RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem
RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem to kompozycja rysownika i malarza, zaliczana do jednych z wielu interesujących i w najwyższym stopniu zachwycających opisywanego zbioru.
Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w radosnym nastroju i wielką przyjemnością oraz gigantyczną satysfakcją przybliża Państwu filigranowy rysuneczek. Przytoczone cudeńko jest unikatem stabilnej prezentacji Działu Malarstwa Rysunku Grafiki. Oprócz tego arcydzieło mieści się na zdigitalizowanej platformie szczebla internetowego Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach w Dziale Malarstwa Rysunku Grafiki.
Data publikacji stronicy internetowej: 2020-11-09.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-05-07.
Status pod względem zgodności z ustawą
Sytuacja w odniesieniu do harmonii z ustawą: Ten właśnie blankiet sieciowy z deklarowaną ruchomością muzealną jest częściowo zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Definiowany punkt widzenia geniusza jest niezrównanym owocem jego kreatywności i wyrokuje o fenomenie miejsca manifestującego całokształt kultury ogólnej. Koronkowa robota jest akademicko zainstalowana na trójnogu (sztaluga) przygotowanym ze standardowych zapałek aranżowanych przez uniwersalną industrializację zapałczaną. Przybliżona cecha charakterystyczna koncepcyjności mieści się pod spodem:
Rośliny sadownicze – realizator Robert Marek Znajomski
- opis i fotografię rysunku zmaterializował Henryk Jan Dominiak, 2021-01-27: do umieszczenia.
- sygnatura: RYS104.
- nazwa rysunku: „Rośliny sadownicze”.
- odnośnik do strony elektronicznej artysty: Robert Marek Znajomski.
- rozmiar dzieła: 1,51 x 2,48 cm / 3,7448 cm².
- technologia dzieła: tusz, papier – miniatura.
- termin utworzenia: 2012-??-??.
- termin trwałego ofiarowania do Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach: 2012-??-??.
- osoba ofiarowująca: Robert Marek Znajomski.
- autor o rysunku: brak informacji. Łęczna, godzina ??:?? SMS: 2013-??-??.
- regularne miejsce prezentacji: Szklana piramida, 2014-??-??, gablota 2020-05-03.
- wystawienie na pokaz w przestrzeni miejskiej: „Park Sztuki działania artystyczne” – Biała Podlaska (sobota, niedziela) od 2015-06-13 do 2015-06-14, „Sala Baletowa” – Miejskie Centrum Kultury w Tychach 2015-07-01, Dzień Wojska Polskiego – wyeksponowanie na Placu pod Żyrafą w Tychach (środa) 2015-08-05.
- strona informatyczna o Robercie Marku Znajomskim: malarstwo (tempera, olej, akryl), rysunek (piórko, tusz), grafika (monotypia) oraz fotografia, biografia.
- centrum pracowni artysty: Łęczna – miasto w centrum województwa lubelskiego.
- terytorium stałego pobytu artysty: Łęczna, Lublin, Polska (Poland).
- genealogia narodowa: dwuliterowy kod państwa (pochodzenie artysty): alfa-2 PL.
- jednorazowy znak zodiaku: „Koziorożec”.
- Edukacja: Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
- Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyki, Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali, IUOMA.
- [ alternatywne wzmianki ].
Inne prace Roberta Marka Znajomskiego nieodpłatnie darowane na rzecz Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach:
- Kłos.
- [ inne prace artysty w naszej kolekcji ].
Protokół na temat pracy opracował Henryk Jan Dominiak dnia: 2020-11-09. Analizę urzeczywistniono na podstawie wykonanej oceny i posiadanej wiedzy przez podmiot publiczny, jak też źródeł wydawniczych (Wielka Encyklopedia Powszechna PWN) i sieci globalnej.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W wypadku rozporządzania doniosłą ciekawostką w sprawie przedmiotowego układu plastycznego prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Henryk Jan Dominiak, arhen-dominiak@hotmail.com. Przesyłać wiadomość można także telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 692 875 944. W identyczny sposób należy składać wnioski o przekazanie informacji nieosiągalnej oraz wnosić żądania zagwarantowania dostępności.
Zgodnie z obowiązującą Deklaracją Dostępności wszyscy mają prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej naszej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Po wyczerpaniu wskazanych wyżej formalności można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
O roślinach sadowniczych
- Roślina sadownicza jest wieloletnim, trwałym, kolorowym pięknem natury hodowanym z uwagi na na jadalne części drzew i krzewów owocowych (sadownictwo – kultura rolna w sadach, ogrodach i na plantacjach).
