • 10 kwietnia 2020
  • 11 grudnia 2015
  • 11 kwietnia 1852
  • 11 kwietnia 2020
  • 11 listopada 1837
  • 12 kwietnia 2020
  • 12 lipca 2013
  • 12 lutego 2018
  • 13 czerwca 2013
  • 13 czerwca 2015
  • 13 kwietnia 2020
  • 14 czerwca 2015
  • 14 grudnia 2015
  • 14 kwietnia 2020
  • 14 lipca 1862
  • 14 lipca 1983
  • 14 listopada 2013
  • 14 marca 1397
  • 14 października 1915
  • 15 kwietnia 2005
  • 15 kwietnia 2016
  • 15 kwietnia 2020
  • 15 lipca 1815
  • 15 sierpnia 1917
  • 15 sierpnia 1945
  • 15 września 2015
  • 16 kwietnia 2003
  • 16 kwietnia 2020
  • 16 lipca 2013
  • 16 lipca 2014
  • 16 października 1941
  • 16 sierpnia 1914
  • 16 września 2015
  • 17 czerwca 1830
  • 17 czerwca 2015
  • 17 czerwca 2016
  • 17 grudnia 2015
  • 17 kwietnia 2013
  • 17 kwietnia 2020
  • 17 lipca 2013
  • 17 lutego 2016
  • 17 maja 2014
  • 17 sierpnia 1920
  • 17 sierpnia 1939
  • 18 czerwca 2015
  • 18 grudnia 1812
  • 18 grudnia 2016
  • 18 grudnia 2017
  • 18 kwietnia 2020
  • 18 lipca 2016
  • 18 listopada 1932
  • 18 maja 2018
  • 18 października 1166
  • 18 sierpnia 1832
  • 18 stycznia 1863
  • 18 stycznia 1883
  • 18 stycznia 2018
  • 18 września 1857
  • 19 kwietnia 2020
  • 19 lipca 2015
  • 19 marca 1238
  • 19 października 1987
  • 1950209
  • 2 czerwca 2015
  • 2 lipca 1800
  • 2 lipca 2004
  • 2 lipca 2015
  • 2 maja 2020
  • 2 sierpnia 1926
  • 2 września 1945
  • 2 września 1948
  • 20 czerwca 1997
  • 20 czerwca 2015
  • 20 grudnia 2015
  • 20 kwietnia 1800
  • 20 kwietnia 1873
  • 20 kwietnia 2016
  • 20 lipca 2001
  • 20 lipca 2015
  • 20 stycznia 2014
  • 21 czerwca 1877
  • 21 kwietnia 2020
  • 21 listopada 1996
  • 21 lutego 2017
  • 21 stycznia 2017
  • 2122439
  • 22 kwietnia 2020
  • 22 listopada 1296
  • 22 lutego 1903
  • 22 października 2013
  • 22 stycznia 1342
  • 22 stycznia 1974
  • 22 stycznia 2014
  • 22 stycznia 2018
  • 22 września 2007
  • 23 kwietnia 1964
  • 23 kwietnia 2016
  • 23 kwietnia 2020
  • 23 lipca 2003
  • 23 stycznia 1963
  • 23 września 2003
  • 24 czerwca 1838
  • 24 grudnia 1800
  • 24 grudnia 1899
  • 24 kwietnia 1908
  • 24 kwietnia 2016
  • 24 lipca 2015
  • 24 listopada 1335
  • 24 listopada 1875
  • 24 listopada 1908
  • 24 maja 2015
  • 24 października 2015
  • 24 sierpnia 2015
  • 24 stycznia 1945
  • 25 kwietnia 2020
  • 25 listopada 2012
  • 25 października 1881
  • 25 października 2015
  • 25 października 2019
  • 25 września 2016
  • 26 czerwca 2015
  • 26 czerwca 2016
  • 26 kwietnia 2020
  • 26 lipca 2014
  • 26 stycznia 1964
  • 27 grudnia 1936
  • 27 kwietnia 1993
  • 27 kwietnia 2016
  • 27 kwietnia 2020
  • 27 lipca 1999
  • 27 lipca 2014
  • 27 lipca 2016
  • 27 listopada 2016
  • 27 maja 1942
  • 27 maja 2004
  • 27 marca 2016
  • 27 października 2016
  • 27 sierpnia 1928
  • 27 stycznia 1945
  • 28 grudnia 1894
  • 28 grudnia 2015
  • 28 kwietnia 1952
  • 28 kwietnia 2020
  • 28 lipca 2014
  • 28 lutego 2014
  • 28 lutego 2016
  • 28 marca 2014
  • 28 października 2003
  • 28 sierpnia 2016
  • 28 stycznia 2003
  • 29 grudnia 2015
  • 29 grudnia 2016
  • 29 kwietnia 1880
  • 29 kwietnia 2020
  • 29 lipca 1890
  • 29 lipca 1942
  • 29 lipca 2005
  • 29 lipca 2015
  • 29 listopada 1806
  • 29 listopada 1830
  • 29 maja 2016
  • 29 maja 2020
  • 29 sierpnia 1997
  • 3 czerwca 2014
  • 3 czerwca 2015
  • 3 grudnia 1800
  • 3 listopada 1954
  • 3 maja 2013
  • 3 maja 2020
  • 3 października 1960
  • 3 sierpnia 2016
  • 30 000 lat p.n.e.
  • 30 czerwca 2013
  • 30 czerwca 2015
  • 30 czerwca 2017
  • 30 grudnia 1879
  • 30 grudnia 1896
  • 30 grudnia 2017
  • 30 kwietnia 2014
  • 30 kwietnia 2020
  • 30 lipca 2014
  • 30 listopada 2017
  • 30 marca 1853
  • 30 października 2016
  • 30 sierpnia 2014
  • 30002374
  • 31 grudnia 1856
  • 31 grudnia 1869
  • 31 grudnia 1929
  • 31 grudnia 2016
  • 31 grudnia 2017
  • 31 lipca 2002
  • 31 lipca 2016
  • 31 maja 2017
  • 31 marca 2014
  • 31 października 2013
  • 31 sierpnia 1920
  • 31 sierpnia 1963
  • 31 sierpnia 2013
  • 31 sierpnia 2014
  • 31 sierpnia 2015
  • 31 stycznia 1888
  • 31 stycznia 2016
  • 4 czerwca 1998
  • 4 czerwca 2014
  • 4 czerwca 2015
  • 4 grudnia 2014
  • 4 kwietnia 1887
  • 4 kwietnia 2004
  • 4 listopada 2015
  • 4 września 2013
  • 40 000 lat p.n.e.
  • 5 czerwca 2015
  • 5 kwietnia 2016
  • 5 lutego 1982
  • 5 lutego 2016
  • 5 maja 2016
  • 5 marca 1907
  • 5 października 2012
  • 5 sierpnia 2015
  • 558024
  • 6 grudnia 1912
  • 6 grudnia 1914
  • 6 grudnia 1997
  • 6 grudnia 2014
  • 6 grudnia 2015
  • 6 grudnia 2016
  • 6 grudnia 2017
  • 6 grudnia 342
  • 6 grudnia 345
  • 6 kwietnia 2016
  • 6 listopada 1875
  • 6 lutego 1918
  • 6 maja 1893
  • 6 maja 2003
  • 6 maja 2018
  • 6 marca 1785
  • 6 października 2012
  • 6 sierpnia 1945
  • 6 sierpnia 2011
  • 6 sierpnia 2014
  • 7 kwietnia 1983
  • 7 kwietnia 2020
  • 7 lipca 2015
  • 7 listopada 1878
  • 7 lutego 1873
  • 7 marca 1987
  • 7 marca 2014
  • 7 sierpnia 2013
  • 7 sierpnia 2015
  • 8 czerwca 1940
  • 8 czerwca 2010
  • 8 czerwca 2015
  • 8 grudnia 1201
  • 8 grudnia 2015
  • 8 kwietnia 1369
  • 8 kwietnia 1940
  • 8 kwietnia 1973
  • 8 kwietnia 2020
  • 8 lipca 1949
  • 8 lipca 2015
  • 8 maja 1945
  • 8 października 2015
  • 825351
  • 9 czerwca 1855
  • 9 czerwca 2013
  • 9 czerwca 2014
  • 9 czerwca 2015
  • 9 grudnia 1309
  • 9 kwietnia 2020
  • 9 lipca 1823
  • 9 maja 1972
  • 9 maja 2014
  • 9 sierpnia 1945
  • Akcje charytatywne
  • Aktualne wydarzenia
  • Aqr
  • aquarius
  • Arcymistrz
  • Ari
  • aries
  • Artysta aglomeracji bielskiej miasteczka Czechowice-Dziedzice
  • Artysta miasta na prawach powiatu Tychy
  • Artysta obszaru kulturowego Sieraków położonego nad Wartą
  • Artysta siedziby powiatu bialskiego i gminy Biała Podlaska
  • Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
  • Artysta stolicy Polski i miasta stołecznego Warszawa
  • Artysta zespołu miejskiego Gdańsk
  • Astronomiczna symbolika
  • Audiencje europejskiej placówki muzealnej
  • Autoryzacja wobec stempelka R
  • Baran
  • Bez dwóch zdań insygnia Dębno
  • Bez wątpienia barwa Prus 1
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Bliźnięta
  • być w
  • cancer
  • Cap
  • capricorn
  • Ceres
  • Cnc
  • Cyrograf z winietą D
  • Czołowy przedstawiciel
  • Dane teleadresowe
  • Dewiza na inicjał N
  • Dewiza wobec parafki I
  • Dialekt na autograf W
  • Domena Dębno
  • Dyscyplina Prus 3
  • Dział Broni Białej
  • Dział Falerystyki Weksylologii Heraldyki Symboliki Emblematyki
  • Dział Malarstwa Rysunku Grafiki
  • Dział Rzeźby Ceramiki
  • Działalność artystyczna Europy
  • Dziedzina Awdaniec
  • E
  • Epizod w poniedziałek
  • Fakcik w środę
  • Faktura ALDI Sp.z o.o.
  • Faktura Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o.
  • Faktura VAT Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp.k.
  • Faktura VAT Lidl Sklepy Spożywcze
  • Fraza na alert E
  • Fundusz sekurytyzacyjny
  • Gama Prawdzic
  • Gem
  • gemini
  • Gnomon
  • Gwarancja w kierunku czcionki T
  • Gwiazda Polarna
  • Heraldyka miejska
  • Herby szlacheckie polskie
  • Historia w piątek
  • Ilustracja tuszem
  • Instytucja dominująca w państwie członkowskim
  • IV tysiąclecie p.n.e. rok 4000 p.n.e.
  • IV w. p.n.e.
  • IX wiek
  • J
  • Język opisu strony
  • Jowisz
  • Kartoteka województw w Polsce
  • Kolumna główna
  • Komisja Nadzoru Finansowego
  • Kordzik oficerski wojsk lotniczych
  • Koziorożec
  • Księga akonto J
  • Księżyc
  • Kwestia na ornament S
  • Leo
  • Lew
  • Lib
  • libra
  • Losy w niedzielę
  • Ma
  • Mars
  • Materia we wtorek
  • MCCC rok 1300
  • MCCCIX rok 1309
  • MCCCLI rok 1351
  • MCCCLIII rok 1353
  • MCCCLX rok 1360
  • MCCCLXIII rok 1363
  • MCCCLXIX rok 1369
  • MCCCLXV rok 1365
  • MCCCLXVI rok 1366
  • MCCCLXX rok 1370
  • MCCCLXXVIII rok 1378
  • MCCCLXXXI rok 1381
  • MCCCXCI rok 1391
  • MCCCXCII rok 1392
  • MCCCXCIII rok 1393
  • MCCCXCIV rok 1394
  • MCCCXIV rok 1314
  • MCCCXLII rok 1342
  • MCCCXLIX rok 1349
  • MCCCXVIII rok 1318
  • MCCI rok 1201
  • MCCL rok 1250
  • MCCLVIII rok 1258
  • MCCLXXXIV rok 1284
  • MCCXCI rok 1291
  • MCCXCVI rok 1296
  • MCCXLIV rok 1244
  • MCCXXII rok 1222
  • MCCXXXII rok 1232
  • MCCXXXIV rok 1234
  • MCD rok 1400
  • MCLXIII rok 1163
  • MCLXVI rok 1166
  • MCLXX rok 1170
  • MCMLI rok 1951
  • MCMLIV rok 1954
  • MCMLV rok 1955
  • MCMLVIII rok 1958
  • MCMLXII rok 1962
  • MCMLXIX rok 1969
  • MCMLXV rok 1965
  • MCMLXVI rok 1966
  • MCMLXVII rok 1967
  • MCMLXVIII rok 1968
  • MCMLXXI rok 1971
  • MCMLXXII rok 1972
  • MCMLXXIV rok 1974
  • MCMLXXIX rok 1979
  • MCMLXXV rok 1975
  • MCMLXXVI rok 1976
  • MCMLXXVIII rok 1978
  • MCMLXXX rok 1980
  • MCMLXXXI rok 1981
  • MCMLXXXII rok 1982
  • MCMLXXXIII rok 1983
  • MCMLXXXIX rok 1989
  • MCMVII rok 1907
  • MCMXCI rok 1991
  • MCMXCIII rok 1993
  • MCMXCIV rok 1994
  • MCMXCIX rok 1999
  • MCMXCVI rok 1996
  • MCMXCVIII rok 1998
  • MCMXIX rok 1919
  • MCMXLIV rok 1944
  • MCMXLIX rok 1949
  • MCMXLV rok 1945
  • MCMXLVII rok 1947
  • MCMXX rok 1920
  • MCMXXI rok 1921
  • MCMXXXIX rok 1939