Drzewa owocowe strefy umiarkowanej reprezentuje:
- a) brzoskwinia zwyczajna (spokrewnienie różowatych ze środkowych i północno-wschodnich Chin – gdzie uprawiano ją już 4000 lat temu). Dorasta do 6 m. Efektem z różowych, pięciokrotnych, o obfitych słupkach i pręcikach kwiatów jest bardzo smaczny i najczęściej jadany na surowo pestkowiec w omszonej, żółtej skórce.
- b) nektarynka – jej plon jest podobny do brzoskwini lecz o gładkiej skórce, bez omszenia i bogaty w białka, węglowodany, tłuszcze, wodę, witaminy, makroelementy, mikroelementy.
- c) grusza pospolita – gdzie gruszka jest owocem.
- d) jabłoń domowa – owoc wyraża jabłko.
- e) leszczyna pospolita – wyrazicielem owocu jest orzech laskowy.
- f) morela zwyczajna – została zaczerpnięta z Kirgistanu, Chin i z Korei. Jej produkt jest kulisty i nieco spłaszczony o skórce pomarańczowej z wewnętrzna część owocni nazywaną pestką.
- g) morwa biała.
- h) orzech włoski.
- i) śliwa – owoc symbolizuje śliwka.
- j) wiśnia pospolita.
- k) wiśnia ptasia.
- l) czereśnia – owocami są czereśnie.
Strefę podzwrotnikową i zwrotnikową obrazują następujące drzewa owocowe:
- a) rośliny cytrusowe (cytrusy): cytryna zwyczajna, grejpfrut, kumkwat, mandarynka, pomarańcza i in.
- b) figowiec pospolity – owoc to figa.
- c) granat właściwy ciąg przodków i potomków krwawnicowatych. Rezultat to granat – jagoda pokryta mocną skórzastą łupiną barwy purpurowej, fioletowej, rzadko kiedy brązowej ewentualnie białoczerwonawej. Rodowity rewir obejmuje obszar państw: Afganistan, Dagestan, Iran, Irak, Indie, Turcja, Tadżykistan, Turkiestan.
- d) hurma, persymona.
- e) oskomian pospolity, karambola.
- f) kasztan jadalny – jego rodziną są bukowate, a płodem orzechy pokryte cienką, brązową, błyszczącą skórką w zielonej kupule, pokrytej gęstymi, ostrymi kolcami. W dzisiejszej dobie konwencjonalny w basenie Morza Śródziemnego, Azji Mniejszej i na Kaukazie. W kraju nad Wisłą rosną głównie na Pomorzu Zachodnim i Dolnym Śląsku.
- g) mango, gł. mango indyjskie – dobry koniec to mango.
- h) aktinidia – zwycięstwo to kiwi.
- i) migdałowiec pospolity – zyskiem są migdały.
- j) morwa czarna.
- k) oliwka europejska (w terminologii Unii Europejskiej oliwki zagospodarowywane w innym celu niż tłoczenie oleju uważane są za warzywo).
- l) daktylowiec właściwy, palma daktylowa – owoce to daktyle.
- ł) kokos właściwy, palma kokosowa – drzewo o tysiącu zastosowań, którego owocem jest orzech kokosowy – jednonasienny pestkowiec (w ciągu roku jedno drzewo daje do 75 orzechów).
- m) kariota łagodna, palma orzechowa.
- n) jagodzian rambutan, rambutan.
- o) smaczliwka wdzięczna – zysk materialny to awokado.
- p) opuncja figowa – uzyskanie to figa kaktusowa.
Krzewy owocowe:
- a) agrest.
- b) aronia.
- c) borówka: amerykańska, brusznica, czarna.
- d) jagoda kamczacka.
- e) jeżyna.
- f) malina – wśród wielorakich modyfikacji uprawnych sukcesy dopuszczalne są koloru od czarnego i purpurowego, za pośrednictwem czerwonego, żółtego, do białawego.
- g) malinojeżyna.
- h) pigwa, pigwowiec.
- i) porzeczka: czarna, czerwona, biała.
- j) winorośl właściwa – owoce to winogrona.
- k) żurawina: błotna, wielkoowocowa.
- l) bażyna czarna.
- ł) chruścina jagodna – wiecznie zimozielona o wysokości do 10–12 m (uprawa w terytorium śródziemnomorskim, w zachodniej Europie i Azji). Część rośliny powstała z kwiatu to pomarańczowoczerwone, mączysto-mięsiste jagody, których ø wynosi do 2 cm.
Byliny:
- a) ananas jadalny – owocostan to ananas.
- b) banan zwyczajny – hybryda jednoliścienna uprawiana w krajach o klimacie tropikalnym i subtropikalnym traktowana jako arcyważny w handlu owoc tropikalny. Rozmnażany w Azji (7. kraj świata pod względem powierzchni Indie, Bangladesz, Tajwan). Pielęgnowany w Turcji, graniczącej w Europie z Bułgarią i Grecją, jednakowoż w Azji z Syrią, Irakiem, Iranem, Azerbejdżanem, Armenią i Gruzją. Kultywowany w Australii i krajach Pacyfiku (Australia, Mikronezja, Filipiny, Papua-Nowa Gwinea). Sławą okrył się w Afryce Wschodniej, Zachodniej i Południowej (Kamerun, Nigeria, Wybrzeże Kości Słoniowej, Demokratyczna Republika Konga, Ghana, małe państwo śródlądowe Burundi, Kenia, Rwanda, Tanzania i Uganda). Praktykowany jest w Ameryce Łacińskiej (Brazylia, Ekwador, Kolumbia, Kostaryka, Honduras). Lekko zakrzywionym pokłosiem jest beznasienna, podłużna jagoda, trój- lub czworograniasta.
- c) poziomka.
- d) truskawka.
Na uwagę zasługują:
- 1). durian.
- 2). flaszowiec.
- 3). gujawa (rządek mirtowatych) – daje znać o sobie na Karaibach, w Ameryce Środkowej i w północnym segmencie Ameryki Południowej. Żniwo konsumpcyjne, o formie okrągłej albo gruszkowatej (średnica 3-10 cm). Miąższ owocu słoneczny bądź czerwonawy o mocnym i niepowtarzalnym zapachu z niewielkimi twardymi ziarenkami.
- 4). mangostan właściwy.
- 5). nanercz zachodni, nerkowce.
- [ podziel się dodatkową wiedzą na temat roślin sadowniczych. ]
Aplikacje mobilne dla stronicy RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem
- [ przepraszamy za niedogodności związane z brakiem aplikacji oraz informacji o jej utworzeniu na tej stronicy. ]
Linki związane z kartką RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem
- DZIAŁ RZEŹBY CERAMIKI
- DZIAŁ FALERYSTYKI WEKSYLOLOGII HERALDYKI SYMBOLIKI EMBLEMATYKI
- FILM
- DZIAŁ BRONI BIAŁEJ
- UL
- [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do owej stronicy. ]
Kategoria dla szpalty RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem.
- Indeks zmasowanych rysunków
- Sztuka województwa lubelskiego
- Obrazy nowoczesne
- Prace rysownika
- Rysunek wszechobejmującym układem kresek na uwidocznionej powierzchni
- Zestaw nazbieranego malarstwa
- Zbiory obiektów muzealnych
- Sztuka związana z Kościołem katolickim
- Autoryzacja wobec stempelka R
- Koziorożec
- Orbita Topór
- Punkt niebieski
- Udział w konkursach
- [ masz prawo propozycji linku w odniesieniu do wymienionego obrębu. ]
Linki zewnętrzne dla aspektu RYS104 Rośliny sadownicze mikroskopijny szkic ilustratora z aglomeracji insygnowanej dzikiem
- Grażyna Dominiak Strona internetowa o Grażynie Dominiak Tychy Polska
- [ masz prawo propozycji linku zewnętrznego w odniesieniu do niniejszej stronicy. ]
„Topór, Starża” polski herb szlachecki autor Henryk Jan Dominiak, 2019-09-02. Rodzimy herb wyszukany stanowiący własność ognisk domowych zamieszkałych Małopolskę. Nadszarpnięta zębem czasu pieczęć z 1320-??-?? roku, najstarsza zapiska sądowa wymieniająca Topór z roku 1401-??-??. Na Litwę herb przeniesiony podczas unii w Horodle 1413-??-??. Wśród 92 rodzin tego symbolu przejmowania po rodzicach , wymienionych przez K. Niesieckiego, zwierzchnią pozycję osiągnęli m.in. Korycińscy, Ossolińscy, Tarłowie, Tęczyńscy, Trepkowie, na Litwie zaś Zabiełłowie.
2021-05-07, godzina 11:42
Uwaga:
846-??-?? – splądrowanie Rzymu.
1514-09-08 – bitwa stoczona pod Orszą.