  • MCXLIX rok 1149
  • MCXLVI rok 1146
  • MCXXXII rok 1132
  • MCXXXVIII rok 1138
  • MDCCC rok 1800
  • MDCCCLVII rok 1857
  • MDCCCLXIV rok 1864
  • MDCCCLXXVII rok 1877
  • MDCCCX rok 1810
  • MDCCCXCIX rok 1899
  • MDCCCXI rok 1811
  • MDCCCXII rok 1812
  • MDCCCXIV rok 1814
  • MDCCCXIX rok 1819
  • MDCCCXL rok 1840
  • MDCCCXLIV rok 1844
  • MDCCCXVI rok 1816
  • MDCCCXVII rok 1817
  • MDCCCXVIII rok 1818
  • MDCCCXX rok 1820
  • MDCCCXXI rok 1821
  • MDCCCXXIII rok 1823
  • MDCCCXXIX rok 1829
  • MDCCCXXX rok 1830
  • MDCCCXXXI rok 1831
  • MDCCCXXXIII rok 1833
  • MDCCCXXXV rok 1835
  • MDCCCXXXVIII rok 1838
  • MDCCLXXXV rok 1785
  • MDCCXCII rok 1792
  • MDCCXCIII rok 1793
  • MDCCXCIV rok 1794
  • MDCX rok 1610
  • MDCXCV rok 1695
  • MDXXXIII rok 1533
  • Me
  • Medal falerystyki
  • Media o muzeum
  • Merkury
  • Międzynarodowy Dzień Dziecka
  • Miejsca publiczne
  • Mistrz nad mistrze
  • MM rok 2000
  • MMI rok 2001
  • MMIII rok 2003
  • MMIV rok 2004
  • MMIX rok 2009
  • MMV rok 2005
  • MMVI
  • MMVI rok 2006
  • MMVII rok 2007
  • MMVIII rok 2008
  • MMX rok 2010
  • MMXI rok 2011
  • MMXII rok 2012
  • MMXIII rok 2013
  • MMXIV rok 2014
  • MMXIX rok 2019
  • MMXV rok 2015
  • MMXVI rok 2016
  • MMXVII rok 2017
  • MMXVIII rok 2018
  • MMXX rok 2020
  • Monarcha
  • Motto na literę C
  • N
  • Najnowsze informacje
  • narada gości
  • Naturalne kamienie szlachetne
  • Neptun
  • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy
  • Niwa Rawicz
  • Nowość metod zwiedzania wystawy stałej
  • Obrazy nowoczesne
  • Obszar Sas
  • Od A do Z
  • Ogólnopolski związek zawodowy
  • Opcja Półkozic
  • Orbita Topór
  • Osnowa na monogram B
  • Pająki i inne owady
  • Paleta Prus 2
  • Panna
  • Państwo w Europie
  • Panujący
  • Patronat trudnej pracy
  • Persona
  • pisces
  • Pisownia skrótów i skrótowców
  • Plan miasta Tychy
  • Plebiscyt branżowy
  • Pluton
  • Poczet Czternastu Świętych Wspomożycieli
  • Podmiot dominujący w holdingu finansowym
  • Północ kierunek północny
  • Półszlachetne minerały
  • Południe bieg południowy
  • Prace grafika
  • Prace malarza
  • Prace płatnerza
  • Prace rysownika
  • Prace rzeźbiarza
  • Problematyka Bogoria
  • Profesja Pomian
  • Promesa na rzecz iluminacji O
  • Przejaw awansem symptomu literackiego A
  • Przeżycie w sobotę
  • Przyroda Górnego Śląska
  • Psc
  • Punkt niebieski
  • Rak
  • Ramy Starykoń
  • Resort Ciołek
  • Róża wiatrów
  • Ryby
  • Rycerz autorytet cnót rycerskich
  • Rzecz własna to wieża
  • S
  • sagittarius
  • Saturn
  • Sco
  • scorpius
  • Sfera Dołęga
  • Sgr
  • Skoczek spadochronowy
  • Skorpion
  • Socjolekt na miniaturę H
  • Środowisko zewnętrzne
  • Stanowisko Poraj
  • Stowarzyszenie lub organizacja
  • Strefa Dołęga
  • Strefa Wedel
  • Strony świata
  • Struktura organizacyjna muzeum
  • Strzelec
  • Stylistyka na potrzeby kroju pisma L
  • Suweren
  • Święty Mikołaj
  • Symbol wszechpotęgi
  • Sztuka Azji Południowej
  • Sztuka polska
  • Sztuka szwedzka
  • Sztuka ukraińska
  • Sztuka województwa lubelskiego
  • Sztuka województwa mazowieckiego
  • Sztuka województwa pomorskiego
  • Sztuka województwa śląskiego
  • Sztuka województwa wielkopolskiego
  • Sztuka związana z Kościołem katolickim
  • Sztuka związana z Kościołem prawosławnym
  • Sława
  • Słońce
  • Słownik encyklopedyczny
  • Tablica wypowiedzi z literką startową P
  • Tarcza zegara słonecznego
  • Tau
  • taurus
  • Temat Lis
  • Towarzystwo funduszy inwestycyjnych
  • Treść kluczowa
  • U
  • Udział w konkursach
  • Umowa o subpartycypację
  • Uncategorized
  • Unijna instytucja dominująca
  • Unijny podmiot dominujący w holdingu finansowym
  • Uwaga ku sygnaturce M
  • Uzyskane nagrody i wyróżnienia
  • V
  • Vir
  • virgo
  • W gruncie rzeczy identyfikator Ciołek
  • W sposób niewątpliwy zasada postępowania Poraj
  • Wachlarz Prus 1
  • Waga
  • Wenus
  • Wodnik
  • Wschód kurs wschodni
  • X wiek
  • XIII wiek
  • XIV wiek
  • XIX wiek
  • XV wiek
  • XVI wiek
  • XVII wiek
  • XVIII wiek
  • XX wiek
  • XXXI wiek p.n.e. rok 3250 p.n.e.
  • Z całą pewnością godło Bogoria
  • Zachód szlak zachodni
  • Zakomunikowanie w relacji do motywu U
  • Zakres Leliwa
  • Zapraszamy turystów z terenów
  • Zbiory obiektów muzealnych
  • Zdarzenie w czwartek
  • Zgłoszenie do Rejestru Zbiorów Danych Osobowych GIODO lub UODO
  • Zielone Tychy Kultura
  • Zobowiązanie w związku z odsyłaczem G
  • Zwerbalizowanie z winietką F
  • Zwiastun w odniesieniu do minipodpisu Z
  • Zwiedzanie domu muz
  • Życiorys człowieka

Archives

  • czerwiec 2019
  • grudzień 2015

Links

Kategorie

  • 1 lipca 2015
  • 1 lutego 2014
  • 1 maja 2020
  • 1 marca 2014
  • 1 sierpnia 2016
  • 1 stycznia 1993
  • 1 stycznia 1999
  • 1 września 1939
  • 1 września 2015 do
  • 10 grudnia 2015
  • 10 kwietnia 2010
  • 10 kwietnia 2020
  • 11 grudnia 2015
  • 11 kwietnia 1852
  • 11 kwietnia 2020
  • 11 listopada 1837
  • 12 kwietnia 2020
  • 12 lipca 2013
  • 12 lutego 2018
  • 13 czerwca 2013
  • 13 czerwca 2015
  • 13 kwietnia 2020
  • 14 czerwca 2015
  • 14 grudnia 2015
  • 14 kwietnia 2020
  • 14 lipca 1862
  • 14 lipca 1983
  • 14 listopada 2013
  • 14 marca 1397
  • 14 października 1915
  • 15 kwietnia 2005
  • 15 kwietnia 2016
  • 15 kwietnia 2020
  • 15 lipca 1815
  • 15 sierpnia 1917
  • 15 sierpnia 1945
  • 15 września 2015
  • 16 kwietnia 2003
  • 16 kwietnia 2020
  • 16 lipca 2013
  • 16 lipca 2014
  • 16 października 1941
  • 16 sierpnia 1914
  • 16 września 2015
  • 17 czerwca 1830
  • 17 czerwca 2015
  • 17 czerwca 2016
  • 17 grudnia 2015
  • 17 kwietnia 2013
  • 17 kwietnia 2020
  • 17 lipca 2013
  • 17 lutego 2016
  • 17 maja 2014
  • 17 sierpnia 1920
  • 17 sierpnia 1939
  • 18 czerwca 2015
  • 18 grudnia 1812
  • 18 grudnia 2016
  • 18 grudnia 2017
  • 18 kwietnia 2020
  • 18 lipca 2016
  • 18 listopada 1932
  • 18 maja 2018
  • 18 października 1166
  • 18 sierpnia 1832
  • 18 stycznia 1863
  • 18 stycznia 1883
  • 18 stycznia 2018
  • 18 września 1857
  • 19 kwietnia 2020
  • 19 lipca 2015
  • 19 marca 1238
  • 19 października 1987
  • 1950209
  • 2 czerwca 2015
  • 2 lipca 1800
  • 2 lipca 2004
  • 2 lipca 2015
  • 2 maja 2020
  • 2 sierpnia 1926
  • 2 września 1945
  • 2 września 1948
  • 20 czerwca 1997
  • 20 czerwca 2015
  • 20 grudnia 2015
  • 20 kwietnia 1800
  • 20 kwietnia 1873
  • 20 kwietnia 2016
  • 20 lipca 2001
  • 20 lipca 2015
  • 20 stycznia 2014
  • 21 czerwca 1877
  • 21 kwietnia 2020
  • 21 listopada 1996
  • 21 lutego 2017
  • 21 stycznia 2017
  • 2122439
  • 22 kwietnia 2020
  • 22 listopada 1296
  • 22 lutego 1903
  • 22 października 2013
  • 22 stycznia 1342
  • 22 stycznia 1974
  • 22 stycznia 2014
  • 22 stycznia 2018
  • 22 września 2007
  • 23 kwietnia 1964
  • 23 kwietnia 2016
  • 23 kwietnia 2020
  • 23 lipca 2003
  • 23 stycznia 1963
  • 23 września 2003
  • 24 czerwca 1838
  • 24 grudnia 1800
  • 24 grudnia 1899
  • 24 kwietnia 1908
  • 24 kwietnia 2016
  • 24 lipca 2015
  • 24 listopada 1335
  • 24 listopada 1875
  • 24 listopada 1908
  • 24 maja 2015
  • 24 października 2015
  • 24 sierpnia 2015
  • 24 stycznia 1945
  • 25 kwietnia 2020
  • 25 listopada 2012
  • 25 października 1881
  • 25 października 2015
  • 25 października 2019
  • 25 września 2016
  • 26 czerwca 2015
  • 26 czerwca 2016
  • 26 kwietnia 2020
  • 26 lipca 2014
  • 26 stycznia 1964
  • 27 grudnia 1936
  • 27 kwietnia 1993
  • 27 kwietnia 2016
  • 27 kwietnia 2020
  • 27 lipca 1999
  • 27 lipca 2014
  • 27 lipca 2016
  • 27 listopada 2016
  • 27 maja 1942
  • 27 maja 2004
  • 27 marca 2016
  • 27 października 2016
  • 27 sierpnia 1928
  • 27 stycznia 1945
  • 28 grudnia 1894
  • 28 grudnia 2015
  • 28 kwietnia 1952
  • 28 kwietnia 2020
  • 28 lipca 2014
  • 28 lutego 2014
  • 28 lutego 2016
  • 28 marca 2014
  • 28 października 2003
  • 28 sierpnia 2016
  • 28 stycznia 2003
  • 29 grudnia 2015
  • 29 grudnia 2016
  • 29 kwietnia 1880
  • 29 kwietnia 2020
  • 29 lipca 1890
  • 29 lipca 1942
  • 29 lipca 2005
  • 29 lipca 2015
  • 29 listopada 1806
  • 29 listopada 1830
  • 29 maja 2016
  • 29 maja 2020
  • 29 sierpnia 1997
  • 3 czerwca 2014
  • 3 czerwca 2015
  • 3 grudnia 1800
  • 3 listopada 1954
  • 3 maja 2013
  • 3 maja 2020
  • 3 października 1960
  • 3 sierpnia 2016
  • 30 000 lat p.n.e.
  • 30 czerwca 2013
  • 30 czerwca 2015
  • 30 czerwca 2017
  • 30 grudnia 1879
  • 30 grudnia 1896
  • 30 grudnia 2017
  • 30 kwietnia 2014
  • 30 kwietnia 2020
  • 30 lipca 2014
  • 30 listopada 2017
  • 30 marca 1853
  • 30 października 2016
  • 30 sierpnia 2014
  • 30002374
  • 31 grudnia 1856
  • 31 grudnia 1869
  • 31 grudnia 1929
  • 31 grudnia 2016
  • 31 grudnia 2017
  • 31 lipca 2002
  • 31 lipca 2016
  • 31 maja 2017
  • 31 marca 2014
  • 31 października 2013
  • 31 sierpnia 1920
  • 31 sierpnia 1963
  • 31 sierpnia 2013
  • 31 sierpnia 2014
  • 31 sierpnia 2015
  • 31 stycznia 1888
  • 31 stycznia 2016
  • 4 czerwca 1998
  • 4 czerwca 2014
  • 4 czerwca 2015
  • 4 grudnia 2014
  • 4 kwietnia 1887
  • 4 kwietnia 2004
  • 4 listopada 2015
  • 4 września 2013
  • 40 000 lat p.n.e.
  • 5 czerwca 2015
  • 5 kwietnia 2016
  • 5 lutego 1982
  • 5 lutego 2016
  • 5 maja 2016
  • 5 marca 1907
  • 5 października 2012
  • 5 sierpnia 2015
  • 558024
  • 6 grudnia 1912
  • 6 grudnia 1914
  • 6 grudnia 1997
  • 6 grudnia 2014
  • 6 grudnia 2015
  • 6 grudnia 2016
  • 6 grudnia 2017
  • 6 grudnia 342
  • 6 grudnia 345
  • 6 kwietnia 2016
  • 6 listopada 1875
  • 6 lutego 1918
  • 6 maja 1893
  • 6 maja 2003
  • 6 maja 2018
  • 6 marca 1785
  • 6 października 2012
  • 6 sierpnia 1945
  • 6 sierpnia 2011
  • 6 sierpnia 2014
  • 7 kwietnia 1983
  • 7 kwietnia 2020
  • 7 lipca 2015
  • 7 listopada 1878
  • 7 lutego 1873
  • 7 marca 1987
  • 7 marca 2014
  • 7 sierpnia 2013
  • 7 sierpnia 2015
  • 8 czerwca 1940
  • 8 czerwca 2010
  • 8 czerwca 2015
  • 8 grudnia 1201
  • 8 grudnia 2015
  • 8 kwietnia 1369
  • 8 kwietnia 1940
  • 8 kwietnia 1973
  • 8 kwietnia 2020
  • 8 lipca 1949
  • 8 lipca 2015
  • 8 maja 1945
  • 8 października 2015
  • 825351
  • 9 czerwca 1855
  • 9 czerwca 2013
  • 9 czerwca 2014
  • 9 czerwca 2015
  • 9 grudnia 1309
  • 9 kwietnia 2020
  • 9 lipca 1823
  • 9 maja 1972
  • 9 maja 2014
  • 9 sierpnia 1945
  • Akcje charytatywne
  • Aktualne wydarzenia
  • Aqr
  • aquarius
  • Arcymistrz
  • Ari
  • aries
  • Artysta aglomeracji bielskiej miasteczka Czechowice-Dziedzice
  • Artysta miasta na prawach powiatu Tychy
  • Artysta obszaru kulturowego Sieraków położonego nad Wartą
  • Artysta siedziby powiatu bialskiego i gminy Biała Podlaska
  • Artysta siedziby władz gminy miejsko-wiejskiej Łęczna
  • Artysta stolicy Polski i miasta stołecznego Warszawa
  • Artysta zespołu miejskiego Gdańsk
  • Astronomiczna symbolika
  • Audiencje europejskiej placówki muzealnej
  • Autoryzacja wobec stempelka R
  • Baran
  • Bez dwóch zdań insygnia Dębno
  • Bez wątpienia barwa Prus 1
  • Biuletyn Informacji Publicznej
  • Bliźnięta
  • być w
  • cancer
  • Cap
  • capricorn
  • Ceres
  • Cnc
  • Cyrograf z winietą D
  • Czołowy przedstawiciel
  • Dane teleadresowe
  • Dewiza na inicjał N
  • Dewiza wobec parafki I
  • Dialekt na autograf W
  • Domena Dębno
  • Dyscyplina Prus 3
  • Dział Broni Białej
  • Dział Falerystyki Weksylologii Heraldyki Symboliki Emblematyki
  • Dział Malarstwa Rysunku Grafiki
  • Dział Rzeźby Ceramiki
  • Działalność artystyczna Europy
  • Dziedzina Awdaniec
  • E
  • Epizod w poniedziałek
  • Fakcik w środę
  • Faktura ALDI Sp.z o.o.
  • Faktura Superhobby Market Budowlany Sp. z o.o.
  • Faktura VAT Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp.k.
  • Faktura VAT Lidl Sklepy Spożywcze
  • Fraza na alert E
  • Fundusz sekurytyzacyjny
  • Gama Prawdzic
  • Gem
  • gemini
  • Gnomon
  • Gwarancja w kierunku czcionki T
  • Gwiazda Polarna
  • Heraldyka miejska
  • Herby szlacheckie polskie
  • Historia w piątek
  • Ilustracja tuszem
  • Instytucja dominująca w państwie członkowskim
  • IV tysiąclecie p.n.e. rok 4000 p.n.e.
  • IV w. p.n.e.
  • IX wiek
  • J
  • Język opisu strony
  • Jowisz
  • Kartoteka województw w Polsce
  • Kolumna główna
  • Komisja Nadzoru Finansowego
  • Kordzik oficerski wojsk lotniczych
  • Koziorożec
  • Księga akonto J
  • Księżyc
  • Kwestia na ornament S
  • Leo
  • Lew
  • Lib
  • libra
  • Losy w niedzielę
  • Ma
  • Mars
  • Materia we wtorek
  • MCCC rok 1300
  • MCCCIX rok 1309
  • MCCCLI rok 1351
  • MCCCLIII rok 1353
  • MCCCLX rok 1360
  • MCCCLXIII rok 1363
  • MCCCLXIX rok 1369
  • MCCCLXV rok 1365
  • MCCCLXVI rok 1366
  • MCCCLXX rok 1370
  • MCCCLXXVIII rok 1378
  • MCCCLXXXI rok 1381
  • MCCCXCI rok 1391
  • MCCCXCII rok 1392
  • MCCCXCIII rok 1393
  • MCCCXCIV rok 1394
  • MCCCXIV rok 1314
  • MCCCXLII rok 1342
  • MCCCXLIX rok 1349
  • MCCCXVIII rok 1318
  • MCCI rok 1201
  • MCCL rok 1250
  • MCCLVIII rok 1258
  • MCCLXXXIV rok 1284
  • MCCXCI rok 1291
  • MCCXCVI rok 1296
  • MCCXLIV rok 1244
  • MCCXXII rok 1222
  • MCCXXXII rok 1232
  • MCCXXXIV rok 1234
  • MCD rok 1400
  • MCLXIII rok 1163
  • MCLXVI rok 1166
  • MCLXX rok 1170
  • MCMLI rok 1951
  • MCMLIV rok 1954
  • MCMLV rok 1955
  • MCMLVIII rok 1958
  • MCMLXII rok 1962
  • MCMLXIX rok 1969
  • MCMLXV rok 1965
  • MCMLXVI rok 1966
  • MCMLXVII rok 1967
  • MCMLXVIII rok 1968
  • MCMLXXI rok 1971
  • MCMLXXII rok 1972
  • MCMLXXIV rok 1974
  • MCMLXXIX rok 1979
  • MCMLXXV rok 1975
  • MCMLXXVI rok 1976
  • MCMLXXVIII rok 1978
  • MCMLXXX rok 1980
  • MCMLXXXI rok 1981
  • MCMLXXXII rok 1982
  • MCMLXXXIII rok 1983
  • MCMLXXXIX rok 1989
  • MCMVII rok 1907
  • MCMXCI rok 1991
  • MCMXCIII rok 1993
  • MCMXCIV rok 1994
  • MCMXCIX rok 1999
  • MCMXCVI rok 1996
  • MCMXCVIII rok 1998
  • MCMXIX rok 1919
  • MCMXLIV rok 1944
  • MCMXLIX rok 1949
  • MCMXLV rok 1945
  • MCMXLVII rok 1947
  • MCMXX rok 1920
  • MCMXXI rok 1921
  • MCMXXXIX rok 1939
  • MCXLIX rok 1149
  • MCXLVI rok 1146
  • MCXXXII rok 1132
  • MCXXXVIII rok 1138
  • MDCCC rok 1800
  • MDCCCLVII rok 1857
  • MDCCCLXIV rok 1864
  • MDCCCLXXVII rok 1877
  • MDCCCX rok 1810
  • MDCCCXCIX rok 1899
  • MDCCCXI rok 1811
  • MDCCCXII rok 1812
  • MDCCCXIV rok 1814
  • MDCCCXIX rok 1819
  • MDCCCXL rok 1840
  • MDCCCXLIV rok 1844
  • MDCCCXVI rok 1816
  • MDCCCXVII rok 1817
  • MDCCCXVIII rok 1818
  • MDCCCXX rok 1820
  • MDCCCXXI rok 1821
  • MDCCCXXIII rok 1823
  • MDCCCXXIX rok 1829
  • MDCCCXXX rok 1830
  • MDCCCXXXI rok 1831
  • MDCCCXXXIII rok 1833
  • MDCCCXXXV rok 1835
  • MDCCCXXXVIII rok 1838
  • MDCCLXXXV rok 1785
  • MDCCXCII rok 1792
  • MDCCXCIII rok 1793
  • MDCCXCIV rok 1794
  • MDCX rok 1610
  • MDCXCV rok 1695
  • MDXXXIII rok 1533
  • Me
  • Medal falerystyki
  • Media o muzeum
  • Merkury
  • Międzynarodowy Dzień Dziecka
  • Miejsca publiczne
  • Mistrz nad mistrze
  • MM rok 2000
  • MMI rok 2001
  • MMIII rok 2003
  • MMIV rok 2004
  • MMIX rok 2009
  • MMV rok 2005
  • MMVI
  • MMVI rok 2006
  • MMVII rok 2007
  • MMVIII rok 2008
  • MMX rok 2010
  • MMXI rok 2011
  • MMXII rok 2012
  • MMXIII rok 2013
  • MMXIV rok 2014
  • MMXIX rok 2019
  • MMXV rok 2015
  • MMXVI rok 2016
  • MMXVII rok 2017
  • MMXVIII rok 2018
  • MMXX rok 2020
  • Monarcha
  • Motto na literę C
  • N
  • Najnowsze informacje
  • narada gości
  • Naturalne kamienie szlachetne
  • Neptun
  • Niezależny Samorządny Związek Zawodowy
  • Niwa Rawicz
  • Nowość metod zwiedzania wystawy stałej
  • Obrazy nowoczesne
  • Obszar Sas
  • Od A do Z
  • Ogólnopolski związek zawodowy
  • Opcja Półkozic
  • Orbita Topór
  • Osnowa na monogram B
  • Pająki i inne owady
  • Paleta Prus 2
  • Panna
  • Państwo w Europie
  • Panujący
  • Patronat trudnej pracy
  • Persona
  • pisces
  • Pisownia skrótów i skrótowców
  • Plan miasta Tychy
  • Plebiscyt branżowy
  • Pluton
  • Poczet Czternastu Świętych Wspomożycieli
  • Podmiot dominujący w holdingu finansowym
  • Północ kierunek północny
  • Półszlachetne minerały
  • Południe bieg południowy
  • Prace grafika
  • Prace malarza
  • Prace płatnerza
  • Prace rysownika
  • Prace rzeźbiarza
  • Problematyka Bogoria
  • Profesja Pomian
  • Promesa na rzecz iluminacji O
  • Przejaw awansem symptomu literackiego A
  • Przeżycie w sobotę
  • Przyroda Górnego Śląska
  • Psc
  • Punkt niebieski
  • Rak
  • Ramy Starykoń
  • Resort Ciołek
  • Róża wiatrów
  • Ryby
  • Rycerz autorytet cnót rycerskich
  • Rzecz własna to wieża
  • S
  • sagittarius
  • Saturn
  • Sco
  • scorpius
  • Sfera Dołęga
  • Sgr
  • Skoczek spadochronowy
  • Skorpion
  • Socjolekt na miniaturę H
  • Środowisko zewnętrzne
  • Stanowisko Poraj
  • Stowarzyszenie lub organizacja
  • Strefa Dołęga
  • Strefa Wedel
  • Strony świata
  • Struktura organizacyjna muzeum
  • Strzelec
  • Stylistyka na potrzeby kroju pisma L
  • Suweren
  • Święty Mikołaj
  • Symbol wszechpotęgi
  • Sztuka Azji Południowej
  • Sztuka polska
  • Sztuka szwedzka
  • Sztuka ukraińska
  • Sztuka województwa lubelskiego
  • Sztuka województwa mazowieckiego
  • Sztuka województwa pomorskiego
  • Sztuka województwa śląskiego
  • Sztuka województwa wielkopolskiego
  • Sztuka związana z Kościołem katolickim
  • Sztuka związana z Kościołem prawosławnym
  • Sława
  • Słońce
  • Słownik encyklopedyczny
  • Tablica wypowiedzi z literką startową P
  • Tarcza zegara słonecznego
  • Tau
  • taurus
  • Temat Lis
  • Towarzystwo funduszy inwestycyjnych
  • Treść kluczowa
  • U
  • Udział w konkursach
  • Umowa o subpartycypację
  • Uncategorized
  • Unijna instytucja dominująca
  • Unijny podmiot dominujący w holdingu finansowym
  • Uwaga ku sygnaturce M
  • Uzyskane nagrody i wyróżnienia
  • V
  • Vir
  • virgo
  • W gruncie rzeczy identyfikator Ciołek
  • W sposób niewątpliwy zasada postępowania Poraj
  • Wachlarz Prus 1
  • Waga
  • Wenus
  • Wodnik
  • Wschód kurs wschodni
  • X wiek
  • XIII wiek
  • XIV wiek
  • XIX wiek
  • XV wiek
  • XVI wiek
  • XVII wiek
  • XVIII wiek
  • XX wiek
  • XXXI wiek p.n.e. rok 3250 p.n.e.
  • Z całą pewnością godło Bogoria
  • Zachód szlak zachodni
  • Zakomunikowanie w relacji do motywu U
  • Zakres Leliwa
  • Zapraszamy turystów z terenów
  • Zbiory obiektów muzealnych
  • Zdarzenie w czwartek
  • Zgłoszenie do Rejestru Zbiorów Danych Osobowych GIODO lub UODO
  • Zielone Tychy Kultura
  • Zobowiązanie w związku z odsyłaczem G
  • Zwerbalizowanie z winietką F
  • Zwiastun w odniesieniu do minipodpisu Z
  • Zwiedzanie domu muz
  • Życiorys człowieka

Tagi

Animatorów im. Artura Malawskiego im. Erica Mendelsohna im. Franciszka Liszta im. Grażyny Bacewicz im. Jana Matejki im. Karola Kurpińskiego im. Oskara Kolberga im. Piotra Potworowskiego im. Tadeusza Brzozowskiego im. w Bielsku-Białej im. Władysława Hasiora Liceum Ludomira Różyckiego Muzeum Muzycznych obóz Państwowe Plastycznych Policealne rowerowym studia studium Sztuk w Białymstoku w Bielsku-Białej w Bochni w Bydgoszczy w Garwolinie w Gdańsku- Wrzeszczu w Gorzowie Wielkopolskim w Kielcach w Koszalinie w Kościelcu w Krakowie w Krośnie w Międzyrzecu Podlaskim w Nowym Wiśniczu w Pile w Poznaniu w Przemyślu w Szczecinie w Szczecinku w Wałbrzychu w Żorach

Search

Ostatnie wpisy

  • Deklaracja Dostępności
  • BIP1
  • Klauzula informacyjna RODO
  • Polityka prywatności
  • Strona główna

Najnowsze komentarze

  • Bronisława Orlińska - Strona główna
  • Jerzy Rola - Strona główna
  • Jerzy Rola - Strona główna
  • Jolanta Najber - Strona główna
  • Jolanta Najber - Strona główna

Archiwa

  • czerwiec 2019
  • grudzień 2015

Meta

  • Zaloguj się
  • Kanał wpisów
  • Kanał komentarzy
  • WordPress.org

Ogłoszenie

No announcement available or all announcement expired.

Live Clock Date

Info

All Content Copyright © Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach. 2025

Powered by WordPress | Theme by Web Design UK

Content | Menu | Access panel
Accessibility
cancel accessibility
Provided by: sogo logo